Какво използвате при разширени вени?

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Bella » 03 Окт 2011, 09:53

FramarModStela написа:Основни фактори за появата на разширени вени по краката са на първо място възрастта. Разширени вени се срещат предимно при хора на възраст от 30 до 70 години, като с напредването на възрастта се повишава и риска от разширени вени. Освен стандартната операция на разширените вени е възможно да се приложи и лечение без хирургическа интервенция. Склеротерапията е един от тези методи. Склеротерапия – инжектира се солен/салинов или друг химически разтвор в разширените вени. Вената се втвърдява и после изчезва. Има и по-нови методи за лечение на разширени вени: радиочестотна аблация и ендовенозна лазерна аблация. И двата метода интензивна топлина за лечение на разширените вени.

Кой от тези методи е по-ефективен и безболезнен!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот trayana » 17 Окт 2011, 13:16

FramarAdmin2 написа:На 30 години съм, но работата ми е свързана с постоянно стоене права или седнала, от това краката ми отичат и след време ми се появиха разширени вени. Освен това от доста години насам ходя на висок ток, което допълнително допринесе за появата им. Има ли някакъв начин да се избавя от тях, моля помогнете ми!

Може да опитате и с Флебодиа, както и с редуване на топла/студена вода, като завьршите потапянето на краката в студена вода.
trayana
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Окт 2011, 10:07

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Bella » 18 Окт 2011, 09:07

trayana написа:
FramarAdmin2 написа:На 30 години съм, но работата ми е свързана с постоянно стоене права или седнала, от това краката ми отичат и след време ми се появиха разширени вени. Освен това от доста години насам ходя на висок ток, което допълнително допринесе за появата им. Има ли някакъв начин да се избавя от тях, моля помогнете ми!

Може да опитате и с Флебодиа, както и с редуване на топла/студена вода, като завьршите потапянето на краката в студена вода.

Флебодия таблетки ли?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 14:49

Страхотна информация има публикувана тук по темата "разширени вени" - Браво!:)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот radowen » 17 Ное 2011, 14:22

И аз имам разширени вени на десния крак под коляното. На моменти са доста болезнени! Чудя се с какво да ги мажа - Лиотон 1000 помага ли? Или нещо друго на по-сносна цена?
radowen
 
Мнения: 186
Регистриран на: 08 Ное 2011, 18:24

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот iskra_dim » 22 Ное 2011, 11:53

Може би има добри медицински продукти,които се предлагат в аптечната мрежа за мазане при този проблем,но кои са те?
Аватар
iskra_dim
 
Мнения: 36
Регистриран на: 12 Юли 2011, 17:11

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот рени » 04 Дек 2011, 00:08

Аз си правих склерозиране на разширени вени при доц. Княжев във Варна - изключително неуспешно . Сега съм много по - зле от преди . Мислете преди да предприемете нещо , каквото и да е то , съветвайте се с различни съдови хирурзи и най - важното - разширените вени са хронично заболяване и са за цял живот . ;)
рени
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Дек 2011, 23:33

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Forman » 05 Дек 2011, 17:03

рени написа:Аз си правих склерозиране на разширени вени при доц. Княжев във Варна - изключително неуспешно . Сега съм много по - зле от преди . Мислете преди да предприемете нещо , каквото и да е то , съветвайте се с различни съдови хирурзи и най - важното - разширените вени са хронично заболяване и са за цял живот . ;)

Какво означава "по-зле от преди"? Нали уж се подлагаш на операция за да подобриш здравословното си състояние!?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот рени » 24 Дек 2011, 23:21

Forman написа:
рени написа:Аз си правих склерозиране на разширени вени при доц. Княжев във Варна - изключително неуспешно . Сега съм много по - зле от преди . Мислете преди да предприемете нещо , каквото и да е то , съветвайте се с различни съдови хирурзи и най - важното - разширените вени са хронично заболяване и са за цял живот . ;)

Какво означава "по-зле от преди"? Нали уж се подлагаш на операция за да подобриш здравословното си състояние!?


Сега след посещение при пореден съдов хирург разбрах , че склерозирането не е подходящо за моят случай и е направено един вид колкото до се приберат парите . Не винаги определена процедура е добра за всеки случай . Вмомента лекарите залитат по новите методи - лазер , склерозиране , а те не винаги са по -добри от класическата операция . Препоръчвам на тези , които имат проблеми с разширени вени д-р Драгнева от съдова хирургия в МБАЛ Света Ана " гр. Варна . Ходила съм при 4 ма лекари до сега и имам впечатление , че при нея нещата не са комерсиални в основата си , както при останалите . Изключително внимателен лекар и най - важното , има комуникация с пациента . Ще спестя имената на другите лекари , при които съм ходила , за да не излезе , че злословя по техен адрес .
рени
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Дек 2011, 23:33

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот valari » 23 Окт 2012, 20:08

Някой използвал ли е Флебодия?Днес ми я изписаха и ми обясниха,че ефектът между Флебодия и Детралекс е еднакъв,но Флебодия за едномесечен курс на лечение е двоино по евтина,не дразни стомаха,и се пие по една на ден.Била оригинален френски продукт.Мисля да я пробвам.
valari
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2012, 19:59

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron