Какво използвате при разширени вени?

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот mary jane » 13 Апр 2011, 10:42

Аз съм ходила на преглед и на мен също ми бяха изписали Детралекс, но бях много несериозна при приема, а и не видях кой знае какъв ефект.
Упражнението с вдигнатите крака е ефикасно, а и се усеща едно освобождаване на напрежението, отпочиване на крайниците.
Не съм пробвала мазило с див кестен. Това е нещо ново за мен и задължително ще пробвам. Дано да има ефект.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот jonsanT » 13 Апр 2011, 11:16

The_The_Ramone написа:
jonsanT написа:Аз имах около 3-4см. разширени вени под коляното и се разминах от скалпела,като ми направиха склеротерапия,http://razshireniveni.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=10&lang=bg ,почти безболезнено но се прилага само при леки случеи :?

Правили са ми такова, но не помогна... :cry:

След терапията разширените участъци изчезнаха напълно,незнам при теб или са били по сериозни или лекаря нещо не е го е направил добре.На мен ми го прави д-ц.Кавръков в мед.Център 'Сано' Стара загора.
Друг е въпроса че започнаха да ми избиват на други места :cry: ,мисля че от тях няма оттърване :?
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 14:36

Ще ме облекчи ли обливането на краката със студена вода или задължително трябва да вземам някакви лекарства?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот georgia » 13 Апр 2011, 16:02

Аз вече свикнах след всеки душ да си изполивам краката със студена или по-хладка вода и много ми помага. А и доколкото съм запозната в римските бани по spa&wellness комплексите, където водата е много гореща и се чувстваш почти като в сауна, след всяка процедура предлагат обливане на тялото със студена вода.
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 13 Апр 2011, 16:22

О да чувала съм за това, дори знам, че е хубаво и за скалпа на главата.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 13:51

А някой да е ползвал ЧОРАПОГАЩНИК МЕДИЦИНСКИ, в листовката към продукта пише, че предпазва от застояване на кръвта в глезените и снема умората от краката през целия ден?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот georgia » 14 Апр 2011, 17:15

Харесва ми, само тези 120 DEN-а ме притесняват малко. :shock:
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот lisa_ivanova » 14 Апр 2011, 17:16

Ами аз имам разширени вени и засега ги мажа с Троксевазин .. помага ми много, облекчава ми болките . :) иначе да не ти се налага да ги оставяш за операция .. лоша работа.. по- добре си ги мажи да ти е мирна главата
lisa_ivanova
 
Мнения: 19
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:16

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 14 Апр 2011, 20:10

georgia написа:Харесва ми, само тези 120 DEN-а ме притесняват малко. :shock:

Е защо да те притеснява? Верно е, че не става за пролетта и лятото, но можеш да се възползваш от лошото време.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот eli » 25 Апр 2011, 18:35

lisa_ivanova написа:Ами аз имам разширени вени и засега ги мажа с Троксевазин .. помага ми много, облекчава ми болките . :) иначе да не ти се налага да ги оставяш за операция .. лоша работа.. по- добре си ги мажи да ти е мирна главата

Ако само си ги мажеш в никакъв случай няма да ти е мирна главата.Разширените вени не правят проблем в началото, но с годините стават по-големи и това увеличава риска от получаване на тромбофлебит,подуване на крайника,дори и екзема. Така че по-добре се оперирайте докато сте млади, за да ви е мирна главата на стари години :)
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта