Как да вляза с куче на кафе

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Как да вляза с куче на кафе

Мнениеот metropolis » 11 Яну 2012, 17:55

Бихте ли влезли в заведение с домашния си любимец, ако това е позволено? Има ли във Вашия град кафенета, ресторанти и барове, в които се допускат кучета?
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Re: С куче на кафе

Мнениеот southern_sun » 12 Яну 2012, 10:50

metropolis написа:Бихте ли влезли в заведение с домашния си любимец, ако това е позволено? Има ли във Вашия град кафенета, ресторанти и барове, в които се допускат кучета?

Кучето ми е съвсем малко и това не ми представлява трудност да го вземам със себе си където и да съм. Да ходила съм на кафе с него, дори пазаря с него.По принцип не ми правят проблеми тъй като тя се събира в дамската ми чанта и е трудно забележима. ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: С куче на кафе

Мнениеот ovagimyan » 12 Яну 2012, 12:57

Мисля, че ако направят специализирани места, където всеки, който има куче може да се възползва ще е чудесно. Трябва да имаме култура на отглеждане на домашни любимци и да не ги навираме в носовете на хората, които не обичат животни, имат здравословен или друг проблем. Защо да няма кафе, където всеки може да си заведе кучето, дори там могат да се правят беседи за кучетата, изложби на кучета и др. Всяко нещо, което се прави с мисъл, освен за себе си, но и за другите се получава добре.... :)
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: С куче на кафе

Мнениеот Bella » 12 Яну 2012, 14:03

ovagimyan написа:Мисля, че ако направят специализирани места, където всеки, който има куче може да се възползва ще е чудесно. Трябва да имаме култура на отглеждане на домашни любимци и да не ги навираме в носовете на хората, които не обичат животни, имат здравословен или друг проблем. Защо да няма кафе, където всеки може да си заведе кучето, дори там могат да се правят беседи за кучетата, изложби на кучета и др. Всяко нещо, което се прави с мисъл, освен за себе си, но и за другите се получава добре.... :)

Да съгласна съм с теб, това, че има хора, които обожават кучета, не означава, че останалите трябва да се съобразяват с това. Нека да си има клубове - кафета където кинолозите, могат да седнат със своя домашен любимец и да пийнат по кафе.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: С куче на кафе

Мнениеот Memento » 12 Яну 2012, 16:26

Няма да е никак зле, ако всеки с кученце носи със себе си лопатка с торбичка която да се ползва при необходимост, практика напълно непозната за нашите ширини :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: С куче на кафе

Мнениеот metropolis » 13 Яну 2012, 12:26

Memento написа:Няма да е никак зле, ако всеки с кученце носи със себе си лопатка с торбичка която да се ползва при необходимост, практика напълно непозната за нашите ширини :)


Много от стопаните на кучета, които познавам, го правят. Аз също 8-)
Arte et humanitate, labore et scientia.
Аватар
metropolis
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Яну 2012, 09:32

Re: С куче на кафе

Мнениеот ogi-smile » 06 Фев 2012, 16:13

В Ню Йорк идеята да ходиш на работа заедно с питомеца си допаднала на много кучкари. Освен това на някои хора толкова много се харесала, че те започнали да водят кучето си на работа всеки ден. Сред тях е дизайнерката на „Джонсън и Джонсън” в представителството в Манхатън, която всеки ден работи в екип със своя йоркширски териер.Някои компании и офис здания забраняват на работниците и наемателите си да си водят кучетата. Любителите на домашни животни обаче намират начен да заобиколят тези прегради. Например в многоетажните здания на източен Манхатън, сътрудник в една фирма постоянно идвал на работа със своя мопс. Пред входа песът влизал в специално приготвена за него чанта, с която стопанинът му влизал в офиса си. Възможно е охраната да се досеща за ъдържанието на средната по размер чанта и въпреки това не е пречила на „контрабандата”, тъй като кучетата са всеобщи любимци. Винаги има начин!!! :D :D :D
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: С куче на кафе

Мнениеот Дивата Роза » 06 Фев 2012, 21:45

ovagimyan написа: Защо да няма кафе, където всеки може да си заведе кучето, дори там могат да се правят беседи за кучетата, изложби на кучета и др. Всяко нещо, което се прави с мисъл, освен за себе си, но и за другите се получава добре.... :)


да да още малко и отделно кучешко правителство да си направят кво ще кажеш хахаха
Аватар
Дивата Роза
 
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Фев 2012, 22:11

Re: С куче на кафе

Мнениеот teddy » 18 Апр 2012, 12:29

Memento написа:Няма да е никак зле, ако всеки с кученце носи със себе си лопатка с торбичка която да се ползва при необходимост, практика напълно непозната за нашите ширини :)

Ахааа, много си права, но това правило по принцип важи, дори и да не са на кафе с кучето си. Обичам животните, имала съм 2 кучета като малка, но ми омръзна като изляза на разходка с дъщеря си и навсякъде да има кучешки изпражнения, които трябва да заобикаляме :x Другото, което адски много ме дразни е, че много хора разхождат кучетата си там, където играят деца - пишкат, акат, а после дечицата сядат по тревата и играят :? Да не говорим, че много кучета се разхождат без повод, а за намордник да не говорим. Дори и да не са агресивни и да не хапят, има хора които изпитват панически страх.
За съжаление нямаме никаква култура в това отношение, пък и не само... Уж приеха някакъв закон, има глоби, но кой следи за тяхното налагане не е ясно. Я да им бръкнат в джоба и да видим дали следващия път няма да са с лопатка и торбичка в ръка, а кучетата на повод и с намордник.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: С куче на кафе

Мнениеот nadya » 24 Апр 2012, 12:22

Имам куче, но не бих си позволила да го "поканя с мен на кафе" :lol: Не мисля, че ще е приятно за останалите клиенти, а като се замисля на мен също няма да ми е приятно... А вътре мисля, че дори е забранено да се влиза с животни - никога не ми е минавало през ум да го направя. Веднъж бяхме на кафе с приятелка и друго момиче беше седнало с пинчера си. Ами то не спря да лае по всеки преминаващ човек, изпишка се, качваше се по столовете и сапаретата :x Е, не благодаря, колкото и да обичам животните, има места, които са предназначени за техните разходки, а заведенията определено не са едно от тях.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта