Суха кашлица - причини

Суха кашлица - причини

Мнениеот Margo » 26 Яну 2012, 11:54

Здравейте, от известно време имам суха и упорита кашлица. Събуждам се от задушаващи пристъпи и кашлям дълго време, без да се отделя секрет. Странното е, че нямам температура, нито хрема. От време на време ми се губи гласа. Исках да попитам дали има някой с подобни симптоми и какво лечение може да се приложи.Пробвала съм да пия много чай с мед, но без особен ефект. Наскоро за пореден път спрях пушенето, притеснявам се, че може да е от това, но няма типичното за това отхрачване. Пробвах с бонбони и таблетки за смукане, но отново без особен ефект. Даже и приятелки ме посъветваха да си правя инхалации с едра сол, отпушвало дробовете и било полезно. При мен нямаше никаква полза, кашлицата си остава, все така суха, дразнеща и постоянна.
Гърдите ме болят от напъване, а и докато работя е много неприятно за колегите ми.
Да си вземам ли някакъв сироп против кашлица и какъв да бъде, тъй като всички, за които знам са отхрачващи. Дали не е добра идея и да отида на преглед, защото постоянно ме стряскат, че може да е нещо сериозно.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот Vampire Kiss » 26 Яну 2012, 12:22

Хм, и аз съм имала подобен проблем. Много неприятно е напъването, усещаш, че всичко те боли и едва, едва дишаш.
Много е дискомфортно. От дете знам следния природен лек:
Продукти
250 мл бира, 100 гр небет шекер и 1 лимон, предварително настърган, заедно с кората
Варят се на водна баня за 30 минути. Получената смес се прецежда и се пие по 1 супена лъжица през периоди от 15, 30 или 60 минути, в зависимост от това колко си зле.

Помага малко, но наистина не е решение. Препоръчвам ти да отидеш на лекар и той да те прослуша и да ти предпише нещо. Пиши после какво е станало, че ми е интересно.
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот framarforumadmin » 26 Яну 2012, 13:02

Прави си инхалации с лайка, и все пак най-добре е да отидеш на лекар защото найстина може да е нещо по сериозно. Болките в гърдите сигорен ли си че са от напъване да не са от друго?
framarforumadmin
Администратор
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Мар 2011, 17:03

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот Finger » 26 Яну 2012, 13:13

Не мисля, че само с чай ще се оправи положението трябва да се вземат малко по сериозни мерки. Моят съвет е да отидете на лекар защото е възможно да става въпрос за бронхит или някаква алергична реакция, но така или иначе потърсете причината.
Finger
 
Мнения: 138
Регистриран на: 07 Дек 2011, 11:48

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот Margo » 26 Яну 2012, 14:49

Вече се върнах от лекар. Според него е обострен бронхит и ми предписа няколко неща, заедно с прахчетата АЦЦ Акут. Вече пих едно, дано помогне, че не се издържа. Не бях приемала до момента АЦЦ в такава форма, каза ми, че така много добре се усвоява и има бърз ефект. Засега няма съмнения за нещо друго,но трябва и снимка да си направя.
Иначе, АЦЦ Акут не е лошо на вкус, удобно е за употреба, дано и помогне!
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот boriskarlov » 26 Яну 2012, 21:04

И аз имах проблем с такъв вид кашлица, АЦЦ и много топъл чай и за два дни бях ОК. Да си призная, леко завиших дозата, знам, че има ограничения, но нямах проблем след това.
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот Silvi » 27 Яну 2012, 11:07

boriskarlov написа:И аз имах проблем с такъв вид кашлица, АЦЦ и много топъл чай и за два дни бях ОК. Да си призная, леко завиших дозата, знам, че има ограничения, но нямах проблем след това.

Аз също съм доволна от АЦЦ, за два три дена те оправя, но не мисля, че ако превишиш дозата ще се случи нещо трагично.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Суха кашлица - причини

Мнениеот southern_sun » 27 Яну 2012, 13:52

Аз също съм доволна от АЦЦ, педиатърката ни го предписваше на дъщеря ми, има приятен вкус на малини.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с белодробни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта