Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот southern_sun » 14 Юни 2011, 13:58

bisertaskov написа:
Iveto написа:Интересното е как действа тая възглавничка ? За първи път виждам подобно нещо.

Честно казано и на мен ми е интересно как действа ?

Е няма ли листовка към продукта?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот komarita » 08 Авг 2011, 21:48

А какви храни трябва да избягва майката, за да се предотвратят евентуално коликите при бебчето?
komarita
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Апр 2011, 11:35

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот southern_sun » 11 Авг 2011, 13:26

komarita написа:А какви храни трябва да избягва майката, за да се предотвратят евентуално коликите при бебчето?

Да ти кажа аз се ограничавах от газирано и пикантно,ядях много плодове, зеленчуци и месо. Имаше ефект!!!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот komarita » 13 Авг 2011, 21:35

Благодаря ти за отговора! И аз не пия газирани напитки, гледам да пия много вода през деня. А ядеш ли домати, защото някъде бях чула, че и те могат да предизвикат колики при бебчето.
komarita
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Апр 2011, 11:35

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот southern_sun » 16 Авг 2011, 12:27

komarita написа:Благодаря ти за отговора! И аз не пия газирани напитки, гледам да пия много вода през деня. А ядеш ли домати, защото някъде бях чула, че и те могат да предизвикат колики при бебчето.

Да яла съм домати, но не мисля, че са предизвикали дразнене на бебешкото стомахче.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот drone_drone » 12 Сеп 2011, 21:09

Храни и напитки, които образуват много газове са:
- портокалов сок
- зеленчуци - особено лук и зеле
- плодове - ябълки сливи
- пикантни храни
- продукти съдържащи кофеин - кафе, шоколад, чай и др.
Експериментирайте като пробвате различни диети за да разберете кое предизвиква по силни или по слаби колики.Като между диетите трябва да има поне два дни. Според мен е важно храненето на майката
drone_drone
 
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Сеп 2011, 22:37

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Bella » 18 Окт 2011, 09:34

drone_drone написа:Храни и напитки, които образуват много газове са:
- портокалов сок
- зеленчуци - особено лук и зеле
- плодове - ябълки сливи
- пикантни храни
- продукти съдържащи кофеин - кафе, шоколад, чай и др.
Експериментирайте като пробвате различни диети за да разберете кое предизвиква по силни или по слаби колики.Като между диетите трябва да има поне два дни. Според мен е важно храненето на майката

Знаеш ли докато кърмих моето бебе ядях много салата с лук, но не е имала кой знае какви колики.Според мен много е важно психическото състояние на майката по време на бременността и по време на кърменето.Повтарям, че това е мое лично мнение, но психическите състояния на майката се пренасят на бебето.Спокойна майка-спокойно бебе!
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот qproin » 18 Окт 2011, 19:49

И аз като цяло съм на мнение, че лек няма. Започнахме с еспумизан, преминахме през колийф и био гайа...чай от копър, затопляне на корема, гушкане, носене и какво ли не. Добре, че преминаха към втория месец. Но определено подкрепям мнението, че затоплянето със сешоара помага- аз изгорих 2 докато минат коликите.Но има и важно значение кога е родено детето, моето лятно бебе ставаше вир вода при допълнителното затопляне.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот teddy » 06 Мар 2012, 15:59

Здравейте, момичета :)
Моята дъщеричка също имаше сериозни колики, просто беше някакъв ад! Започнаха много рано, може би седмица след като ни изписаха от родилното и продължиха до началото на четвъртия месец. Пробвахме какви ли не капки - Колийф, Инфакол, Лефакс, Био Гайа, но нищо не помогна. Имали сме много безсънни нощи и бяхме обърнали деня с нощта, но всичко преминава.
Успокоявахме я като я слагахме по коремче да лежи върху нас и редовно така си спинкаше с баща си. Също така сестра ми ме посъветва да напълня един чорап с малко ориз и леко да го затопля в микровълновата. Поставя се напречно на коремчето и в никакъв случай в областта на сърчицето, за да не го натоварва. Пробвали сме го няколко пъти и като че ли имаше ефект, но не за дълго. Допитвала съм се до много мнения и в общи линии разбрах, че храносмилателната система на бебчетата е незряла и просто трябва да си израстат този момент. Ние като родители, разбира се се опитваме да им помогнем всячески и изпробваме всеки един съвет - при някои помага, при други не толкова, но все пак има начини болката да се облекчи.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот SunFlower » 30 Мар 2012, 09:58

teddy написа:Здравейте, момичета :)
Моята дъщеричка също имаше сериозни колики, просто беше някакъв ад! Започнаха много рано, може би седмица след като ни изписаха от родилното и продължиха до началото на четвъртия месец. Пробвахме какви ли не капки - Колийф, Инфакол, Лефакс, Био Гайа, но нищо не помогна. Имали сме много безсънни нощи и бяхме обърнали деня с нощта, но всичко преминава.
Успокоявахме я като я слагахме по коремче да лежи върху нас и редовно така си спинкаше с баща си. Също така сестра ми ме посъветва да напълня един чорап с малко ориз и леко да го затопля в микровълновата. Поставя се напречно на коремчето и в никакъв случай в областта на сърчицето, за да не го натоварва. Пробвали сме го няколко пъти и като че ли имаше ефект, но не за дълго. Допитвала съм се до много мнения и в общи линии разбрах, че храносмилателната система на бебчетата е незряла и просто трябва да си израстат този момент. Ние като родители, разбира се се опитваме да им помогнем всячески и изпробваме всеки един съвет - при някои помага, при други не толкова, но все пак има начини болката да се облекчи.

Тия колики най-ме притесняват, като го видиш да се превива от болка и да плаче неистово оставаш безсилен. Аз също съм чувала за затопляне на коремчето ( то и при възрастните важи това), болката отшумява.Чувала съм за някакви капки, които се продават в чужбина, но не зная нито наименование нито нищо. Ако някой знае за тях, да сподели за да се опитам да си ги купя.
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта