Ухапване от куче - може ли да съм се заразила с нещо?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Ухапване от куче - може ли да съм се заразила с нещо?

Мнениеот dejavu777 » 08 Юли 2021, 16:51

Здравейте!Знам,че не става въпрос за животно , но мисля, че ветеринарните лекари биха били добре запознати за такава ситуация.Случката е следната;
Преди 2 дни докато се прибирах с колата , видях на пътя да лежи малко бездомно куче (може би около 3месечно).Веднага спрях с идеята да го взема да му помогна(реших че е блъснато) .Когато се опитах го вдигна то ме ухапа по ръката.Една дупчица ми направи, но дълбока според мен .На секундата влязох в колата (имах спирт) и го промих и стисках да тече кръв и пак промивах .Така 1-2 минути.Като се прибрах го измих с вода и сапун, после пак със спирт.Обаче като взех да чета за ухапване от бездомно куче....и се притесних да не съм се заразила с бяс или тетанус.Дали е възможно? Кучето го нямаше след като си промих ръката в колата, дали някой го премести или др незнам.Тоест няма как да проследя дали кучето има или ще прояви симптоми на бяс... Хич не искам да си бия ваксина против бяс, защото не е безобидна, но от друга страна ако съм се заразила това е единствения шанс да се спася....Раната е дълбока колкото половиния му кучешки зъб може би на кучето...
dejavu777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юли 2021, 16:39

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта