Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот nikita » 06 Апр 2012, 14:41

Нашите капки са Инфакол, единствено те ни успокояват. От Еспумизана не останах никак доволна, а Lefax са капки, които ги има в Германия - на една приятелка й ги изпращат оттам заедно с някакво гелче, което се втрива в областта на коремчето след баня. Иначе аз давам на беба и чайче от копър, защото много облекчава болките. Още малко и ще навършим 3 месеца, та се надявам завинаги да ни напуснат пустите му колики. Много са коварни и много мъчат бебоците. Всъщност зависи от детенцето, но при нас определено са обострени, въпреки че много внимавам какво ям - не близвам газирано, бобови храни, люто, цитруси, ягоди, нищо, което може още повече да влоши нещата. Въпрос на време и на много търпение и грижи за малкото човече. Ще се гушкаме повече и така :)
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот jaclin » 15 Апр 2012, 14:07

SunFlower написа:
Тия колики най-ме притесняват, като го видиш да се превива от болка и да плаче неистово оставаш безсилен. Аз също съм чувала за затопляне на коремчето ( то и при възрастните важи това), болката отшумява.Чувала съм за някакви капки, които се продават в чужбина, но не зная нито наименование нито нищо. Ако някой знае за тях, да сподели за да се опитам да си ги купя.

Здравейте!
Мисля, че мога да ви помогна! :) Останаха ми 2 опаковки Лефакс от нашата борба с коликите, купени от Германия. Ако сте заинтересована пишете ми!
Хубав ден и весел празник!
jaclin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Апр 2012, 13:04

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот roshlata » 17 Май 2012, 13:45

Ние засега нямаме проблем с коликите и дано така си продължаваме, но сме още много мънички, за да се каже. Запасила съм се с капките на Колийф и масажното олио за коремче на Веледа, но тая надежда да не опираме до тях...
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Niko » 04 Юли 2012, 14:13

Има едно кремче на Мустела за гърдички и корем някой ползвал ли го е да сподели ?
Niko
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юли 2012, 11:29

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот radiana22 » 04 Юли 2012, 15:04

Моето бебе е вече на 3 месеца и 15 дни при нас коликите започнаха почти от самото начало единственото което помогна е това че аз спрях млечните продукти и яйцата и всичко приключи.Сега всеки месец пробвам да хапна но все още не се получава.Успех на всички мамчета!
radiana22
 
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Юли 2012, 14:59

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Silvi » 31 Юли 2012, 11:13

radiana22 написа:Моето бебе е вече на 3 месеца и 15 дни при нас коликите започнаха почти от самото начало единственото което помогна е това че аз спрях млечните продукти и яйцата и всичко приключи.Сега всеки месец пробвам да хапна но все още не се получава.Успех на всички мамчета!

Не бях чувала, че млечните продукти и яйцата предизвикват колики при бебетата, на мен ми бяха казвали, че газираните, пикантните храни, варивата и дъвката предизвикват колики.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Снежана » 15 Окт 2012, 14:40

Понякога лечението на коликите зависи и от храненето, смятам, че с ХУМАНА АНТИ-КОЛИК ще си осигурите спокоен сън нощем.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот сиско » 27 Ное 2012, 12:58

Ние не сме имали големи проблеми с коликите, но когато бяха по силни давахме капки Инфакол и решавахме проблема. Нашите колики премиха бързо.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот dobi_kuneva » 12 Дек 2012, 16:30

При нас Саб Симплекс, Инфакол и Еспумизан не помогнаха, сега ползваме Колийф и има малко подобрение, но имам газове и нещо сме се позапекли. Дали може да е от Колийф капките?
dobi_kuneva
 
Мнения: 23
Регистриран на: 30 Сеп 2011, 19:21

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот magi81 » 04 Яну 2013, 17:46

nas nai mnogo ni uspokoiavahe kolief
magi81
 
Мнения: 104
Регистриран на: 19 Дек 2012, 17:18

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта