Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 11 Яну 2012, 10:00

Здравейте,
в тази рубрика можете да задавате вашите въпроси относно :

1. Диагноза и лечение на коремна херния.
2. Следоперативни проблеми.
3. Гастро-езофагеален рефлукс и диафрагмални хернии.
4. Миниинвазивни и лапароскопски операции в коремната хирургия.
5. Лапароскопски операции на далак (слезка)
6. Лапароскопски операции на дебело черво и ректум.

Повече за мен можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар или от сайта www.hernia-center.eu
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот ирина » 18 Яну 2012, 14:31

Здравейте др Люцканов
Извинявам се предварително ако моя проблем не е свързан с вашата специалност ,но ще съм ви благодарна ако ме насочите към къде да се обърна
Пия доста нестероидни ,но няма как трябва . Не ме боли ако ме преболява то е слабо точно под ребрата ,но проблема е че когато съм легнала или седнала и ставам има мн лоша миризма на развалени яйца и преча на всички по край мен много е неприятно за мен и за другите покрай мен
Имам ли повод за притеснение
Благодаря предварително
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 23 Яну 2012, 19:23

ирина написа:Здравейте др Люцканов
Извинявам се предварително ако моя проблем не е свързан с вашата специалност ,но ще съм ви благодарна ако ме насочите към къде да се обърна
Пия доста нестероидни ,но няма как трябва . Не ме боли ако ме преболява то е слабо точно под ребрата ,но проблема е че когато съм легнала или седнала и ставам има мн лоша миризма на развалени яйца и преча на всички по край мен много е неприятно за мен и за другите покрай мен
Имам ли повод за притеснение
Благодаря предварително

Аз мисля, че е добре да Ви прегледа гастро-ентеролог. Възможно е да Ви предложи Ехография на коремните органи, гастроскопия или рентгеново изследване на стомаха. Ако имате данни-пишете.
С уважение
Д-р Люцканов, д.м.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот ирина » 24 Яну 2012, 17:51

Здравейте отново
Благодаря за одговора
Днес бях на преглед "лекарката"/която вълнуваше повече да вземе потребителната такса и направлението/ ми направи ехография на стомаха и думите и бяха цитирам:
" вероятно имаш гасртит уголемен жлъчен мехур и затлъстял черен дроб и от там идва миризмата" и" обложен език"изписа ми лекарсва които няма да взема
Бихте ли препоръчали къде да отида като дойда в София ,че тук нямам друг избор тя е единсвения" специалист" тук
Благодаря
Поздрави
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 25 Яну 2012, 08:59

ирина написа:Здравейте отново
Благодаря за одговора
Днес бях на преглед "лекарката"/която вълнуваше повече да вземе потребителната такса и направлението/ ми направи ехография на стомаха и думите и бяха цитирам:
" вероятно имаш гасртит уголемен жлъчен мехур и затлъстял черен дроб и от там идва миризмата" и" обложен език"изписа ми лекарсва които няма да взема
Бихте ли препоръчали къде да отида като дойда в София ,че тук нямам друг избор тя е единсвения" специалист" тук
Благодаря
Поздрави


Всяка гастроентерология: "Иван Рилски", ИСУЛ, "Токуда".
Запазете си час по телефона щом ще дойдете от далалече
Успех
Д-р Люцканов,д.м.
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот mushushu » 06 Фев 2012, 11:39

Здравейте Д-р Люцканов,

Аз съм на 25 години и бих искал да Ви попитам някои неща относно моя проблем. Активно ходех на фитнес, но един път от вдигането на тежко ми се получи нещо като свличане долу в дясно на корема към слабините и от тогава постоянно ме боли, дори болката слезна в тестиса и към бедрото усещам понякога напрежение. В края на миналата година ме оперираха от епидидимна киста от същата страна, но продължава да ме боли, като при вдигане на тежко болката се засилва.Урологът ми казва че имам леко разширен ингвинален канал и може да се е получило някакво приклещване на нерв от старата операция от херния, която съм претърпял на 5 годишна възраст на същото място.

Моят въпрос е дали може да се обърна към и да намерим решение на проблема, защото вече става непоносимо?

Предварително Ви благодаря!
mushushu
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2012, 11:22

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 06 Фев 2012, 16:26

mushushu написа:Здравейте Д-р Люцканов,

Аз съм на 25 години и бих искал да Ви попитам някои неща относно моя проблем. Активно ходех на фитнес, но един път от вдигането на тежко ми се получи нещо като свличане долу в дясно на корема към слабините и от тогава постоянно ме боли, дори болката слезна в тестиса и към бедрото усещам понякога напрежение. В края на миналата година ме оперираха от епидидимна киста от същата страна, но продължава да ме боли, като при вдигане на тежко болката се засилва.Урологът ми казва че имам леко разширен ингвинален канал и може да се е получило някакво приклещване на нерв от старата операция от херния, която съм претърпял на 5 годишна възраст на същото място.

Моят въпрос е дали може да се обърна към и да намерим решение на проблема, защото вече става непоносимо?

Предварително Ви благодаря!


Здравейте!
Най-вероятно е мускулно разтежение, но не може да се изключи и херния. Добре е да бъдете прегледан от херниолог.
Желателно е временно да намалите интензитета на фитнеса особено на тази зона. Болката ще ви показва кои мускулни групи участват.
С уважение
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот desi01 » 19 Фев 2012, 13:27

Здравейте, д-р Люцканов!
От около година имам подутина в ингвиналната област, която в началото рядко се забелязваше, но от м.октомври 2011 г. вече е видима. Има дни, през които не се вижда, а в други е видима. Боли ме от време на време. Ходих при хирург - първоначално ми казаха, че е киста на обла маточна връзка, после възможно е да е хаматом, после инвинална херния, бедрена херния, възпаление на сухожилия, после лимфен възел (за което минах и на скенер). Ходих при хематолог, който смята също, че е лимфен възел и не трябва в никакъв случай да се оперира, а част от хирурзите казват, че трябва да направя операция. Притеснява ме, че различните лекари ми поставят различни диагнози, като един казва, че трябва операция, други,че не трябва. Трябва да отбележа, че ходя на фитнес от ок.4 години, тренирам всички мускулни групи. Не забелязвам напрежение в областта на подутината при тренировка.
Благодаря предварително!
desi01
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Фев 2012, 12:35

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Dr Veselin Lutskanov » 19 Фев 2012, 19:54

desi01 написа:Здравейте, д-р Люцканов!
От около година имам подутина в ингвиналната област, която в началото рядко се забелязваше, но от м.октомври 2011 г. вече е видима. Има дни, през които не се вижда, а в други е видима. Боли ме от време на време. Ходих при хирург - първоначално ми казаха, че е киста на обла маточна връзка, после възможно е да е хаматом, после инвинална херния, бедрена херния, възпаление на сухожилия, после лимфен възел (за което минах и на скенер). Ходих при хематолог, който смята също, че е лимфен възел и не трябва в никакъв случай да се оперира, а част от хирурзите казват, че трябва да направя операция. Притеснява ме, че различните лекари ми поставят различни диагнози, като един казва, че трябва операция, други,че не трябва. Трябва да отбележа, че ходя на фитнес от ок.4 години, тренирам всички мускулни групи. Не забелязвам напрежение в областта на подутината при тренировка.
Благодаря предварително!


Здравейте,
От това, което пишете не мога да направя извод и да Ви дам съвет. Според мен трябва да си намерите лекар на когото да вярвате и той да Ви води.
С уважение
Аватар
Dr Veselin Lutskanov
 
Мнения: 30
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:43

Re: Д-р Веселин Люцканов - коремни и диафрагмални хернии

Мнениеот Proxy » 24 Фев 2012, 18:12

Здравейте д-р Люцканов,
опитах се да намеря информация за диафрагмална херния при новородени в интернет, но се оказа доста трудно. Интересувам се дали в България се правят операции на такава херния при новородени, или евентуално експериментални операции на плод в средата на бременността, за който е установено, че е налице подобна херния?
Моля, ако можете да ме посъветвате по този въпрос или да ме насочите към консултация със специалист. Всяка информация би ми била изключително полезна.
Предварително Ви благодаря, надявам се да можете да ми помогнете!
С уважение,
Proxy
Proxy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Фев 2012, 18:02

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron