14 Февруари - Денят на Влюбените

Да уважим традициите и обичаите!

Re: 14 Февруари - Денят на Влюбените

Мнениеот Yunona » 14 Фев 2017, 11:52

Lyomi написа:
krasyto написа:Наистина ли вярвате в тази дата?! Нима трябва да има определена дата за влюбените, когато се правят подаръци и т.н. Въобще не съм на това мнение.. Според мен всеки ден може да е специален за двама души които се обичат и не е нужно да има дата в годината когато да доказват любовта си. Точно за това аз и моят приятел не празнуваме на 14 февруари! Радвам се, че и двамата сме на едно мнение по тази тема. не се чувствам ощитена по никакъв начин. Жалко че най - вероятно много малко хора биха подкрепили тази моя теория?

Няма значение колко хора подкрепят твоята теория, важното е ти да вярваш в нея :)
И аз съм на мнение, че любовта се празнува всеки ден, но трябва да признаем, че в забързания делник често забравяме да празнуваме прекрасните неща в живота си и рискуваме да ги приемем за даденост. Затова аз обичам тези празници - на жената, на майката, на бащата, на любовта, на детето... Припомняме си да се чувстваме специални. И никак не е необходимо да правим огромни изненади или да трошим големи пари за подаръци. Важна е онази специфична празнична атмосфера :) Заради нея снощи не готвих - карахме на каквото има, а днес ще си поръчам обяд в офиса. Но пък направих тирамису - за първи път ми е и се надявам наистина да отразява любовта, която вложих в него :)
Yunona

Мнениеот valiopaf » 14 Фев 2017, 12:05

Аз чакам с нетърпение вечерта, подготвил съм подарък за любимата и искам да видя радостта й. Не ме интересува дали тя има подарък за мен, просто искам да видя грейнали очите й. И се стремя често да са й такива. Дали подаряваш сърце като балон или пухена играчка, или сладко изкушение не е от значение. Това, което всеки ден даваш, е от значение.
valiopaf

Мнениеот dinkog » 14 Фев 2017, 12:26

Аз не се занимавам с тея глупости, нито Св. Валентин почитам, нито Трифон Зарезан. Отричането на Св. Валентин и подчертаването на празнуването на Трифона ми се вижда много жалко и един вид "гроздето е кисело", аз и двата празника не ги отбелязвам по никакъв начин, ден, като ден. Ако имам приятелка, която я луда на тема любов на 14 февруари, ще си направя труда да й взема подарък, само да не мрънка после. :mrgreen: Но като цяло не държа да се случва нищо специално на днешния ден.
Аватар
dinkog

Мнениеот Guppy » 14 Фев 2017, 13:20

За мен пък днешния ден е специален и отбелязвам св. Валентин,не деня на виното, не съм лозарка, както не отбелязвам много други празници. Също смятам, че е съпоставяне и сравняване, тези, които нямат половинки хокат деня на влюбените и го отричат. :mrgreen:
За днес съм приготвила прекрасна вечеря, само насаме с моя мъж, а децата са при бабата, за да можем с баща им да прекараме малко време само двамата.
Аватар
Guppy

Мнениеот Mon_ton » 21 Фев 2017, 10:44

Нека който се обича с половинката си и се чувства добре с този човек, може да празнува, това е начин да изразим любовта си и като чуя, как те се обичали всеки ден - това не е истина,... то и всеки ден ядем, ама на Коледа и на рождените дни завъртаме едни трапези, та да се пръснем от ядене. После се оплакваме, че само на този ден трябва да си покажем любовта, като сме затрупани с рутина и ежедневие, какво лошо има в един жест на обич?
Аватар
Mon_ton

Предишна

Назад към Празници и традиции