Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети?

Мнениеот FramarAdmin1 » 25 Мар 2011, 23:29

Администратор на forum.framar.bg
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт.
Аватар
FramarAdmin1
 
Мнения: 61
Регистриран на: 17 Мар 2011, 15:51

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот Alexsandra bg » 01 Апр 2011, 20:47

Определено не .Отидеш ли до личния си лекар нещата са кошмарни поне 15 пенсионера чакат за да им попълнят рецептурните книжки.Не по различно е когато трябва да отидеш на педиатър,чакане и пак чакане.Според мен личния лекар е превърнат в счетоводител и това затруднява достъпа ни .
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот bisertaskov » 02 Апр 2011, 22:27

Alexsandra bg написа:Определено не .Отидеш ли до личния си лекар нещата са кошмарни поне 15 пенсионера чакат за да им попълнят рецептурните книжки.Не по различно е когато трябва да отидеш на педиатър,чакане и пак чакане.Според мен личния лекар е превърнат в счетоводител и това затруднява достъпа ни .

Напълно съм съгласен така е и като гледам скоро няма да се промени :evil: :evil: :evil:
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот Iveto » 04 Апр 2011, 20:02

Да имаме достъп и то лесен, но до частните кабинети където си плащаме .Просто се налага защото времето ни е ограничено и не можем да се редим на опашки за един преглед и после да ти кажат ми трябва да отидете на специалист,или по лошия вариант е да те лекуват една седмица и като не се случи нищо пак при специалиста.
Е това е лесния достъп до лекарските кабинети на младите хора да сме живи и здрави да работим та да си позволяваме лесен достъп. :!: :!: :!:
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот southern_sun » 08 Апр 2011, 15:37

Единствения път когато ми се случи да отида на лекар и да не чакам е пред кожния диспансер в Пловдив. Този случай никога няма да го забравя защото остана прецедент в живота ми. Аз лично не мога да си позволя да вися цял ден пред лекарските кабинети, работя достатъчно много и за да избегна висенето просто не ходя на лекар. Когато се почувствам малко по-зле се лекувам сама.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот georgia » 09 Апр 2011, 23:15

За съжаление и аз споделям мнението на всички включили се с коментар по темата. За хората в България няма избор, не само за младите. Личните лекари и педиатрите масово отказват да издават направления и за нас остава вариантът да платим 20-30 лева за преглед при специалист в частния му кабинет. Системата със сигурност е сбъркана, но аз се питам къде е съвестта на лекарите? Трябва ли да си играем на тото, когато се отнася за здравето на хората, а още по-малко на бебетата и децата :?:
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот The_The_Ramone » 10 Апр 2011, 11:46

Предпочитам при проблем директно да ходя при специалист, нищо, че съм осигурен и тн...
Не ми се чака половин ден за 1 подпис и една хартийка...
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот georgia » 10 Апр 2011, 15:39

Проблемът е именно в това, че трябва да чакаш половин ден за една хартийка, а накрая може дори да не я получиш. :(
Аватар
georgia
 
Мнения: 41
Регистриран на: 09 Апр 2011, 21:44

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот HOS » 12 Апр 2011, 12:45

Изобщо не е лесно!!! Всеки път като отида за направление дори за профилактичен преглед ми казват 1во число на месеца и от чакане накрая се отказвам!!!
"Къща на спорта"
Стара Загора, Пк. 6000, Цар Калоян №50
GSM: +359 889 299 844
Тел: +395 42 601 772
Web: www.houseofsport.bg
E-mail: sales@houseofsport.bg
HOS
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:05

Re: Имат ли лесен достъп младите хора до лекарските кабинети

Мнениеот southern_sun » 12 Апр 2011, 13:01

А това с направленията е кошмар, за да отидеш при специалист се започва едно безкрайно висене пред кабинети, на лични лекари, на специалисти и т.н. Един омагьосан кръг и като ти писне да те прехвърлят от кабинет на кабинет пак отиваш в частния кабинет. А докато са те прехвърляли от един на друг специалист лекарите са дърпали от касата клинични пътеки та чак главата да ти се завърти.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron