Хиперотделяне на слюнка и високи нива на Хеликобактер

Хиперотделяне на слюнка и високи нива на Хеликобактер

Мнениеот NVS » 22 Апр 2022, 00:01

Здравейте,

Страдам от неконтролируемо слюноотделяне повече от пет години. Слюнката ми се събира в устната кухина, когато говоря и ми се налага да я преглъщам, а това ми създава социален проблем. По време на сън рядко имам сходен дискомфорт. Не мога да си обясня причината, която предизвиква, производството на толкова количество слюнка. Нямам паразитна инвазия, напълнях последно време, не употребявам наркотични средства, както и не пуша. Рядко пия, но за настроение. Проблемът ми се прояви, когато бях на 17 г. постепенно, преди това бях за период от година под стрес, в същото време имах пробив на мъдреци, които възпаляваха зоната около тях. Съмнявам се да не би да имам инфекция от тогава, която да предизвиква подобен ефект? Отделно при рутинно изследване открих, че нивата на Хеликобактер са над четири пъти от нормата.
Моля, препоръчайте ми медикаменти, които да ограничат временно слюноотделянето, докато не открия причината, понеже не мога да проведа нормален разговор, който да трае повече от 2-3 минути, без да преглътна.
Ако темата не е в правилния раздел, моля да я преместите. Благодаря!
NVS
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2022, 23:15

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта