Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Iveto » 05 Апр 2011, 20:09

Коликите са индивидуални за всяко дете могат да продължат различно време от втората седмица до четвъртия месец това са най силните колики,след това до 9 месец но вече са по слаби и много на рядко.Изчетох една камара статии и препоръки
всеки минава по тоя път.
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот bisertaskov » 05 Апр 2011, 20:19

Iveto написа:Коликите са индивидуални за всяко дете могат да продължат различно време от втората седмица до четвъртия месец това са най силните колики,след това до 9 месец но вече са по слаби и много на рядко.Изчетох една камара статии и препоръки
всеки минава по тоя път.

Права си за това че са индивидуални при нас продължиха до 5 месец като всяка вечер от 17 часа до 22 часа беше истински кошмар реве та се къса,и всичко го успокоява за не повече от 10минути,в пластмасово шише наливахме леко топла вода и го слагахме на корема през хавлия да го затопля имаше малък ефект,с ютията загрявахме пеленка и по същия начин,и кави ли още не методи,докато пробваш разни работи и минал поредния ден.Родителите определено не са подготвени за тоя кошмар и това те кара да се чувстваш още по безпомощен че не можеш да помогнеш на бебчо.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 16:33

Когато моето дете беше малко бебе, да си призная честно никога не съм имала подобни проблеми. Отдавам го на това, че докато бях бременна не съм пила газирани напитки, пикантно и всичко дразнещо стомаха, а може пък просто да съм имала бебе с малко колики.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот perla197811 » 06 Апр 2011, 16:53

Бебетата с колики имат здравословен сукателен рефлекс и добър апетит.Освен това обичат да бъдат гушкани и държани на ръце.Можем да се разхождаме с него на ръце, като го люшкаме и сменяме позите.Може да опитваме да оригваме бебето често по време на хранене.
Бихме могли да го поставим легнало по корем на скута си и леко да разтриваме гръбчето му.Или пък да го поставим по гръб и да масажираме коремчето по посока на часовниковата стрелка...
Да го люлеем в люлка, което има успокояващ ефект (или би трябвало да има)
Четох и за вариант със кола-поставяме го в столчето за кола и правим няколко обиколки с колата. Вибрациите и движението на колата също действали успокояващо....
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот southern_sun » 06 Апр 2011, 16:57

Добре,че не съм имала такива проблеми иначе трябваше да обикалям по цял ден града с кола. Като знам какви ревливи деца има, ужас!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот perla197811 » 08 Апр 2011, 19:12

Остави! С колата ще ти излезе много скъпо :D , със същият успех можеш да го друсаш, по разбитите ни тротоари, с обикновена бебешка количка :mrgreen:
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Iveto » 11 Апр 2011, 18:37

Витакид Baby също е добър вариант, мои приятелки са го ползвали и има добри отзиви.
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот bisertaskov » 05 Май 2011, 22:56

Наскоро открих че има и възглавничка за колики незнам дали действа но е факт че я има :lol: Изображениен
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Iveto » 06 Май 2011, 22:49

Интересното е как действа тая възглавничка ? За първи път виждам подобно нещо.
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот bisertaskov » 05 Юни 2011, 01:18

Iveto написа:Интересното е как действа тая възглавничка ? За първи път виждам подобно нещо.

Честно казано и на мен ми е интересно как действа ?
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron