Зачервяване със сърбеж по лицето

Зачервяване със сърбеж по лицето

Мнениеот NadezhdaHaralambieva » 09 Апр 2022, 09:52

Здравейте, от известно време периодично ми се появява зачервяване и лющене по лицето- около носа, веждите. Ходих на лекар и ме диагностицираха със себореен дерматит. Лекаря ми изписа някакъв флуид(не помня точното име). Не го намерих в няколко аптеки и си закупих Ducray Kelual DS, пенещ гел и крем. Сквамите почти ги няма. Но след 4-5 ползвания ми се появи сърбящ обрив по лицето.В упътването на крема пише за се избягва излагане на слънце и винаги да се ползва крем. Въпроса ми е, дали да продължа да ползвам крема, понеже пълния курс е две седмици. Или да ползвам нещо друго да успокои новия обрив
NadezhdaHaralambieva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2022, 09:45

Re: Зачервяване си сърбеж по лицето

Мнениеот pepi_peeva1995 » 09 Апр 2022, 23:10

Здравейте, и аз получих себореен дерматит преди 2г.

Лекарят ми предписа Низорал крем, отне известно време докато се подобри положението, но имаше ефект. (и в листовката е написано че отнема около 4 седмици за да се види резултат). Мазах се доста време от страх да не се върне зачервяването и лющенето на кожата, което около и между веждите ми бе ужасно. Сега се случва на моменти да ми се появи леко зачервяване в тази област, но нищо сериозно. Намерих един много хубав крем - Ла Рош Кериум DS. Той е за себореен дерматит и много добре успокоява кожата, не се мазни, а попива добре. Помага ми да държа нещата под контрол. Ако имате пърхот по косата, третирайте и него с шампоан Низорал.

А вие може да сте получила и алергична реакция от някоя съставка. Ако е нещо различно от дерматита, който имате, е възможно. Има толкова много продукти и всеки тип кожа реагира различно.
pepi_peeva1995
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Апр 2022, 23:02


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта