Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Andrey » 24 Ное 2014, 17:54

След като родителите смятат, че е опасно децата да ходят на спорт, нормално да се развличат по такъв начин. :roll: Как да си починат?!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Rali_hr » 08 Дек 2014, 18:20

Децата ли са виновни за това положение? :roll: Не сме ли ние тези, които ги учим как да играят и как да използват времето си?
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Kremiliya » 09 Дек 2014, 17:07

Всички обичат да си прекарват времето на компютъра, не се учудвайте, а ги учете децата и на други занимания, технологиите обаче не ги ограничавайте много :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Pipilota » 15 Дек 2014, 10:16

Родителите учат децата си, това е истината, на каквото сме ги научили на това се радват. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Дек 2014, 11:42

Мисля си, че вие, които сте писали - децата ви са далеч още от пубертета, та да разберете за какво става въпрос и как избират кое да им е заниманието. Много е трудно повярвайте ми! :!:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Andrey » 17 Дек 2014, 15:27

Ваня Стойчева написа:Мисля си, че вие, които сте писали - децата ви са далеч още от пубертета, та да разберете за какво става въпрос и как избират кое да им е заниманието. Много е трудно повярвайте ми! :!:

Така е, когато тропне с крак пубера, иди му обяснявай, че ще стане тъп и дебел. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот Slavena » 20 Мар 2015, 18:20

Не знам кое не ви харесва на това, че децата стоят на компютъра, все пак ние сме ги научили на това, а не някой друг. Ако ги научим да играят на вън това ще правят, а и вие постоянно ги държите до полите си, те не знаят как да се забавляват извън къщи, нали това се вижда ежедневно.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Основно средство за развлечение ли е компютърът при децата

Мнениеот qwerryyy » 21 Мар 2015, 11:30

Та ние възрастните да не би да се развличаме по различен начин? Вече малки и големи са с модерни телефони и почивката е свързана с ровенето във фейсбук, все едно там е живота!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Основно средство за развличение ли е компютърът при дец

Мнениеот dinkog » 21 Мар 2015, 12:20

Камелия написа:
aninka написа:За съжаление много от съвременните деца предпочитат компютъра пред игрите със своите връстници навън :idea: Колко от тях играят на стражари и апаши или пък на шмайзер? Сигурно дори не са ги чували тези игри, но за сметка на това ще ви изброят много други, компютърни игри, за които вие не сте чували.
Лошото е, че в забързаното ежедневие ни остава все по-малко време за децата, а те имат нужда от нашето внимание и грижа. Една приятелка ми разказа за техни познати, чиято дъщеря е в 5-ти клас, а си е сложила снимка по бельо в профила си в Skype :idea: Днес в Skype утре във Facebook, а вдругиден кой знае къде...
Старая се да обръщам повече внимание на детето си и да изкарваме повече време навън, за да си играе, а не да се залепи пред телевизора или на лаптопа. Може да ми е малко поразхвърляно или дрехите ми да стоят от сутринта в пералнята, но детето ми е по-важно. Всичко останало може да почака :roll:

Ще си позволя да те поправя малко, съвременните деца не играят! Аз не познавам дете, което излиза пред блока за да играе с другите деца. Проблемът на съвременните деца е че не могат да общуват по между си в реалния свят.До толкова компютърът е заел място в живота им, че без него живота им е немислим. Имам поглед върху много деца в тинейджърска възраст, които вместо пред блока да общуват със свои връстници те пушат в баровете. Това е жалко!

Какк пък съвременното дете да не играе, айде моля ти се. Отговорността е на родителите, кой го купува този комютър, кой дава възможността на детето да прекарва дните си там? Та малки деца на по 5-6г. не ги извеждат да играят, нима според теб е нормално в наши дни децата да излизат сами на тази възраст, за да играят около блока, не ставай смешна. Ако ти имаш смелостта да оставиш детето си навън само - добре. Но това е друга тема, родителите са тези, които учат и възпитават, децата не са виновни, че се възползват от предоставените им възможности!
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Основно средство за развличение ли е компютърът при дец

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Мар 2015, 12:25

dinkog написа:Какк пък съвременното дете да не играе, айде моля ти се. Отговорността е на родителите, кой го купува този комютър, кой дава възможността на детето да прекарва дните си там? Та малки деца на по 5-6г. не ги извеждат да играят, нима според теб е нормално в наши дни децата да излизат сами на тази възраст, за да играят около блока, не ставай смешна. Ако ти имаш смелостта да оставиш детето си навън само - добре. Но това е друга тема, родителите са тези, които учат и възпитават, децата не са виновни, че се възползват от предоставените им възможности!

Toва не е точно така, все по-големите деца, които сами разпределят времето си могат да решат какво да правят - да стоят пред компютъра, или да си намерят занимание като игри навън, разходка с приятели, а те избират чат във фейсбук и скайп, или да пушат цигари в някое заведение!
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта