Чинчила - някой гледал ли е чинчила?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Re: Чинчила

Мнениеот Margo » 13 Окт 2011, 09:03

velichka_mutafova написа:Опитах ,но резултата е нулев.Много малко хапва,по_точно мокри гранулите ,малкосушен плод и иска само да се гушка.

Моята дъщеря иска да си купим Чинчила, но като прочетох във форума какви неволи имате в отглеждането се отказах. Иначе е много мекичко животинче и на драго сърце бих ги гушкала.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Чинчила

Мнениеот miki » 11 Апр 2012, 12:10

Margo написа:
velichka_mutafova написа:Опитах ,но резултата е нулев.Много малко хапва,по_точно мокри гранулите ,малкосушен плод и иска само да се гушка.

Моята дъщеря иска да си купим Чинчила, но като прочетох във форума какви неволи имате в отглеждането се отказах. Иначе е много мекичко животинче и на драго сърце бих ги гушкала.

Това гушкане малко ме учудва :roll: Имала съм чинчила и наистина трябва да си много добре подготвен, преди да я вземеш вкъщи за домашен любимец. Нашата не даваше изобщо да я пипнеш и постоянно бягаше от нас - едвам сме я прибирали в клетката след разходка из стаята. А и през нощта е доста активна, така че добре си помисли. И определено не е животно, което се оставя да го гушкат и галят...
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Чинчила

Мнениеот velichka_mutafova » 19 Апр 2012, 22:27

Гушка се.Сама идва и се сгушва.Може да ви е интересно,но е така.Когато се движиш той те следва.
velichka_mutafova
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Юли 2011, 10:17

Re: Чинчила

Мнениеот bobito » 20 Апр 2012, 09:15

velichka_mutafova написа:Гушка се.Сама идва и се сгушва.Може да ви е интересно,но е така.Когато се движиш той те следва.

Зависи от животинката, мен ако питате. То е като при хората - въпрос на характер. А ако се отглежда от бебе и е свикнала със стопаните си, не мисля че ще има проблем да си я гушкат. Каквото животно възпитате, такова ще си гледате :) Нашите кумуве имат двойка чинчили и са мнооого сладички, и дружелюбни - дори се закачат с нас, когато не им обръщаме внимание :lol:
bobito
 
Мнения: 84
Регистриран на: 17 Апр 2012, 14:22

Re: Чинчила

Мнениеот Silvi » 20 Апр 2012, 14:06

velichka_mutafova написа:Гушка се.Сама идва и се сгушва.Може да ви е интересно,но е така.Когато се движиш той те следва.

Въпреки, че казват, че животните не могат да изпитват чувства аз мисля, че не е така. Всяко животно усеща кога е обичано и определено обича.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Чинчила

Мнениеот tochica » 27 Май 2012, 10:17

Silvi написа:
velichka_mutafova написа:Гушка се.Сама идва и се сгушва.Може да ви е интересно,но е така.Когато се движиш той те следва.

Въпреки, че казват, че животните не могат да изпитват чувства аз мисля, че не е така. Всяко животно усеща кога е обичано и определено обича.

Разбира се, че е така, абсолютно подкрепям твоето твърдение! Чинчилите са много игриви и любопитни, и ако се отглеждат от малки, силно се привързват към стопаните си.
Има диви чинчили, но е създадена и домашна порода, така че не виждам проблем да се отглеждат вкъщи. В зоомагазините продават храна, специално създадена за техните нужди, иначе много обичат ядки и сушени плодове. Много обичат да се къпят, но не във вода, а в специална пудра, която се поставя в подходящ съд - много са сладки и забавни. Ако се полагат правилни грижи и се осигурят всички необходими условия за щастливото й пребиваване у дома, чинчилата може да бъде прекрасен домашен любимец :)

chinchila.jpg
chinchila.jpg (9.27 KiB) Прегледано 442 пъти
tochica
 
Мнения: 40
Регистриран на: 10 Май 2012, 15:24

Re: Чинчила

Мнениеот southern_sun » 28 Май 2012, 11:27

velichka_mutafova написа:Мъжката чинчила също има проблем със зъбите,който не е разрешен и незнам как да постъпя , а и тъгува за женската заедно с мен.И двете се разболяха по едно също време и така и не разбрах защо,а полагам големи грижи.Не мога да разбера защо.

Вили, забрави да ни пишеш май, какво се случва с чинчилката ти? Успя ли да превъзмогне проблема със зъбите?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Чинчила

Мнениеот velichka_mutafova » 01 Юни 2012, 19:18

Не съм забравила да пиша.Малко повече ангажименти имам напоследък.Проблема със зъбите остава.Опитвам с различни храни,но резултат няма.
velichka_mutafova
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Юли 2011, 10:17

Re: Чинчила

Мнениеот Didoncheto » 05 Юни 2012, 12:46

southernsun написа:
velichka_mutafova написа:Мъжката чинчила също има проблем със зъбите,който не е разрешен и незнам как да постъпя , а и тъгува за женската заедно с мен.И двете се разболяха по едно също време и така и не разбрах защо,а полагам големи грижи.Не мога да разбера защо.

Вили, забрави да ни пишеш май, какво се случва с чинчилката ти? Успя ли да превъзмогне проблема със зъбите?

А имаш ли представа дали проблема със зъбите на твоята чинчила е наследствен или е придобит впоследствие? Чела съм, че ако увреждането на зъбите е наследствено, то е необратимо и няма как да се излекува, но ако е придобито в резултат на неправилно хранене или друга причина, състоянието на чинчилата може да се подобри чрез прием на храни, които са богати на фосфор. Също така в храната се добавя натриев сулфат и е препоръчително да се приемат витамини А, Д и Е.
Дано при вас да е втория вариант и домашния ви любимец да се излекува, защото е много трудно да стоиш отстрани и да не можеш да му помогнеш с нищо - знам го от личен опит.
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: Чинчила

Мнениеот velichka_mutafova » 08 Юни 2012, 23:40

Незнам как се получи.Чинчилите ми бяха подарени от семеен приятел.Може би и аз имам вина,за което много съжалявам.От къде да закупя витамини?
velichka_mutafova
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Юли 2011, 10:17

ПредишнаСледваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта