Какво трябва и не трябва да се прави след прекаран инфаркт?

Какво трябва и не трябва да се прави след прекаран инфаркт?

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 14:30

Здравейте !
Моя близка получи инфаркт на миокарда и лежа две седмици в болница след което я изписаха. Искам да попитам като цяло от какво трябва да се пази, какво трябва и не трябва да прави. Ако някой може да ми помогне с някаква информация ще съм много благодарен.
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Какво трябва и не трябва да се прави след прекаран инфар

Мнениеот ПетърВн » 10 Фев 2012, 16:25

Като цяло трябва много да се избягва стреса, особенно ако е инфаркта е бил на скоро. Това е главният причинител. По възможност да не гледа разтройващи материали по телевизията или да бъде занимавана с проблеми. Всичко това би било предпоставка за нов сърдечен удар.

Имайте предвид, че не съм компетентно лице и това са просто съвети основани на моята логика и може да не отразяват действителни факти. Най-полезно би било консултация с лекар или експерт.
"Аз отхвърлям вашата реалност и я замествам с моя собствена" - Адам Савидж
ПетърВн
 
Мнения: 44
Регистриран на: 10 Фев 2012, 09:03

Re: Какво трябва и не трябва да се прави след прекаран инфар

Мнениеот ALEX SANDRA GERCHEVA » 14 Мар 2013, 19:42

ZDRAVEITE... BABA MI PO4INA PREDI DNI..IMA EDIN VAPROS KOITO MN ME MA4I...TO4NO 2 DNI PO - RANO SA I PRAVILI PALNI IZSLEDVANIQ... NE SA ISKALI DA Q PRIEMAT S TVARDENIETO 4E NI6TO I NQMA... PRI TAKIVA IZSLEDVANIQ NQMA LI ZAGATVANE ZA OPASNOST OT INFARKT...? MOLQ VI KAJETE MI ... I 3 DNI PO - KANO TQ SI OTIDE?!?! :(
ALEX SANDRA GERCHEVA
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Мар 2013, 19:38

Re: Какво трябва и не трябва да се прави след прекаран инфар

Мнениеот r.borisov » 02 Апр 2013, 14:39

ПетърВн написа:Като цяло трябва много да се избягва стреса, особенно ако е инфаркта е бил на скоро. Това е главният причинител. По възможност да не гледа разтройващи материали по телевизията или да бъде занимавана с проблеми. Всичко това би било предпоставка за нов сърдечен удар.

Имайте предвид, че не съм компетентно лице и това са просто съвети основани на моята логика и може да не отразяват действителни факти. Най-полезно би било консултация с лекар или експерт.


Мога да добавя да избягва тежко физическо натоварване и да има нитроглицерин под ръка.
r.borisov
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Фев 2013, 14:32
Местоположение: Стара Загора, България

Re: Какво трябва и не трябва да се прави след прекаран инфар

Мнениеот Lihnida25 » 03 Апр 2013, 18:07

Насоки за поведение след прекаран миокарден инфаркт
1. Болните трябва да прекратят вредните навици. Напр. прекратяване на пушенето, редуциране на наднорменото тегло, контрол над хипертонията.
2. Изразена физическа активност на болните съобразена със състоянието.
3. Лечение на хиперлипидемията е една от най-важните задачи. Ако с диетични мерки не се поддържа общия холестерол и неговите съставки в норма (общ холестерол <5.2 mmol/l, LDL-холестерол <3,5 mmol/l), трябва да се премине към антилипемично лечение. След прекаран миокарден инфаркт задължително се лекуват не само болните със значително повишен, но и тези с леко завишени или горно-гранични стойности на холестерола.
4. Бета-блокери се приемат в продължение най-малко на две години.
5. Задължително е непрекъснатото лечение с ACE-инхибитори при болни с изявена сърдечна недостаъчност.
6. Амиодаронът е показан при болни с рецидивиращи камерни тахикардии.
7. Нитратите са стандартна част от антиангинозното лечение.
8. Аспиринат е задължителен медикамент от слединфарктното лечение.
Lihnida25
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Фев 2013, 12:22


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със сърдечни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта