Храни за диабетици

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Храни за диабетици

Мнениеот Bella » 03 Фев 2012, 14:45

Вчера докато пазарувах в местния супермаркет видях, че има щанд с диабетични храни. По какво се различават диабетичните от нормалните храни? Как обаче да познаем истинските диабетични храни? И могат ли да задоволят изцяло нуждата от сладко диабетно болните?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Memento » 05 Фев 2012, 16:08

Аз съм засичал вафли, кексчета и бисквити за диабетици на фирма Стокси из супермаркетите в Стара Загора. Логично са малко по-скъпички от нормалните вафли но пък са без захар, диетични. Според мен тези храни стават дори за хора които не страдат от диабет просто избягват да консумират захар.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Hrishikesh » 18 Фев 2012, 12:31

Искам да кажа, че диабетиците вече може да си позволят да ядат торти, които не съдържат захар и въпреки това са много вкусни. Голямо разнообразие от торти без захар може да се намери в ресторант Кринг: www.kring.bg
Hrishikesh
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2012, 12:29

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Ivaylo » 19 Фев 2012, 09:49

Memento написа:. Логично са малко по-скъпички от нормалните вафли но пък са без захар, диетични.


Диетичен не винаги е диабетичен. И обратното.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Forman » 20 Фев 2012, 12:49

Hrishikesh написа:Искам да кажа, че диабетиците вече може да си позволят да ядат торти, които не съдържат захар и въпреки това са много вкусни. Голямо разнообразие от торти без захар може да се намери в ресторант Кринг: http://www.kring.bg

Никога не съм знаел, че има ресторанти предназначени за диабетици. Това е много добра идея, тъй като тези хора са малко изолирани от обществото.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Храни за диабетици

Мнениеот bubulina » 27 Фев 2012, 17:58

Аз последно си бях взела едни вафли на Фокус, имали уж разхлабващо действие. Изядох половината пакет и нищо ми нямаше, но на другият ден вече усетих действието им :). Та вафличките си ги бива, ако някой има проблеми с ходенето по голяма нужда, може да ги пробва. ;)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Храни за диабетици

Мнениеот miki » 11 Апр 2012, 11:49

Memento написа:Аз съм засичал вафли, кексчета и бисквити за диабетици на фирма Стокси из супермаркетите в Стара Загора. Логично са малко по-скъпички от нормалните вафли но пък са без захар, диетични. Според мен тези храни стават дори за хора които не страдат от диабет просто избягват да консумират захар.

Лошото е, че в повечето магазини няма такива щандове... Редовно купувам за баба си десертчета за диабетици, защото е с повишена кръвна захар и гледа да не хапва много, много сладки неща. По-скъпички са, но никога не пропускам да й занеса вафлички, един течен шоколад на Шокомил, бонбонки. Като видя как й грейват очите и направо ми олеква, въпреки че всеки път ми се кара, че й купувам. Какво да прави милата, кое по-напред да си купи "голямата" пенсия. Последно й купих подсладител Стевия и така. Изобщо на пазара се предлагат все повече храни за диабетици и има избор, но в по-големите хранителни вериги и магазини.
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Violetta » 13 Авг 2013, 21:31

Тези храни нямат захар, но са свръхкалорични. Не са добър избор за никой диабетик, това е.
Violetta
 
Мнения: 466
Регистриран на: 28 Апр 2011, 22:58

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Kaya » 10 Фев 2015, 12:00

Все пак не всичко е в притесненията дали храните са сладки или не, диабета не "страда" само от сладкото, всяка лоша храна е проблем за него, тестените храни, картофи, ориз, готови пакети, дори и солени.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Храни за диабетици

Мнениеот Kremiliya » 04 Мар 2015, 14:33

Ужасно е да си болен от диабет, но понякога идва и това до главата ти. Май е най-трудно да пребориш навика на белите храни и т.н. отколкото друго.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron