Как да вляза с куче на кафе

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: С куче на кафе

Мнениеот bobito » 16 Май 2012, 13:50

За кучетата си има градинки и паркове, в които да се разхождат! С куче на кафе - в никакъв случай :idea: Обичам животните, но се дразня, когато стопаните им не се съобразяват с нищо и с никой, и дори са готови да се скарат с теб, ако им направиш уместна забележка. Водят ги на кафе, но имат ли торбички в себе си, за да почистят след тях? Ами ако съм алергична и на стола преди мен е стояло куче? Да не говорим колко от тях се разхождат без повод и намордник, което май беше задължително за по-големите породи :idea:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: С куче на кафе

Мнениеот yokohan » 22 Фев 2013, 13:04

ako ima6e kafe kadeto da pozvoliavat s kucheta bix vliazla.
yokohan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2013, 12:58

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот california_ » 07 Фев 2014, 14:22

Куче в кафе?! За мен не е особено хигиенично, дори и да е мъничко. Ако беше позволено да влиза с кучетата във всички кафета - представяте ли си при събирането им на едно място какво би се получило?! ;)
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот Bambaa » 24 Окт 2016, 14:01

На мен не би ми пречило, ако животното стои само на масата при стопаните си и не мърда оттам. Но това едва ли е възможно, все пак е живо същество и не можеш да го залепиш за мястото му. В доста ресторанти, които са на открито обикалят котки и гостите ги хранят. Това си е същото.
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 19:40

С куче на кафе - отговора е никак!
Има наредба и всеки средно интелигентен човек може да седне да я прочете и да види, че се забранява с куче да се влиза в закрити обществени сгради, заведения за обществено хранене и т.н освен, ако не става дума за куче водач на сляп човек или следово полицейско куче съпроводено от полицейски служител.
Дали на някой му е приятно да си пие кафето в компания на куче или не му е приятно, за такива вътрешни усещания не става дума в наредбата!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот exotic » 24 Окт 2016, 20:22

Не знам доколко се спазва тази наредба и какво пише в нея, но съм виждала с кучета да се влиза в ресторант и никой не прави забележка. Вярно, че кученцето беше малко и се побираше в чанта, но все пак е куче. Не трябва да се стига до това на кого му е приятно и на кого не, но явно не за всички важат правилата.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот Био доктор » 24 Окт 2016, 23:34

Правилата важат за всички, но не се спазват от всички!
като си видяла куче да влиза в ресторант потърси ли управителят на ресторанта да го уведомиш или махна с ръка и толкова... Нещата са в нашите ръце и от нас зависи да се спазват правилата.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2016, 09:54

Не знам дали е позволено или не. :roll: От друга страна..., ако е куче водач, мислите ли, че е редно да бъде изгонено?>
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 10:01

За да знаете и да разберете е по-добре не само да четете и пишете, а да анализирате и синтезирате, след това да направите обратна връзка и затворите един процес наречен за по-кратко - мислене!
Написах ви, в кои от случаите е позволено да се влезе с куче в заведение и един от тях е с куче водач. Какво повече трябва да се мисли като е разписано в закона като възможна опция!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот m.vulev » 25 Окт 2016, 11:21

Законово е регламентирано за кучето водач, но ако се абстрахираме от това, то също е куче като всички останали и може да бъде потенциален причинител на зараза и нарушител на хигиената. Тогава каква е разликата, по тази логика какво пречи и дама с любимия си пинчер да влезе в заведение? :mrgreen: Някои хора гледат животните си по-добре от себе си :lol: . Да не останете с грешно впечатление, че съм против правилата, напротив, трябва да има такива и да важат за всички.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron