Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот Даниела Стоянова » 05 Авг 2011, 14:14

Трябва ми почти един ден ако искам обикновен преглед от джипито, а ако трябва да си правя пълни изследвания не ми се мисли колко време би ми отнело.
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот Vampire Kiss » 05 Авг 2011, 16:13

Ходя винаги на частно при специалист, няма смисъл да си губя времето при Джипи-то.
Vampire Kiss
 
Мнения: 89
Регистриран на: 05 Авг 2011, 14:49

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот FramarModDesi » 08 Сеп 2011, 16:35

Има още за доизглаждане в здравната ни политика, но ще минат години докато всичко се нареди.
FramarModDesi
 
Мнения: 145
Регистриран на: 31 Мар 2011, 08:52

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот karakasheva » 18 Окт 2011, 14:18

Пациентите най-добре усещат дали системата работи или не и тя определено не функционира, както трябва. Няма достатъчно финансиране, нямаме нива на финансиране на пациенти. В България от едни и същи услуги могат да се възползват и този, който е социално слаб и този, който се осигурява на максималния праг. Когато се касае до болнично лечение, това не е правилно.
karakasheva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Окт 2011, 14:05

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот qproin » 26 Окт 2011, 23:38

А най-тъпото е, че ти се дава едно направление. Ако си с неясна диагноза не знам какво се прави.Преди няколко години имах здравословен проблем, който не можаха точно да определят лекарите.Личната ми каза, че според нея трябва да отида на изследвания на кръв, гинеколог, очен лекар, кардиолог и невролог, но ми даде само 1 направление- другото сама.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот сиско » 27 Ное 2011, 14:30

Наистина в последно време посещението на лекаря се превръща в мисия невъзможна. Винаги има възрастни хора, които си стоят пред кабинетите и обсъждат политиката. А аз като отида с детето и се наложи да чакам с часове направо побеснявам. Имам чувството, че ходят само и само да не стоят в къщи сами.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот ogi-smile » 08 Фев 2012, 10:39

МБАЛ „Токуда Болница- място, където младите хора, определено имат лесен достъп... Болницата работи с НЗОК...Достъпът до кабинетите е улеснен чрез система за предварително записване... Получаване на информация от служителите на отделните регистратури и тнт... Има и такива места за съжаление са малко...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 17:19

сиско написа:Наистина в последно време посещението на лекаря се превръща в мисия невъзможна. Винаги има възрастни хора, които си стоят пред кабинетите и обсъждат политиката. А аз като отида с детето и се наложи да чакам с часове направо побеснявам. Имам чувството, че ходят само и само да не стоят в къщи сами.


Не съм съгласна с теб относно възрастните хора...няма значение,че са стари и те имат нужда от лекар...а за това,че си чакал с детето вън е вина на лекаря...аз като водя детето си на лекар винаги джипито ме е извиквал да влезна първо аз....Млади или стари-всички са хора и трябва да им се обърне нужното внимание!
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот Memento » 09 Фев 2012, 12:19

Получава се един интересен парадокс. Ако има много хора пред кабинета на личният лекар това означава по принцип, че той е добър но пък се чака много, ако пък няма хора не чакаш но пък няма и много търсене на този лекар което говори от части за качествата му.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 15:40

Днешният лекар е натоварен с прекалено много административна работа.Независимо, че при него може да има помощник-мед.сестра при повечето случаи опашките се образуват заради пациенти които отиват само да им се попълни някой формуляр, да им се издаде медицинско и други не спешни работи докато болни чакат на опашка да им се обърне внимание на тях.

Би трябвало в болниците да има място където ако отиваш при личният лекар само за формалност да могат и те да те обслужат вместо да се редиш при хората които наистина имат здравен проблем и имат нужда от преглед да се редят на едно и също място, което също така създава предпоставка за пренасяне на болест на здрав човек.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

ПредишнаСледваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта