Застраховането за и против - вашето мнение?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот petyo62 » 08 Фев 2020, 14:27

iPORTInsurance написа:Здравейте,

В общия случай бихте могли да прекратите полица като подадете молба към застрахователната компания и в тази връзка е добре да се обърнете директно към тях. Обикновено в общите условия към застраховката е описано, че прекратяване на застрахователен договор може да се направи с едномесечно писмено предизвестие. Добре е да уточните с банката дали ползвате преференции от техните продукти заради сключения застрахователен договор, т.к. е масова практика - комбиниране на банков и застрахователен продукт и ползване на преференциални условия като по-ниски такси, по-ниски лихви по кредити.

Надявам се информацията е била полезна.

iport.bg


Много благодаря за полезната информация! Ще потърся договора да видя коя е застрахователната компания в случая и дали има някакви реални отстъпки от банката задето имам тая застраховка. Обаче никак не е коректно от тяхна страна да не ме уведомят! В крайна сметка не всичките им клиенти са със висше образование... аз например съм със средно... прост шофьор съм! Трябва да ги обясняват тия работи както ги обяснявате вие.
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот marchinko73 » 10 Фев 2020, 14:35

Значи, да ти обясня каква е схемата... И да го имаш предвид другия път, щото то това не е само при банките, но и при мобилните оператори, че и при бързите кредити. Хората имат план за сключване на застраховки, предлагане на нови продукти, удължаване на договори и т. н. (викат му таргет) и като го изпълнят, получават премии. Ако не го изпълнят - няма пари! Те затова се стремят да те набутат с нещо, дето не ти трябва. Дето се вика - това им е част от работата и от туй им зависи заплатата... Няма какво да им се сърдиш. Следващия път чети внимателно договора и задавай въпроси! :wink:
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот petyo62 » 11 Фев 2020, 12:28

marchinko73 написа:Значи, да ти обясня каква е схемата... И да го имаш предвид другия път, щото то това не е само при банките, но и при мобилните оператори, че и при бързите кредити. Хората имат план за сключване на застраховки, предлагане на нови продукти, удължаване на договори и т. н. (викат му таргет) и като го изпълнят, получават премии. Ако не го изпълнят - няма пари! Те затова се стремят да те набутат с нещо, дето не ти трябва. Дето се вика - това им е част от работата и от туй им зависи заплатата... Няма какво да им се сърдиш. Следващия път чети внимателно договора и задавай въпроси! :wink:


Добре бе човек! Разбирам, че и аз има вина дето не съм си прочел нещата внимателно, ама свършиха ли вече тия работи дето им викат етика, морал, човешко отношение... Що не ми каза девойката, че и застраховката ми влиза в договора и ще имам месечна такса за нея? То според теб излиза, че работата на тия хора е да мамят клиентите, за да си получават заплатите?! Нале уж пише: с грижа за клиента??? Да те питам: ако тебе те преметнат някъде, ти втори път ще отидеш ли там? Аз не само че няма да стъпя, ами ще разкажа на всичките си приятели и познати, та да не ходят и те!
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот iPORTInsurance » 11 Фев 2020, 13:04

petyo62 написа:
iPORTInsurance написа:Здравейте,

В общия случай бихте могли да прекратите полица като подадете молба към застрахователната компания и в тази връзка е добре да се обърнете директно към тях. Обикновено в общите условия към застраховката е описано, че прекратяване на застрахователен договор може да се направи с едномесечно писмено предизвестие. Добре е да уточните с банката дали ползвате преференции от техните продукти заради сключения застрахователен договор, т.к. е масова практика - комбиниране на банков и застрахователен продукт и ползване на преференциални условия като по-ниски такси, по-ниски лихви по кредити.

Надявам се информацията е била полезна.

iport.bg


Много благодаря за полезната информация! Ще потърся договора да видя коя е застрахователната компания в случая и дали има някакви реални отстъпки от банката задето имам тая застраховка. Обаче никак не е коректно от тяхна страна да не ме уведомят! В крайна сметка не всичките им клиенти са със висше образование... аз например съм със средно... прост шофьор съм! Трябва да ги обясняват тия работи както ги обяснявате вие.


Радвам се, че е била полезна. Пожелавам успех!
Аватар
iPORTInsurance
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2020, 17:08

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот Лош Холестерол 007 » 12 Фев 2020, 16:01

petyo62 написа:
marchinko73 написа:Значи, да ти обясня каква е схемата... И да го имаш предвид другия път, щото то това не е само при банките, но и при мобилните оператори, че и при бързите кредити. Хората имат план за сключване на застраховки, предлагане на нови продукти, удължаване на договори и т. н. (викат му таргет) и като го изпълнят, получават премии. Ако не го изпълнят - няма пари! Те затова се стремят да те набутат с нещо, дето не ти трябва. Дето се вика - това им е част от работата и от туй им зависи заплатата... Няма какво да им се сърдиш. Следващия път чети внимателно договора и задавай въпроси! :wink:


Добре бе човек! Разбирам, че и аз има вина дето не съм си прочел нещата внимателно, ама свършиха ли вече тия работи дето им викат етика, морал, човешко отношение... Що не ми каза девойката, че и застраховката ми влиза в договора и ще имам месечна такса за нея? То според теб излиза, че работата на тия хора е да мамят клиентите, за да си получават заплатите?! Нале уж пише: с грижа за клиента??? Да те питам: ако тебе те преметнат някъде, ти втори път ще отидеш ли там? Аз не само че няма да стъпя, ами ще разкажа на всичките си приятели и познати, та да не ходят и те!


Явно си добър човек и такива неща те разстройват. Няма да кажа, че си наивен, макар че някои биха те обвинили в това... Предполагам, че се отнасяш честно и почтено към хората и очакваш от тях същото... Но за съжаление живеем във вълчи времена, в които всеки гледа собствената си изгода. В случая служителката е длъжна да те информира за всичко. Дефакто си е замълчала, защото най-вероятно е длъжна и да направи застраховката, най-малкото, за да си вземе премията. Т.е. нейният интерес и интересът на баката са преди твоя. Подвеждането на клиента не е измислено сега. Стар номер е. Затова - по-малко доверие занапред, поне към институции от този сорт.
Аватар
Лош Холестерол 007
 
Мнения: 394
Регистриран на: 20 Авг 2019, 15:48

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот petyo62 » 13 Фев 2020, 14:54

Ivaylo написа:Няма как да се откажете, защото сте подписали договор и това е част от условията. Молете се да не се налага да се възползвате от тази застраховка, защото кой знае с какви условия е.
Стандартна практика за много банки е. Учудвам се, повечето са пренебрежимо малки суми.


Като си откривах предишната сметка в другата банка не помня да са ми предлагали такова нещо, а и да са ми го предложили, сигурно съм отказал... Сумата е 12 лева на месец и не ми се струва пренебрежимо малка. Това ми е годишната винетка, заедно с данъка на колата, примерно...
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот nenchovski » 26 Мар 2020, 14:17

Здравейте, и една изчерпателна статия за аквариум свързана с отглеждането и евентуалното му преместване.
nenchovski
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2020, 20:23
Местоположение: София

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта