Аулин - как въздейства на организма?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Остра бактериална инфекция в гърлото - 4 бр Аулин не помагат за болката

Мнениеот MiroslavT » 25 Юли 2019, 17:17

Развитие на болестното състояние. Нулев ден е приема на първия антибиотик.
Ден -4: След консумация на студена храна (от хладилник) се появи леко дразнене и сухота в гърлото;
Ден -3 & -2: Постепенно започна да се засилва болка в гърлото, не се наблюдават други симптоми.
Ден -1: Вечерта болката става непоносима, цяла нощ съм на крак.
Ден 0: Първото нещо, което правя сутринта е да намеря лекар, който да ми изпише антибиотик. След преглед диагнозата е:
“Добро общо състояние. Нос - проходим. Гърло - хиперемирана фарингеална лигавица с единични налепи по горната небна дъга. Пулмо - двустранно число везукулярно дишане.”
Исписан ми е Clacid 500 mg.
След първия прием - около 9:00 има известно облекчение на болката. Появяват се сополи и тежко запушване на носа.
Около 24:00 вече почти не се усеща болка. При опит да заспя обаче започва обилно слюноотделяне. Толкова е силно, че не успявам да заспя почти до сутринта.
Ден +1: Събуждам се без болка в средната част на гърлото, но горната част я усещам напълно суха и изтръпнала.
След обед болката започва да се връща, но вече е високо в гърлото.
През нощта болката става непоносима. Придружена е с болезнени опити за отхрачване при което изтръпва цялото тяло. Сополите изчезват - носът е напълно проходим.
Други симптоми от същия ден: увеличаване на апетита (двойно повече храна от нормалното), прилив на енергия енергия - не мога да се спра на едно място въпреки, че за последните 48 часа почти не съм мигнал.
Ден +2: Първото нещо, което правя е да потърся доктор, тъй като болката е непоносима.
Докторът определено не разбира сериозността на положението ми - донякъде обяснимо тъй като наистина изглеждам свеж, нямам никакви видими признаци, че съм в тежко състояние. Питам го възможно ли е трети ден антибиотика да не действа, той ме прегледа и каза, че според него действа тъй като налепите вече ги няма.
След дълго убеждаване от моя страна ми изписва друг антибиотик: Sefpotec 200 mg, ако до пети ден няма ефект от Клацид-а. Също и Нимезил (който бил същото като Аулин).
Ранен следобед състоянието ми продължава да се влошава: Остра непоносима постоянна болка в горната част на гърлото и носоглътката, носът ми е чист - усещането е все едно издишвам парещ въздух през него, болезнени опити за отхрачване, необяснима енергия и необходимост постоянно да се движа, повишен апетит придружен с липса на дефекация от около 48 часа.
В 15:00 стартирам Sefpotec 200 mg.
Междувременно до 22:00 на същия ден съм приел 4 бр Нимезил, 4 бр течен Аналгин и 1 бр Ефералган. Нямаше абсолютно никакъв ефект - болката по никакъв начин не намаля.
Около 23:30 избързах с втория прием на Sefpotec 200 mg.
Около 00:30 болката бе отпусна, стана поносима и заспах.
Ден +3: Болката започна да намалява. Наблюдаваха се периоди през които инфекцията е активна (обикновено час - час и половина след прием на антибиотика) и периоди в които в които не е. При активна инфекция се усещаше леко парене в гърлото, носът от напълно запушен ставаше напълно чист с усещането, че издишам парещ въздух, както и прилив на енергия.
Ден +4: Симптомите започнаха да отшумяват - започнах да чувствам умора. Периодите през които инфекцията е активна намаляха и като усещане и като време.
Ден +5: Днес - чувствам се относително добре - няма болка само леко парене в определени периоди.

Въпросът ми е какво може да е това? Трябва ли да отида на някакви допълнителни изследвания? Ако “Да” къде?
MiroslavT
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Юли 2019, 16:57

Re: Остра бактериална инфекция в гърлото - 4 бр Аулин не помагат за болката

Мнениеот victorYa » 25 Юли 2019, 19:45

4 броя Аулин?? Това може да ви убие :(
victorYa
 
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Юли 2019, 19:38

Re: Остра бактериална инфекция в гърлото - 4 бр Аулин не помагат за болката

Мнениеот Dr Dimitrova » 01 Авг 2019, 17:06

Здравейте!
Обънете се за консултация при своя личен лекар.Ако той прицени ще ви испрати при специалист.
Клиничната картина съвпада с ОВИ,с бактариален компонент.
Зависи от визуалната картина на носоглътката.Резултата от носен-гърлен секрет.
Поздрави и лек ден!
Dr Dimitrova
 
Мнения: 45
Регистриран на: 30 Яну 2019, 10:26

Re: Остра бактериална инфекция в гърлото - 4 бр Аулин не помагат за болката

Мнениеот svetla.kostadinova » 03 Авг 2019, 20:46

Това, което на мен ми помогна преди 2 години за намаляване на непоносима болка в гърлото, от която не можех да спя вечер, беше спреят за гърло Стрепсилс. Болката ми намаля с 90% и почти се излекувах. Болката в гърлото ми беше от настинка през лятото, като се беше прехвърлила и в силна болка в ухото. Когато въздействах на гърлото, болката в ухото също се повлия много добре. Не съм правила антибиограма. Впоследствие при други настинки съм ползвала и поне още 3 други спрея, но никой не действа така, както Стрепсилс. Много съм доволна от него. Успех!
svetla.kostadinova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Авг 2019, 20:39

Аулин - как въздейства на организма?

Мнениеот Fast Fishing » 09 Авг 2021, 00:36

Привет от мен.
Интересува ме въздействието върху организма на лекарствения продукт Аулин?
https://www.fastfishing-bg.com/
Риболовни принадлежности
Аватар
Fast Fishing
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Авг 2021, 15:56


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron