Застраховането за и против - вашето мнение?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 11:38

През април сменихме колата и месец и половина по-късно се наложи за съжаление да се възползваме от сключеното Каско. След близо 2 месеца ходене по мъките, застрахователната компания оцени "тотал щета" и изплати 75% от стойността, на която беше оценена и колата си остана за нас. Върнахме си парите, не мога да се оплача. Разбира се, най-важното е че всички останаха живи и здрави! :cheerleaderkid:

Имаме сключена застраховка и на апартамента, основно заради 300-литров аквариум, надявам се да няма инциденти! :bump:
При застраховането на имущество не ми харесва самоучастието, но не мисля, че има компания, която да не го изисква.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Krum » 08 Дек 2016, 13:02

какво е това самоучастие? :) И може ли снимка на тоя аквариум! :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 14:15

Krum написа:какво е това самоучастие? :) И може ли снимка на тоя аквариум! :mrgreen:



Самоучастието е сума/процент, с която собственика участва сам при застрахователно събитие. Не знам дали го обясних разбираемо. Тоест, ако се получи някаква дребна повреда по дома, може да се окаже, че именно заради самоучастието трябва сам да си покриеш стойността на ремонта. Затова и много хора изгоряха при земетресението в Перник преди няколко години.

Снимката е малко стара, ама да добиеш представа. :jumpeveryone:
akvarium2.jpg
akvarium2.jpg (151.61 KiB) Прегледано 568 пъти
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот annydance » 08 Дек 2016, 14:48

Уау, страхотен аквариум! Излишно е да питам защо сте застраховали заради него :lol: . Дано нямате проблеми и дълго време да му се наслаждавате!
Колкото до застраховането, досега и на нас ни се е налагало веднъж да стигаме до застрахователите относно колата. Блъснаха ни отзад и застрахователят на виновника ни покри щетите, около 600 лв. Тогава наистина видях ползата. За вкъщи не ми се е налагало, дано и не се налага. Там мисля, че е по-сложно и повече вратички могат да си измислят, за да платят по-малко. Твоя вина, неправилна употреба и какво ли не...
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Гери.Габровска » 08 Дек 2016, 15:55

annydance написа:Уау, страхотен аквариум! Излишно е да питам защо сте застраховали заради него :lol: . Дано нямате проблеми и дълго време да му се наслаждавате!
Колкото до застраховането, досега и на нас ни се е налагало веднъж да стигаме до застрахователите относно колата. Блъснаха ни отзад и застрахователят на виновника ни покри щетите, около 600 лв. Тогава наистина видях ползата. За вкъщи не ми се е налагало, дано и не се налага. Там мисля, че е по-сложно и повече вратички могат да си измислят, за да платят по-малко. Твоя вина, неправилна употреба и какво ли не...

Дано наистина не се налага, но имаме и клауза Гражданска отговорност /към съседа/, тоест наводним ли го, поемат и неговия ремонт.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот ivoblinc » 09 Дек 2016, 13:31

Вие сте се подсигурили отсякъде :smile: . Не съм правил досега застраховки освен задължителната за колата. Нямам рискови фактори :grin: , инсталациите вкъщи са нови, тръби.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Гери.Габровска » 09 Дек 2016, 15:37

ivoblinc написа:Вие сте се подсигурили отсякъде :smile: . Не съм правил досега застраховки освен задължителната за колата. Нямам рискови фактори :grin: , инсталациите вкъщи са нови, тръби.

То като при шофьорите - ти може и да си внимателен, ама другите да не са. Та и със съседите така.
Аватар
Гери.Габровска
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Окт 2016, 19:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот qwerryyy » 09 Дек 2016, 16:01

хубаво е да си имаш акъл да се застраховаш, колкото и да имаш самоучастие, не дай си Боже ако е по-голяма щетата, ще се включат и те.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Nightmare » 16 Дек 2016, 15:12

Аз обичам да си се подсигурявам и затова правя застраховка на апартамента. Не обичам неприятни изненади.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Lollipop » 30 Дек 2016, 13:31

Nightmare написа:Аз обичам да си се подсигурявам и затова правя застраховка на апартамента. Не обичам неприятни изненади.

Много си е разумно и при пътуване също да имаме застраховки, абе една сигурност си е !
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron