Как да развием и запазим детската фантазия?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Anka » 08 Апр 2015, 13:58

Всичко, на което учите децата си им развива фантазията, измисляйте истории, докато ходите по улиците, кое коте къде е било, къде отива, кой човек какво :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Апр 2015, 16:21

Anka написа:Всичко, на което учите децата си им развива фантазията, измисляйте истории, докато ходите по улиците, кое коте къде е било, къде отива, кой човек какво :)

Ха, това е много готина идея, аз ще я пробвам! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Май 2015, 11:21

Не пропускайте времето ад научите децата си да си запазят въображението, това много ще им помогне в бъдеще! Аз да си призная, не съм обръщала голямо внимание на децата си, времената бяха достатъчно спокойни, за да играят сами на вън и да не се налага да ги пазя във всеки едни момент.. не съм играла с тях на много игри
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Kaya » 30 Май 2015, 14:18

Мързелът на родителите е големият минус в отглеждането на децата, а и в наши дни масово хората са с по едно дете, което е и причина да имат по-малка фантазия, понеже няма другарче с което да измислят игрите децата. :(
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Май 2015, 19:45

Между другото намерих в един сайт към 400+ идеи за деца, от типа как да нарисуваме охлюв от ръката си, как да си отглдаме бобче, как да синаправим не знам си каква шапка, не съм разгледала всичко но със сигурност има супер идеи :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Rali_hr » 20 Апр 2017, 10:15

Не знам има ли как това на сила да се направи, когато детето е погълнато от електронни неща, които му дават на готово всичко, няма нито време, място и желание за фантазии. Постарайте се да осигурите на детето много книги и листи, на които да рисува изображенията, които му се появяват в главата, когато чете.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот asdddwww » 20 Апр 2017, 11:21

А има ли време, в което е добре да се направи, в смисъл, ако детето е на 10 години, досега е гледано лошо, не е стимулирано, може ли на тази възраст да се събуди и ли по-скоро да се научи да фантазира?
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот silver933 » 15 Май 2017, 12:48

Децата трябва да се мотивират и стимулират по най-различен начин. Било то с игри, със занимания, с приложни дейности и какво ли още не. Ей така, малко по малко мозъка си се развива и фантазията си се случва. :roll: Но с мързел и от страна на родителите е много малко вероятно да се случат нещата положително.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот уморена » 17 Май 2017, 15:06

С приложни занимания и възможно най-малко време прекарано пред телевизорите и детето естествено, започва да възражда фантазията си и да измисля все повече и повече интересни неща, които да го занимават.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Rali_hr » 18 Май 2017, 14:06

asdddwww написа:А има ли време, в което е добре да се направи, в смисъл, ако детето е на 10 години, досега е гледано лошо, не е стимулирано, може ли на тази възраст да се събуди и ли по-скоро да се научи да фантазира?

Сигурно, с много упоритост и помощ от страна на родителите, но тази помощ трябва да е подплътена с умението да се може да се прави това нещо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта