Какво използвате при разширени вени?

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Evgenia » 03 Юни 2013, 13:12

Майка ми страда, но не ползва медикаменти за разширени вени...Вдига краката си нависоко винаги, когато има възможност, но това не е решение. Ще ми препоръчате ли нещо ефикасно за облекчаване на състоянието?
Evgenia
 
Мнения: 145
Регистриран на: 05 Мар 2013, 14:02

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот boncho green » 25 Сеп 2013, 15:27

Evgenia написа:Майка ми страда, но не ползва медикаменти за разширени вени...Вдига краката си нависоко винаги, когато има възможност, но това не е решение. Ще ми препоръчате ли нещо ефикасно за облекчаване на състоянието?

Ако не желаете да използвате лекарства, мога да ви препоръчам по естествен път да подобрите еластичността на кръвоносните си съдове. Просто винаги, когато вземате душ, накрая обливайте краката си първо с топла, а после със студена вода, като завършите със студената вода.
Друго, с което може да си помогнете е да ядете повече храни, богато на калций, за да се заздравят стените на вените. Освен млечните продукти, мнооого богат на калций е и сусамовият тахан. Аз го препоръчвам от личен опит!
И трето - не мислете, че вдигането на краката на високо няма ефект - напротив, това е един от най-добрите начини за профилактика. И също така - повдигане на пръсти, докато стоите прави, вървите или изкачвате стълби.
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Предишна

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта