Какво използвате при разширени вени?

Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 25 Мар 2011, 11:59

На 30 години съм, но работата ми е свързана с постоянно стоене права или седнала, от това краката ми отичат и след време ми се появиха разширени вени. Освен това от доста години насам ходя на висок ток, което допълнително допринесе за появата им. Има ли някакъв начин да се избавя от тях, моля помогнете ми!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2011, 21:31

Може да опиташ с едно просто упражнение, което да правиш няколко пъти дневно още докато си на работа. Периодично стъпвай на пръсти/пети/пръсти/пети и т.н за 2-3 минути.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот mary jane » 29 Мар 2011, 22:32

На мен ми се появиха разширени вени след раждането. По принцип знам че е наследствено и майка ми е предразположена към това. Сигурно от нея съм си ги наследила, но все пак ако има нещо, което може да облекчи, поне леките издутинки, които се появяват в следствие на заболяването, ще е добре да го знам. Защото не се чувствам комфортно през лятото, когато съм нещо късо, краката ми да са с тези малки отоци. А и честно казано, при по - силно натоварване и по - дълго стоене права чуствам и напрежение. :?
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Dr Galina Kisyovа » 30 Мар 2011, 16:47

Ето някои съвети как да се справите с разширените вени:
1. Опитайте се да свалите излишните килограми, ако имате наднормено тегло.
2. Движете се повече- полезно е продължителното ходене, бягането и туризма.
3. Водолечение- студен душ на краката за около минута по няколко пъти на ден.
4. Повдигайте краката си на високо при всеки удобен случай- на работното място на стола или в къщи в легнало положение.
5. Носете специално предназначени за разширени вени еластични чорапи- сутрин чорапите се слагат още преди ставане от леглото и се носят цял ден.
6. Може да се приложи медикаментозно или оперативно лечение.
Д-р Галина Кисьова
Педиатър, МБАЛ "Тракия"-ЕООД
Консултант за националния здравен портал- Framar.bg
телефони: 0882948468; 0898227819
email: dr.kisyova@abv.bg
Dr Galina Kisyovа
 
Мнения: 747
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:43

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот Ivaylo » 31 Мар 2011, 20:54

А някакви неща за мазане??
Дали помагат или не?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот southern_sun » 01 Апр 2011, 10:38

Ами да има няколко продукта за мазане, но незнам кой е по-ефикасен. Предложиха ми Крем за крака с див кестен и РУВЕНОР гел, според вас кой да си взема?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот magito_hris » 06 Апр 2011, 14:54

На моя баща му бяха изписали Детралекс да пие и си купи чорапи аполо и сега е по-добре.
magito_hris
 
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Апр 2011, 14:36

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот jonsanT » 10 Апр 2011, 09:36

Аз имах около 3-4см. разширени вени под коляното и се разминах от скалпела,като ми направиха склеротерапия,http://razshireniveni.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=10&lang=bg ,почти безболезнено но се прилага само при леки случеи :?
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот The_The_Ramone » 10 Апр 2011, 10:28

jonsanT написа:Аз имах около 3-4см. разширени вени под коляното и се разминах от скалпела,като ми направиха склеротерапия,http://razshireniveni.com/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=10&lang=bg ,почти безболезнено но се прилага само при леки случеи :?

Правили са ми такова, но не помогна... :cry:
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Какво използвате при разширени вени?

Мнениеот georgia » 10 Апр 2011, 16:19

Аз също имам разширени вени на десния крак и което е още по неприятно изпитвам болка при натоварване или когато нося много тесни дънки, панталони, клинове. Последно работех като крупие, работа, която изискваше да стоя права по 12 часа и то на високи токове. Бях свикнала след всяка смяна да отделям по няколко минути, през които да лежа на леглото с вдигнати на стената крака. Това упражнение винаги ми е помагало. Друго, което мога да препоръчам при разширени вени е крем за крака с див кестен. Цялото ми семейство го използва и сме много доволни.:)
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кръвоносните съдове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта