Какво използвате при разширени вени?

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 25 Апр 2011, 20:38

eli написа:
lisa_ivanova написа:Ами аз имам разширени вени и засега ги мажа с Троксевазин .. помага ми много, облекчава ми болките . :) иначе да не ти се налага да ги оставяш за операция .. лоша работа.. по- добре си ги мажи да ти е мирна главата

Ако само си ги мажеш в никакъв случай няма да ти е мирна главата.Разширените вени не правят проблем в началото, но с годините стават по-големи и това увеличава риска от получаване на тромбофлебит,подуване на крайника,дори и екзема. Така че по-добре се оперирайте докато сте млади, за да ви е мирна главата на стари години :)

Ели няма ли начин да се отърве човек от хирургичната намеса, струва ми се доста крайно мнението ти!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот georgia » 27 Апр 2011, 15:58

eli написа:Ако само си ги мажеш в никакъв случай няма да ти е мирна главата.Разширените вени не правят проблем в началото, но с годините стават по-големи и това увеличава риска от получаване на тромбофлебит,подуване на крайника,дори и екзема. Така че по-добре се оперирайте докато сте млади, за да ви е мирна главата на стари години :)

Имам позната, която си оперира вените на единия крак в Токуда и е много доволна. :)Без белези и болка, но е доста скъпо - към 2, 3 хиляди :(
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 27 Апр 2011, 16:02

georgia написа:
eli написа:Ако само си ги мажеш в никакъв случай няма да ти е мирна главата.Разширените вени не правят проблем в началото, но с годините стават по-големи и това увеличава риска от получаване на тромбофлебит,подуване на крайника,дори и екзема. Така че по-добре се оперирайте докато сте млади, за да ви е мирна главата на стари години :)

Имам позната, която си оперира вените на единия крак в Токуда и е много доволна. :)Без белези и болка, но е доста скъпо - към 2, 3 хиляди :(

А защо в Токуда, моя колежка се оперира в Стара Загора и също беше много доволна, дори мисля, че без да плаща каквото и да е.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Evy » 01 Юни 2011, 10:15

Аз имам разширени вени от няколко години,използвам основно кремове и гелове с Див кестен,определено ми помага.Предлага ли са ми операции и какви ли не лекарски търговски трикове.Разширените вени са за цял живот и каквито и обещания да дават лекарите,искат само да ти вземат парите.Затова предпочитам добрите изпитани стари рецепти и една от тях,която наистина облекчава и работи е крем,или гел с Див кестен.В момента използвам Венонорм-масжен гел,в който има екстракт от Дие кестен,искрено го препоръчвам.
Evy
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Юни 2011, 09:39

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 02 Юни 2011, 11:34

О забелязах, че са започнали да ми се появяват спукани капилярчета по краката, дали пък няма да ми станат разширени вени.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Stella_Artois » 22 Юни 2011, 13:23

Кога вече може да се говори за операции на разширени вени? Ако майка ми страда от такова заболяване това автоматично означава ли, че аз също ще страдам?
Stella_Artois
 
Мнения: 11
Регистриран на: 22 Юни 2011, 11:01

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот OrHiDeA » 23 Юни 2011, 18:55

Stella_Artois написа:Кога вече може да се говори за операции на разширени вени? Ако майка ми страда от такова заболяване това автоматично означава ли, че аз също ще страдам?

Не е задължително, но пък имаш риск :( .
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Margo » 26 Авг 2011, 14:11

Evy написа:Аз имам разширени вени от няколко години,използвам основно кремове и гелове с Див кестен,определено ми помага.Предлага ли са ми операции и какви ли не лекарски търговски трикове.Разширените вени са за цял живот и каквито и обещания да дават лекарите,искат само да ти вземат парите.Затова предпочитам добрите изпитани стари рецепти и една от тях,която наистина облекчава и работи е крем,или гел с Див кестен.В момента използвам Венонорм-масжен гел,в който има екстракт от Дие кестен,искрено го препоръчвам.

Много го хвалят тоя Див кестен, значи наистина действа. А възможно ли е и мъжете да имат разширени вени?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот OrHiDeA » 08 Сеп 2011, 11:19

И мъжете страдат от разширени вени.
Аватар
OrHiDeA
 
Мнения: 95
Регистриран на: 03 Апр 2011, 20:48

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот FramarLekari » 20 Сеп 2011, 10:01

Основни фактори за появата на разширени вени по краката са на първо място възрастта. Разширени вени се срещат предимно при хора на възраст от 30 до 70 години, като с напредването на възрастта се повишава и риска от разширени вени. Освен стандартната операция на разширените вени е възможно да се приложи и лечение без хирургическа интервенция. Склеротерапията е един от тези методи. Склеротерапия – инжектира се солен/салинов или друг химически разтвор в разширените вени. Вената се втвърдява и после изчезва. Има и по-нови методи за лечение на разширени вени: радиочестотна аблация и ендовенозна лазерна аблация. И двата метода интензивна топлина за лечение на разширените вени.
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта