Улично куче - как да си го осиновя?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Улично куче - как да си го осиновя?

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 17:36

Здравейте!
Мисля да си взема едно улично киченце и искам да попитам през какви обезпаразитявания трябва да мине? Трябва ли да се регистрирва някъде като домашен любимец ? Трябва ли да му се прави паспорт за да мога да го разхождам свободно?
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Улично куче

Мнениеот anet » 08 Фев 2012, 22:24

Hristo написа:Здравейте!
Мисля да си взема едно улично киченце и искам да попитам през какви обезпаразитявания трябва да мине? Трябва ли да се регистрирва някъде като домашен любимец ? Трябва ли да му се прави паспорт за да мога да го разхождам свободно?

Здравейте! Поздравления за решението Ви!
Необходимо е външно и вътрешно обезпаразитяване, ваксиниране и чипиране. Най-добре ще е да заведете Вашия любимец при ветеринар, който да го прегледа и да извърши нужните третирания.
anet
 
Мнения: 17
Регистриран на: 30 Яну 2012, 20:15

Re: Улично куче

Мнениеот Forman » 09 Фев 2012, 11:06

Hristo написа:Здравейте!
Мисля да си взема едно улично киченце и искам да попитам през какви обезпаразитявания трябва да мине? Трябва ли да се регистрирва някъде като домашен любимец ? Трябва ли да му се прави паспорт за да мога да го разхождам свободно?

Дали е улично или не е обезпаразитяването е задължително, особено ако ще го гледаш у дома. В зависимост на каква възраст е кучето се поставят ваксини, но смятам, че ветеринара знае какво трябва да му се сложи. От теб се иска да го изкъпеш с препарат против бълхи и да му дадеш таблетки за вътрешно обезпаразитяване. След като заведеш кучето на първата му ваксина ветеринара ще ти направи паспорт така или иначе, в който паспорт ще залепя стикери с поставените ваксини и ще вписва датите, на които са направени. Що се отнася до регистрацията на домашния си любимец, можеш да прочетеш темата: Регистрирахте ли домашния си любимец?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Улично куче

Мнениеот Memento » 09 Фев 2012, 17:02

Поздравления за избор да си вземете улично куче, много малко хора в днешно време биха направили подобна благородна постъпка!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Улично куче

Мнениеот elena » 10 Апр 2012, 11:00

Memento написа:Поздравления за избор да си вземете улично куче, много малко хора в днешно време биха направили подобна благородна постъпка!

Постъпката е благородна, но е нож с две остриета... Откъде ще го вземете уличното куче, от приют ли? Защото иначе няма да имате информация за харектера му, ами ако е агресивно или има някакви тежки здравословни проблеми? Според мен много добре трябва да обмислите постъпката си и първо да се консултирате с ветеринарен специалист, защото в противен случай рискувате собственото си здраве и здравето на вашето семейство. Това е моето мнение по въпроса :roll:
На запад това е широко разпространена практика и хората масово вземат домашни любимци от приют за животни, но там всичко е много по-цивилизовано и грижата за животните е неоспорима.
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Улично куче

Мнениеот aninka » 23 Апр 2012, 10:45

elena написа:
Memento написа:Поздравления за избор да си вземете улично куче, много малко хора в днешно време биха направили подобна благородна постъпка!

Постъпката е благородна, но е нож с две остриета... Откъде ще го вземете уличното куче, от приют ли? Защото иначе няма да имате информация за харектера му, ами ако е агресивно или има някакви тежки здравословни проблеми? Според мен много добре трябва да обмислите постъпката си и първо да се консултирате с ветеринарен специалист, защото в противен случай рискувате собственото си здраве и здравето на вашето семейство. Това е моето мнение по въпроса :roll:
На запад това е широко разпространена практика и хората масово вземат домашни любимци от приют за животни, но там всичко е много по-цивилизовано и грижата за животните е неоспорима.

Ако кученцето е бебе, не мисля че ще има какъвто и да е било проблем. В началото ще е трудно, но е така с всяко малко същество :) Характера на кучето се възпитава от неговите стопани и не би трябвало агресията да ви притеснява.
Когато бях в детската градина, баща ми прибирайки се след работа, донесе кученце, което беше толкова мъничко, че се побираше в джоба му. Видял го, докато шофирал и спрял да го вземе, за да не го блъсне някоя кола. Живя с нас 13 години и стана истински член на семейството ни :)
Постъпката ви е благородна и съм сигурна, че кученцето ще ви се отблагодари с много любов и вярност, ще ви бъде един истински приятел и никога няма да ви предаде!
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта