Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот LaCoquine » 10 Юли 2014, 15:06

Много се двоумях дали да сложа темата в Дентална или Хуманна медицина, затова не я пуснах, нито в единия, нито в другия раздел.

Така, имам син на 5 години, който е с обратна захапка, силно изразена при това, до толкова му пречи, че има затруднения в говора. От година и половина се мотаем по ортодонти, лицево-челюстни хирурзи и нямам идея какво да предприема, тъй като всеки лекар изказва различно мнение.

Много се надявах, тук някой да сподели опита си с корекцията на обратна захапка и по този начин да стигна до истината, дали въобще е възможна и по какъв начин?

Много се надявам да не съм изпуснала момента, в който е било време за корекция (тъй като чух, че или е прекалено малък, или прекалено голям за корекция на обратната захапка), а аз да съм го пропиляла в ходене наляво и дясно и взимане на съвети.
Надявам се някои родители справили се с този проблем да ми споделят какъв е техният опит!
LaCoquine
 
Мнения: 291
Регистриран на: 10 Юли 2014, 14:58

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот Bambaa » 10 Юли 2014, 15:10

До колкото си спомням детето на мои приятели имаше такъв проблем (горе долу на тази възраст) и се справяха с едно апаратче, което трябваше да носи денонощно, нещо като скоби и беше започнало подобрение, когато се видяхме за последно
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот Snejna » 24 Фев 2015, 13:46

Мисля, че има начин, наистина с такива апратчета, има доста добри специалисти, а и в наши дни нещата са толкова модерни, че може и съвсем лесно да се справите с този процес, успех :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот Krum » 25 Фев 2015, 15:48

Като малък имах обратна захапка и носех някакви шини, не беше много приятно, но проблема ми се реши по този начин :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот Elica » 25 Фев 2015, 17:29

Всичко е възможно в наши дни, не мисля, че е толкова притеснително :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот PasDeDeux » 27 Яну 2017, 16:44

Може да изисква много време, но с добър ортодонт и търпение се решава проблема.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот skyfly » 02 Май 2017, 14:39

Корекцията не трябва ли да се случи във възможно най-ранна възраст, а не когато вече сме големи. При децата всичко може да се коригира, но ако захапката е много обърната, тя само с пластична процедура може да се оправи.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот Lollipop » 23 Яну 2018, 10:48

Отново трябва да се носят шини и може да се промени, но е добре да се действа в ранна детска възраст, не е хубаво да се отлага излишно.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Възможна ли е корекцията на обратна захапка и по какъв начин?

Мнениеот Rali_hr » 23 Яну 2018, 12:54

може, естествено, но не трябва да се отлага и процеса продължава много дълго време, разбира се и струва доста парички.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Обратна захапка и търсене на ортодонт

Мнениеот rumi_2003 » 02 Юли 2021, 10:00

Здравейте,искам да отточня,че още от дете имам проблемна захапка.Смянах две шини за последните 6 години,като в момента съм почти в същото положение както ,когато започнах да нося шини.Тоест меко казано положението не е розово.На 17 години съм ,посъветваха ме ,че трябва да насоча към лечение с брекети.Но съм скиптична към зъболекарите.Затова пиша тук в този форум.Ако някой от вас е имал същия проблем или знае към кого да се насоча.Трябва ми наистина добър ортодонт в гр.София и като казвам добър,имам предвид човек,който си разбира от работата си и няма да ми изгуби времето и парите.С прости думи искам да знам,че ще дам много пари,но да е свършено качествено.
Благодаря предварително!
rumi_2003
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Юли 2021, 09:52

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта