Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот plamen-dk » 15 Фев 2012, 11:55

Хепатитът е добре позната и разпространена болест.
Известни са начините на заразяване и последсвията от тях .Въпреки ,че се обръща голямо внимание на ваксините и е доказано ,че те дайстват никога не е изключено човек да се зарази.
Най-негативно последствие има за черният дроб.На пазара има много добри медикаменти ,които оказват добро въздеиствие и човек може да бъде излекуван с тях.Но означава ли това ,че не трябва да се търсят и други методи за по-бързо и качествено веъзстановяване?
Тук се намесва природата.Доказано е е концентратът от сок от червено цвекло оказва изключително благоприатно въздействие върху възстановяването на този толкова важен орган.
Не са редки случаите , когато при пациент приемайки този концентрат ,чернодробните показатели се занижават за изключително кратко време.А при други пациенти,които не са го приемали това не става с такива темпове.Всяка една ситуация е строго индивидуална и зависи от самият организъм.Факт е обаче,че дори да нямат желания ефект тези продукти няма как да ни навредят.
Разбира се това не означава непременно, че можем да се лекукаве само с природни и биопродукти.
plamen-dk
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 14:04

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот Silvi » 16 Фев 2012, 12:02

plamen-dk написа:Хепатитът е добре позната и разпространена болест.
Известни са начините на заразяване и последсвията от тях .Въпреки ,че се обръща голямо внимание на ваксините и е доказано ,че те дайстват никога не е изключено човек да се зарази.
Най-негативно последствие има за черният дроб.На пазара има много добри медикаменти ,които оказват добро въздеиствие и човек може да бъде излекуван с тях.Но означава ли това ,че не трябва да се търсят и други методи за по-бързо и качествено веъзстановяване?
Тук се намесва природата.Доказано е е концентратът от сок от червено цвекло оказва изключително благоприатно въздействие върху възстановяването на този толкова важен орган.
Не са редки случаите , когато при пациент приемайки този концентрат ,чернодробните показатели се занижават за изключително кратко време.А при други пациенти,които не са го приемали това не става с такива темпове.Всяка една ситуация е строго индивидуална и зависи от самият организъм.Факт е обаче,че дори да нямат желания ефект тези продукти няма как да ни навредят.
Разбира се това не означава непременно, че можем да се лекукаве само с природни и биопродукти.

Да съгласна съм с теб тъй като червеното цвекло съдържа около 88%вода, 0,9% минерални соли, въглехидрати 9,3%, каротин.Полезните свойства на червеното цвекло спомагат за пречистването на кръвта и спомага за отделянето на токсините от организма.Също така червеното цвекло подобрява паметта при атеросклероза, използва се при лечението на неврози и безсъние. При високо кръвно налягане и простуда е добре да се приема сок, подсладен с мед.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот Memento » 20 Фев 2012, 10:10

Червено цвекло – бомба с витамини
Пренесено е от Средиземноморието. За храна се използват кореноплодите и листата.
Червеното цвекло може да бъде намерено на пазара целогодишно. То е не само много полезно и диетично (100 г съдържат само 44 калории), но е и изключително вкусно, когато е пикантно приготвено.

Кореноплодите му съдържат средно 88% вода, 1,2% белтъчини, 9,3% въглехидрати, 0,9% минерални соли (калий, калций, фосфор, желязо, сяра, йод), малки количества витамин С, каротин, витамини В1, В2 и В12.
Благодарение на наличието на калиеви соли, сяра, фосфор и магнезий ускорява процесите на обмяна на веществата в организма.
Червеният му цвят се дължи на багрилните вещества, от групата на антоцианите.
Заради хлорофила, който съдържа, е неотменна съставка в менюто на страдащите от анемия.
Парадоксален е фактът, че въпреки наличието на захари червеното цвекло е полезно за консумация дори от диабетици. То подпомага асимилирането на хранителните вещества и ускорява изхвърлянето на токсините.

* В народната медицина с червено цвекло лекуват и болни от левкемия.

* Изцеденият сок (от 100 до 300мл на ден) подобрява общото състояние на организма.

* Особено полезен през зимните месеци е коктейлът от сок от червено цвекло, ябълки и изцедени лимони, истински букет от витамини. Той е подходящо защитно средство против тумор, рак, левкемия, жлъчка, грип и както вече споменахме - прочиства кръвта и забавя процеса на стареене.

* Установено е, че там, където населението консумира големи количества червено цвекло, раковите заболявания са много по-малко.

* Съдържащата се в цвеклото целулоза, ябълчена, лимонена и други киселини усилват перисталтиката, съдействат за разграждането и усвояването на белтъците, повишават жизнената дейност на черния дроб.
Затова при хроничен запек, смущения в храносмилането и при чернодробни заболявания се препоръчва изяждането на гладно по 100-150 г варено цвекло.

* Сокът от цвекло, особено смесен с равни части сок от моркови и ряпа, помага при анемии, подобрява обмяната на веществата и укрепва организма.

* Ако се смеси с мед, сокът от цвекло се прилага при високо кръвно налягане и като успокояващо средство.

* Сравнително високото му съдържание на йод и магнезий го прави подходяща храна за възрастни и болни от атеросклероза.

* Лапи от стрито цвекло помагат при рани и отоци.

* Най-удивително е действието му при ракови заболявания. Има случаи при рак на кожата, при които налагането с компреси от сок от цвекло по няколко пъти на ден е довело до пълно изчезване на злокачествените образувания.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот angel 888 » 27 Фев 2012, 18:45

На пазара има много продукти за комфорта на черния дроб. Изцяло природен продукт е Хептен ( съдържа т.н. Бял трън) вместо да си варите билка има прекрасно решение. Не е скъп и най-вече не дразни стомаха.

http://apteka.framar.bg/30062969/%D1%85 ... z1nb6Xy4eD
angel 888
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Фев 2012, 12:08

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот rabotnata pchela » 08 Дек 2014, 18:08

angel 888 написа:На пазара има много продукти за комфорта на черния дроб. Изцяло природен продукт е Хептен ( съдържа т.н. Бял трън) вместо да си варите билка има прекрасно решение. Не е скъп и най-вече не дразни стомаха.

http://apteka.framar.bg/30062969/%D1%85 ... z1nb6Xy4eD

да, обаче е друго когато сам си направиш съставките и знаеш наистина какво слагаш :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот Kremiliya » 09 Дек 2014, 16:55

Червеното цвекло е много полезно, обаче аз повече си го харесвам на салата, на сок не съм пробвала, няма ли да има много наситен вкус на пръст :mrgreen:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот ramimni » 09 Дек 2014, 17:10

Kremiliya написа:Червеното цвекло е много полезно, обаче аз повече си го харесвам на салата, на сок не съм пробвала, няма ли да има много наситен вкус на пръст :mrgreen:

Даа и на мен това ми прилича вкуса на цвеклото, но и от ядене и от пиене на сока, предупреждавам, че е възможно да започне да се оцветява урината в червено, бъдете внимателни! :D
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот Lollipop » 09 Дек 2014, 17:44

ramimni написа:
Kremiliya написа:Червеното цвекло е много полезно, обаче аз повече си го харесвам на салата, на сок не съм пробвала, няма ли да има много наситен вкус на пръст :mrgreen:

Даа и на мен това ми прилича вкуса на цвеклото, но и от ядене и от пиене на сока, предупреждавам, че е възможно да започне да се оцветява урината в червено, бъдете внимателни! :D


А колко цвекло може да се пие? Т.е. да се оцветиш чак, трябва доста да сте прекалили :shock:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот Mon_ton » 23 Яну 2015, 14:46

Възможно е и да действа, червеното цвекло е супер полезно, според мен все пак трябва да се хапва по малко :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Сок от червено цвекло за възстановяване на черният дроб

Мнениеот Kaya » 24 Яну 2015, 11:22

A дали ако си хапваме цвеклото на салата ще има същите добри свойства за черния дроб и кръвта? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron