Застраховането за и против - вашето мнение?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот YoLindi » 29 Ное 2016, 14:34

Не мога да си обясня защо българинът е настроен отрицателно към застраховането. Мисли, че все ще е прекаран, няма да му се плати нищо и подобни. А всичко може би идва от малката информираност, която има и от това, че не си прави труда да се запознае как стоят нещата.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Ное 2016, 15:37

Аз имам застраховка живот, здраве, и всякакви видове, искам да съм сигурна, че ако се случи нещо, ще имам възможност да си помогна за лечението. Отделно, ако не дай си Боже се случи нещо, ще знам, че поне малко семейството ми е подсигурено!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Грохот » 02 Дек 2016, 15:47

YoLindi написа:Не мога да си обясня защо българинът е настроен отрицателно към застраховането. Мисли, че все ще е прекаран, няма да му се плати нищо и подобни. А всичко може би идва от малката информираност, която има и от това, че не си прави труда да се запознае как стоят нещата.


Ами сигурно защото се е напатил от такива застрахователи, които накрая нищо не изплащат заради еди каква си клауза или изплатеното не може да покрие и една трета от пораженията.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Malina » 02 Дек 2016, 16:04

Абе опитват се да измамят, това си е някаква практика в България, която и да е компания, като чуе за какво става въпрос и бърза вече да излъже хората, явно виждат, че тук закони няма и всеки си прави каквото си поиска. От друга страна хората нямат навика да търсят нещо от застрахователите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Локумът » 07 Дек 2016, 14:41

Не виждам нищо лошо аз в застраховките, тва е един добър начин да се подсигуриш, ако вземеш, че се гътнеш без да искаш, или пострадаш.
Представи си, че си на екскурзия, падаш, чупиш пръст - плащаш луди пари,правиш застраховка за 20 лева, падаш, чупиш пръст, не плащаш нищо... :roll:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Ваня Стойчева » 07 Дек 2016, 14:56

Особено за чужбина е много, много важно да си застрахован! Мой познат получи инфаркт преди повече от 15 години в друга страна и все още изплаща дълга си към нея и няма изгледи скоро да приключи с плащането. В някои държави е много скъпо да си чужденец и да имаш нужда от лечение, така че по-добре да имате застраховка.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот mix_twix » 07 Дек 2016, 15:40

Ваня Стойчева написа:Особено за чужбина е много, много важно да си застрахован! Мой познат получи инфаркт преди повече от 15 години в друга страна и все още изплаща дълга си към нея и няма изгледи скоро да приключи с плащането. В някои държави е много скъпо да си чужденец и да имаш нужда от лечение, така че по-добре да имате застраховка.

Кофти! Досега не съм се застраховал, когато съм пътувал, но май трябва да го направя вече. :mrgreen: не мис е иска да ми се случи нещо подобно, защото съм решил да спестя някой лев.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот rabotnata pchela » 07 Дек 2016, 17:15

Много ми се ще и аз да си направя застраховка, но и аз съм чувала истории, как изчакват давността и не дават парите и това ме спира, да не се окаже, че аз наливам от пусто -в празно!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2016, 10:23

rabotnata pchela написа:Много ми се ще и аз да си направя застраховка, но и аз съм чувала истории, как изчакват давността и не дават парите и това ме спира, да не се окаже, че аз наливам от пусто -в празно!

:front: Като могат да те метнат, що да не го направят..
Иначе по отношение на застраховките, ако не дай си Боже детето ви се удари в училище и получи травма, може да се възползвате от застраховката му.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 11:33

Lollipop написа:Аз лично бих се застраховала и застраховка живот бих си направила. Все пак имам дете, защо да не помисля за него? :mrgreen: Но това бих го направила по-нататък, още се чувствам млада и не ми се иска да се обременявам с мисълта за смъртта ми.
Иначе съм си направила застраховка на целия апартамент - всичко ми е застраховано. Месец след застраховката ни ми изгоря хладилника и ми дадоха 400лв. за нов, въпреки че бях внесла само 1 вноска по застраховката! Е кое му е лошото? :)


Това ме подсеща за случай от миналата година. Моя колежка планираше пътуване до Доминикана и искаше да се застрахова и /недай Боже/ да осигури детенцето. Оказа се, че застраховката покрива само естествена смърт...самолетната катастрофа не се зачита :cry: :shock: В крайна сметка се отказа.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта