Домашното насилие-жертви и свидетели

Познавате ли жертви на домашно насилие?

Анкетата свършва на 22 Яну 2013, 13:31

Да, аз съм жертва на домашно насилие!
2
29%
Да познавам хора жертва на домашно насилие!
4
57%
Бил/а съм свидетел на домашно насилие!
1
14%
Не, не познавам такива хора!
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 7

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот southern_sun » 11 Окт 2012, 12:38

Smilqna написа:Има чувството че в България това е нормално или поне се приема за нормално от време на време мъжа да пляска жена си.Не мога да ги разбера тия жени които могат да изтърпяват това потъпкване на личността.Когато има дете се оправдават с детето е хубаво ама на детето да не му е хубаво да гледа изпълненията на родителите си.А ако свикне със насилието и го приеме за нормално това значи че сме отгледали още един потенциален насилник.Никога не бих търпяла насилие върху себе си по добре сама от колкото зле придружена.И дете да имам пак бих си тръгнала с детето разбира се ,не бих позволила детето ми да търпи този тормоз.Жени не позволявайте да ви тъпчат за щяло и нещяло търсете си правата никой няма право да съсипва ничий живот.

Ужасно си права, битува мисленето, че жената в българското семейство трябва да "слуша" мъжа си, а когато не "слуша" тя може да бъде пошляпвана. Много често жените просто поемат вината на насилника и го невиняват с думите: Аз бях виновна за да направи това той!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Светла Христова » 29 Ное 2012, 10:47

Винаги съм се чудила как се контролира насилието в гетата и като, че ли отговора ми дойде като по поръчка миналата седмица със случая в Сотиря. Баща пребива до смърт три годишното си дете! Супер! Родителите естествено са роми, с още няколко деца. Бащата е лежал в затвора, но какво от това. Кой да се сети, че е способен на агресия!!! След като бащата убива собственото си дете, което между другото до преди няколко месеца е отглеждано в дом за деца лишени от родителска грижа, тогава институциите започват да се суетят и да се чудят какво става. След няколко дена бащата признава, че убил детето си защото плачело, но пък има още 6. Е какво правим сега? Да чакаме да убие още няколко ли?
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот rabotnata pchela » 13 Яну 2015, 14:12

southern_sun написа:Ужасно си права, битува мисленето, че жената в българското семейство трябва да "слуша" мъжа си, а когато не "слуша" тя може да бъде пошляпвана. Много често жените просто поемат вината на насилника и го невиняват с думите: Аз бях виновна за да направи това той!

В наши дни мисля, че най-големия страх са парите, като изключим това имам чувството, че изпитват и някаква ненорална любов към насилника. А като сложим и че почти няма кой да ти обърне внимание в България и не могат жените да очакват каквато и да е била защита от институции, че и от роднини какво да правят?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот S_Milenska » 15 Яну 2015, 13:53

Не мога да си представя да живея в такова положение, със сигурност е доста плашещо. Най-лошото е, че и да станем свидетели на такова нещо не сигнализираме, за да помогнем на жената в това положение, защото сме свикнали всеки да се оправя сам.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Andrey » 21 Яну 2015, 14:32

Повечето жени не могат да разчитат на защита, ако станат жертва на насилие. Между другото нещо любопитно, гледах видео, което беше направено с цел да се направи "опит" как реагират хората на насилието. Видеото беше следното, жена навиква и удря мъж на улицата - реакцията на хората- всички се смеят и ги обикалят, сякаш нищо не се е случило. Следващата част на видеото беше обратната - мъжът се държеше така с жената и съвестните граждани веднага застанаха на негова страна. Вие какво мислите, мъжете могат ли да бъдат жертва на насилие? :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот draga.mihova » 21 Яну 2015, 14:40

Andrey написа:Повечето жени не могат да разчитат на защита, ако станат жертва на насилие. Между другото нещо любопитно, гледах видео, което беше направено с цел да се направи "опит" как реагират хората на насилието. Видеото беше следното, жена навиква и удря мъж на улицата - реакцията на хората- всички се смеят и ги обикалят, сякаш нищо не се е случило. Следващата част на видеото беше обратната - мъжът се държеше така с жената и съвестните граждани веднага застанаха на негова страна. Вие какво мислите, мъжете могат ли да бъдат жертва на насилие? :roll:

Несъмнено може и мъжете да бъдат жертви на насилие, особено в страни където тържествува матриархат, не дай си Боже, ако мъжът е чужденец и пази брака си само, за да не го приберат от където е дошъл, може и смешно да ни се вижда, но е така :|
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Burborino » 21 Яну 2015, 14:54

Andrey написа:Вие какво мислите, мъжете могат ли да бъдат жертва на насилие? :roll:


Със сигурност могат да бъдат жертви на насилие. Даже си спомням макар и не с някакви подробности, че преди време бях чела, че всъщност се случва не толкова рядко колкото си мислим. просто мъжете не подават така масово сигнали както жените. Вероятно от срам. Представете си този който трябва да е силният пол във всяко отношение да подаде сигнал, че жена му го пребива... Не, че другото е по-малко притеснително де.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Kremiliya » 21 Яну 2015, 14:55

Andrey написа:Повечето жени не могат да разчитат на защита, ако станат жертва на насилие. Между другото нещо любопитно, гледах видео, което беше направено с цел да се направи "опит" как реагират хората на насилието. Видеото беше следното, жена навиква и удря мъж на улицата - реакцията на хората- всички се смеят и ги обикалят, сякаш нищо не се е случило. Следващата част на видеото беше обратната - мъжът се държеше така с жената и съвестните граждани веднага застанаха на негова страна. Вие какво мислите, мъжете могат ли да бъдат жертва на насилие? :roll:

Сигурно имаш предвид, че хората са застанали на нейна старана, аз съм гледала това видео. Не сме свикнали да мислим за насилието като възможност то да се упражнява върху мъжа, аз като чуя домашно насилие винаги си представям как жената бива пребирана от мъжа, никога обратното.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Krum » 21 Яну 2015, 15:18

Burborino написа:
Andrey написа:Вие какво мислите, мъжете могат ли да бъдат жертва на насилие? :roll:


Със сигурност могат да бъдат жертви на насилие. Даже си спомням макар и не с някакви подробности, че преди време бях чела, че всъщност се случва не толкова рядко колкото си мислим. просто мъжете не подават така масово сигнали както жените. Вероятно от срам. Представете си този който трябва да е силният пол във всяко отношение да подаде сигнал, че жена му го пребива... Не, че другото е по-малко притеснително де.

насилието може да не е само физическо, според мен е достатъчен тормоз и изтезателство някаква постоянно да ти крещи, че си идиот, тъп, некадърен и да те обижда постоянно на саме или пред хората. Психическия тормоз не трябва да се подценява :!: :!: :!:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Яну 2015, 15:26

Крум, мисля си, че точно такива случаи в семействата далеч не са рядкост - жените осъзнавам, че сме чудовища, аз също имам познати семейства, в които има такъв постоянен тормоз над съпруга, не знам тяхното от любов или глупост е до стоят там. Аз лично знам за себе си и за мъжа ми, че ако сме с приятели и аз му направя забележка на висок тон, той няма да търпи това унижение дълго време, а сред наши приятели обиди и забележки не са изключение и се стига до скандали дори докато има хора там. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта