Домашното насилие-жертви и свидетели

Познавате ли жертви на домашно насилие?

Анкетата свършва на 22 Яну 2013, 13:31

Да, аз съм жертва на домашно насилие!
2
29%
Да познавам хора жертва на домашно насилие!
4
57%
Бил/а съм свидетел на домашно насилие!
1
14%
Не, не познавам такива хора!
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 7

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Pipilota » 05 Яну 2017, 12:40

Lyomi написа:Какво можеш да направиш освен да викнеш полиция? Ако дойде човек с такъв проблем и поиска да му помогна, ще го приютя, ще го навивам да подаде жалба, но през неговата воля и без неговото участие какво можеш да направиш?

няма ли да те е страх, че и по теб могат да налазят шамари? Но честно си кажи... няма ли да се притесняваш, мен ще ме е страх - за мен, за децата, а и след като ще му помагам, то се предполага, че се познаваме...
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Грохот » 06 Яну 2017, 14:58

Pipilota написа:
Lyomi написа:Какво можеш да направиш освен да викнеш полиция? Ако дойде човек с такъв проблем и поиска да му помогна, ще го приютя, ще го навивам да подаде жалба, но през неговата воля и без неговото участие какво можеш да направиш?

няма ли да те е страх, че и по теб могат да налазят шамари? Но честно си кажи... няма ли да се притесняваш, мен ще ме е страх - за мен, за децата, а и след като ще му помагам, то се предполага, че се познаваме...


Аз бих го направил, нищо, че побойникът може да създаде и на мен проблем. И той ще си намери майстора. Жал ми е, като знам, че някой тегли и го пребиват като куче. Ако мога да помогна някак, ще го направя.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Домашното насилие-жертви и свидетели

Мнениеот Lili_pili » 20 Сеп 2017, 12:39

Всички хора ги е страх и то не малко, затова и не предприемат никакви действия и се правят, че не виждат нищо. А и вече всички са така неазинтересовани, че може и да не се намесят,ако някакви деца се сбият, дори.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Предишна

Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта