Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот longhorn71 » 21 Яну 2022, 11:16

Здравейте!
Става въпрос за смесване в домашни условия на капки против синузит. Правят се в аптека в гр. София, в тъмнокафеви стъклени шишенца сьс страничен капкомер. Не съм от София, и поръчката ставаше чрез роднини, които ги закупуват от аптеката и ми ги изпращат. Една доза (шишенце) е 10лв. Получавам пл 3. Тъй като почна да става банално, исках да ги разтоваря от това бреме. След запитване дали мога да ги смесвам у нас, от аптеката отговорили че няма проблем. Нужни са ми само следните съставки:
Ампула Ефедрин
Ампула Алергозан
Ампула Дексметазон
Ампула Гентамицин
Длоива (разрежда) се с физиологичен разтвор (натриев хлорид може би?!?!) до достигане на 10мл.
Това което ме притесни е, дали са дали съставаките на капките, които до сега ползвах. Или е станало объркване. Знам че Ефедрин-Адренилин-Епинефрин вдига рязко кръвното и приченява сърцебиене. Приложен назално навярно има съдосвивщ ефект (отпушващ). Готовите капки имат същият ефект, но дали е именно на ефедрина? Има контра-медикамент Псевдоефедрин, който има същият назален ефект, но не оказва влияние върху сърдечно-съдовата система (или поне не колкото Ефедрина). Та дали не става въпрос именно за Псевдоефедрин?
Дексметазона е кортикостероид, имащ противовъзпалителен и антихистамиов ефект.
Заради което ме озадачава наличието на Алергозан.
Не мога да задам питането си към аптеката, а не ми е удобно да разкарвам родата през половин София, само за едно питане.
Затова ви моля за съдействие! Има ли някакви притеснения, като съвместимост по отделните медикаменти, и ако не, смесването като са го дали ли се прави? Т.е ампула по ампула, или се взима само част от тях?
Благодаря предварително!
longhorn71
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2022, 10:38

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот Theresa » 21 Яну 2022, 12:53

Много интересна рецепта, а сигурни ли сте в съставките?
Theresa
 
Мнения: 96
Регистриран на: 22 Юли 2018, 20:59

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот longhorn71 » 21 Яну 2022, 15:19

Както съм описал, по принцип да.
longhorn71
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2022, 10:38

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот longhorn71 » 22 Яну 2022, 11:01

FRAMAR.BG моля за съдействие!
Няма да ги продавам, за ЛИЧНО ПОЛЗВАНЕ СА! И са ми нужни СПЕШНО!!!!
Синузита ми от 22години. Хроничен. Причинява се от Staphylococcus Aureaus. Връща ли са ме от болница, заради почти резисцентна антибиограма. Последният случай е от преди 2 години. Приложиха ми кръстосана терапия с перорални антибиотици: Панцеф (по призумция, че като се предписва значително рядко, би могъл да окаже въздействие. Тестваните цефалоспорини Цефалексин, Цефазолин и Цефпрозил бяха с R), Аугментин SR (стандартният бе също с R. Но като бавно действащ беким нещо се случи), и Гентамицин (също с R, но за всеки случай. Другите с R, бяха Ципрофлоксацин, Левофлоксацин и Клиндамицин). Мупироцин-маз, антисинузитни и противовъзпалителни. Аерозолни инхалации с Метилпреднизолон (заменян с Пулмикорд и Алергозан, по предценка на лекар) и Гентамицин (тази инхалация я прилагам от2010).
Проблема е че съм развил алергия към въпросният микроорганизъм, което силно усложнява нещата. Затова е лечението с кортикостероиди, вклюително и с Авамис - спрей. Без деконгестант, практически не мога. От 2000 до 2010 ползвах Ксилометазолн. От 2010 до 2013 - Оксиметазолин (развих алергия). И от 2013 до днес - Трамазолин. Заради ползането им, съм със атрофирала и хронично набъбваща лигавица. Това още повече усложнява нещата. Дори най-невинната и банална хрема, при мен се превръща в кошмар.
Докато преди година и половина, не разбрах за упоменатите капки. Приложени, когато симтомите започнат да се влошават, до няколко дни (ако няма усложнение от хрема), насъпва облекчечение и симтомите отшумяват.
Затова FRAMAR.BG, отново ви моля за съвет и помощ.
longhorn71
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2022, 10:38

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот Violetta » 23 Яну 2022, 22:08

Здравейте,
тук надали някой може да ви помогне. Ако рецептата е вярна, правете и опитвайте. Но ако не е вярна, никой не може да разбере какво е имало вътре. Не знам ефедрин как ще намерите без рецепта.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот longhorn71 » 29 Яну 2022, 19:25

Всичко е закупено от аптека. Не е проблем.
В крайна сметка направих инхалации с гентамицин, дексаметазон (поради липса на метилпреднизолон и пулмикорд), и около 2мл натриев хлорид.
longhorn71
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Яну 2022, 10:38

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот tanya805 » 15 Мар 2022, 17:14

Много хубава тема, благодаря!
tanya805
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Мар 2022, 15:22

Re: Капки против Синузит - смесвани в домашни условия

Мнениеот VladimirVladimirov » 15 Дек 2023, 04:54

Пробвай със Назодрен!! 25години съм със синузит и тези капки ми спряха ежегодните мъки!!
VladimirVladimirov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Дек 2023, 04:51


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron