Проблем с изхождането, тежест в корема и чувство за рязане

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Проблем с изхождането, тежест в корема и чувство за рязане

Мнениеот polina_84 » 14 Окт 2021, 15:07

Здравейте.
От почти година имам здравословен проблем, свързан с изхождането. Трудно ходя до тоалетна, налага ми се да се напъвам, при ходене до голяма нужда, изхождането е трудно, свързано с много напъване и изпотяване. Фекалиите често са на топчета и не потъват. При поне 2 случая имаше съвсем малко кръв. Не успявам да се изходя напълно, имам чувство за неизходено ако и неприятна миризма в гърлото и устата, като да съм погълнала фекалии (не че го правя).
От почти година нямам зъби съответно менюто ми обедня, няма как да ям плодове и зеленчуци, както и месо. Вода не пия много по принцип, а сега, заради здравословния ми проблем - пък съвсем. Всеки път, като пия вода ми прилошава, защото усещам вкус на фекалии.
Освен това качих килограми, напълнях малко от яденето на хляб и сладки неща. Водя и малко застоял живот.
Гледаха ме на видеозон - нищо ми нямало на червата и бъбреците. И въпреки това, изхождането е трудно. Имам и газове.
Не знам какво да правя вече - ям по два пъти на ден - пасирана храна, бульони, яйца и хляб, банички. Пия кафе и "Кока - Кола", алкохол въобще не консумирам, не пуша. Трудно ми е да спя,имам усещане за тежест в корема, както и че нещо по средата между гърдите и отстрани на корема ме реже.
Хапчета за газове не мога да ги взимам, защото са малки и лъскави, а по рождение имам проблем с гълтането (имам вродена миопатия).

Майка ми твърди, че всичко било от колата и кафето, но аз ги пия от години и никога не съм имала проблеми с тях. Вече почти не спя, заради тежестта в корема и чувството за рязане. Не знам какво ми е и се побърквам, червата ми нещо не работят правилно, нямам и позиви за изхождане.

Също така държа да уточня и че нямам приятел и не водя полов живот. Преди години имах две поредни операции от сплетени черва, а по - късно - и бъбречна криза.
polina_84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2021, 14:51

Re: Проблем с изхождането, тежест в корема и чувство за рязане

Мнениеот Ivaylo » 15 Окт 2021, 08:54

Здравейте, много странен проблем. На какво мнение са лекарите? Не може да не сте ходила на лекар?
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Проблем с изхождането, тежест в корема и чувство за рязане

Мнениеот polina_84 » 15 Окт 2021, 09:31

Ходих, но ми било нямало нищо според тях. Аз обаче не съм добре. Това, да не мога да се изхождам нормално, не е нормално.
polina_84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2021, 14:51

Re: Проблем с изхождането, тежест в корема и чувство за рязане

Мнениеот Niki64 » 23 Окт 2021, 07:36

Не знам на какъв лекар сте ходили, но заключението, че нищо Ви няма е безотговорно. Запека може да бъде следствие на много и различни ( в т.ч. тежки заболявания). Това, че не пиете достатъчно вода и я заменяте с кола е проблем.
Според мен трябва да отидете на добър гастроентеролог и да Ви бъде направена гастро и фиброколоноскопия. Кръвта в изпражненията може да е симптом на сериозен проблем. Не разбрах на каква възраст сте?
Niki64
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2021, 07:23

Моля за помощ -спешно е!

Мнениеот polina_84 » 13 Авг 2022, 20:30

Здравейте. Вече не знам към кого да се обърна и какво да правя, имам нужда от адекватен съвет и помощ.

Значи, наскоро бях в болница, имах стомашно - чревен вирус. После се прибрах и се разболях от ковид. Първо имах болка в гърлото, после кашлица с храчки (които така и не можах да повърна), сега още ги имам, но на гърлото и носа вече ми мина.

Обаче! Пак се започна с коремните болки. Усещам режещ болка в корема по средата, и вдясно, понякога и вляво. Стомаха го усещам пълен, не мога да ям, опитах да хапна едно пържено яйце и повърнах, от миризмата на храна ми се гади.Втриса ме и все ми е студено. Имам и анемия, опитах да пия "Малтофер", но само от вид на сиропа, ми се гади. Също така имам чувството, че съм се изходила непълно, въпреки, че се изходих по голяма нужда с помощта на свещичките.

Нямам температура, но сърцето ми нещо не е добре, чувствам се много уморена. Пия по - малко чай от лайка и вода. Вчера ми стана лошо от сок от моркови, а чая го повърнах. Понякога кихам.

Аз съм с увреждания, живеем в малък град, с мама сме се побъркали от притеснение. Вече не знам какво ми е - стомашен вирус ли, какво ли...........Докато бяхме в болницата, ме гледаха на видеозон и не откриха нищо за червата и стомаха ми, само малки камъни в бъбреците и миоматични възли. Имах силен цикъл с продължително кървене, но вече го спряхме. Не знам обаче как да лекуваме анемията, нищо не мога да ям. Гледам да съм добре облечена и пия когато мога чай и вода, за да не получа пак припадък и фебрилен гърч,както в началото.Извинявайте за объркания пост.
polina_84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2021, 14:51

Проблем с изхождане

Мнениеот polina_84 » 28 Авг 2022, 23:07

Здравейте! От известно време имам сериозен проблем с изхождането, имам постоянно запек, вече и свещичките не помагат. Наскоро прекарах стомашно - чревна инфекция и бях в болница, имах и анемия (заради обилно менструално кървене). Дали е възможно да имам някакво запушване на червата или рак на червото?Каква е прогнозата при такова заболяване?
А може ли изследване на червата да се прави под пълна упойка? Предварително Ви благодаря за отговорите.
polina_84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2021, 14:51

Здравни и други въпроси

Мнениеот polina_84 » 29 Авг 2022, 16:55

Здравейте, пак съм аз и се извинявам много, че досаждам, но............просто ужасно много се притеснявам.

Проблема ми със запека май идва от миоматозните възли, които ми откриха. Наскоро прекарах и ковид, но още продължавам да кашлям и да имам храчки (след една операция преди години ми е много трудно да повръщам). Нямам пневмония, слава Богу, но въпреки това се притеснявам. Скоро (през септември ми предстои пак преглед на ехограф за възлите и на червата. Страх ме е, че може да се наложи операция, тъй като още кашлям и имам храчки. Не знам как ги правят операциите за миоматозните възли, ще се радвам много да науча. Срах ме е да не ме закачат към машината за вентилация, защото много хора от ковид си отидоха така, а и по принцип не свързвам тази машина с нищо хубаво.

Освен това покрай ковида и скорошния ми престой в болница (заради стомашно - чревна инфекция), и трагедиите, които дават по новините, все мисля за смъртта и много се страхувам. Иска ми се да победя ковида, но нито смея да съм оптимист, нито знам колко още ще продължат да ме тормозят храчките и кашлицата.Вече свързвам болниците само с лошо. Не мога да не гледам и чета новини, обичам да съм информирана. Но много се страхувам от смъртта, знам, че хората не умират лесно, както е по филмите.
Просто толкова много хора си отидоха от ковид в нашия град, некролозите са много и сякаш в света няма друго, освен болести и смърт. Може би щях да гледам по - позитивно на всичко, ако поне имаше бейби бум в страната, гледката на деца, играещи по улиците, ми действа позитивно и дава надежда. Как милите, дали скоро ще се намери лек за ковид?
polina_84
 
Мнения: 7
Регистриран на: 14 Окт 2021, 14:51

Re: Проблем с изхождането, тежест в корема и чувство за рязане

Мнениеот AnnF » 10 Ное 2023, 20:52

Мога да те посъветвам да пиеш фибри. Четох, че помага точно при такива проблеми. Или поне първо прочетете за това в интернет, рецензии във форуми
AnnF
 
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Юли 2022, 09:35


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron