Домашното насилие-жертви и свидетели

Познавате ли жертви на домашно насилие?

Анкетата свършва на 22 Яну 2013, 13:31

Да, аз съм жертва на домашно насилие!
2
29%
Да познавам хора жертва на домашно насилие!
4
57%
Бил/а съм свидетел на домашно насилие!
1
14%
Не, не познавам такива хора!
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 7

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Burborino » 21 Яну 2015, 15:53

Krum написа:
Burborino написа:
Andrey написа:Вие какво мислите, мъжете могат ли да бъдат жертва на насилие? :roll:


Със сигурност могат да бъдат жертви на насилие. Даже си спомням макар и не с някакви подробности, че преди време бях чела, че всъщност се случва не толкова рядко колкото си мислим. просто мъжете не подават така масово сигнали както жените. Вероятно от срам. Представете си този който трябва да е силният пол във всяко отношение да подаде сигнал, че жена му го пребива... Не, че другото е по-малко притеснително де.

насилието може да не е само физическо, според мен е достатъчен тормоз и изтезателство някаква постоянно да ти крещи, че си идиот, тъп, некадърен и да те обижда постоянно на саме или пред хората. Психическия тормоз не трябва да се подценява :!: :!: :!:

Съгласна съм напълно! Със сигурност не е за подценяване. Познавам мъж, чиято жена според мен го тормози психически точно с обиди и крясъци.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Elica » 21 Яну 2015, 16:16

Добре и какво трявба да се направи, ако станем свидетели на такова насилие, представяте ли си да седнем да говорим с някой мъж "Абе жена ти май ти вика..." :))
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Slavena » 23 Яну 2015, 12:41

Elica написа:Добре и какво трявба да се направи, ако станем свидетели на такова насилие, представяте ли си да седнем да говорим с някой мъж "Абе жена ти май ти вика..." :))

TРудно е да се намесиш в каквато и е ситуация, пък особено, както казваш ти става въпрос за някой мъж. :roll:
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Andrey » 20 Дек 2016, 11:24

Ми лошото е, че това насилие хич не е останало в мналото и често се шамари някой, особено децата го отнасят често много сериозно. Не знам, не си ли личи, че мъжът е нещо сбъркан, като тръгнат да се женят с него или да му раждат деца... не се ли познава, че някой е насилник?
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Mon_ton » 20 Дек 2016, 12:53

Мъжете сякаш могат да се изключат, ако жена им им вика, и факта, че физически не могат да го насилят и автоматично се предава на "черта на характера" и минало, заминало. Не е нормално хората да си крещят по такъв начин и изобщо да има какъвто и да е тормоз! А представете си какво изпитва едно дете, ако му се вика, или ако вижда как родителите му се бият и си крещят!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Kremiliya » 20 Дек 2016, 14:43

Ужасно е , да живееш по такъв начин, да те тормози някой, и да ти създава неудобства и нещо подобно. Като цяло всеки трябва да намери сили в себе си и да приключи такава връзка, колкото и невъзможно да изглежда.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Дек 2016, 15:27

Много жени се страхуват да кажат, че са жертвана насилие, много жени не са съгласни с методите на отглеждане на другия родител, много жени не са съгласни със собствените си методи на отглеждане, когато си изтърват нервите. Но в България в чужда къща не се гледа, в България не се дават съвети, в България се червим и купуваме играчка, за да се извиним! В България всичко това е практика, тук сме толкова финансово обвързани с насилника ни, че често само заради това не можем да избягаме... Ако има добри практики и сериозна помощ, всичко би било чудесно,но уви.. има ли нещо, което да работи при нас?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Slavena » 27 Дек 2016, 15:17

когато няма къде да отидеш търпиш всичко, независимо бой ли или е друго, това е истината.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот asdddwww » 04 Яну 2017, 15:22

Не, не познавам, или така си мисля, не съм имал и опасения за такъв човек. :roll: Но ако познавате, някой прави ли нещо, освен да цъка с език? :roll:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Lyomi » 05 Яну 2017, 12:17

Какво можеш да направиш освен да викнеш полиция? Ако дойде човек с такъв проблем и поиска да му помогна, ще го приютя, ще го навивам да подаде жалба, но през неговата воля и без неговото участие какво можеш да направиш?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

ПредишнаСледваща

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта