Чинчила - някой гледал ли е чинчила?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Чинчила - някой гледал ли е чинчила?

Мнениеот jojo » 26 Мар 2011, 12:24

Много искам да си купя чинчила. Намирам ги за изключително красиви и мили създания. Прочетох доста, но опитът си е опит, затова ще се радвам да ми кажете как се гледа чинчила в домашни условия. Как да разбера колко е възрастна, като си я купувам. Прочетох някъде, че ако я дръпнеш дори леко за опашката, връхчето се откъсва и животинчето може да умре от кръвозагуба, а като се знам колко съм сръчна :oops: Ако някой е гледал подобно същество, ще се радвам на всякаква информация.
jojo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Мар 2011, 11:15

Re: Чинчила

Мнениеот pepeliankata » 02 Апр 2011, 17:25

пиши ми на лични и ще ти отговоря на всякакви запитвания за тях, стига да знам каквото те интересува ;)
pepeliankata
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Апр 2011, 13:23

Re: Чинчила

Мнениеот southern_sun » 12 Май 2011, 11:18

С какво се храни Чинчилата?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Чинчила

Мнениеот velichka_mutafova » 07 Юли 2011, 10:32

Искам да попитам :Имали ли сте при чинчилите проблем със зъбите? Някакъв съвет от личен опит да ми дадете.Водих ги на ветеринар,изпили им кътниците, изписа антибиотик подкожно и витамини и разтвор за мазане под брадичките.Резултат няма.Продължават да се мокрят под брадите и да се хранят малко с мека и дребна храна.
velichka_mutafova
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Юли 2011, 10:17

Re: Чинчила

Мнениеот iska123 » 19 Юли 2011, 12:02

И на мен са ми много интересни тези животинки и ще се радвам да прочета повече за тях :)
iska123
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2011, 22:59

Re: Чинчила

Мнениеот southern_sun » 27 Юли 2011, 12:17

Ми то хубаво е и снимчици да видим на домашните любимци. ;)
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Чинчила

Мнениеот velichka_mutafova » 20 Авг 2011, 18:44

velichka_mutafova написа:Искам да попитам :Имали ли сте при чинчилите проблем със зъбите? Някакъв съвет от личен опит да ми дадете.Водих ги на ветеринар,изпили им кътниците, изписа антибиотик подкожно и витамини и разтвор за мазане под брадичките.Резултат няма.Продължават да се мокрят под брадите и да се хранят малко с мека и дребна храна.
velichka_mutafova
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Юли 2011, 10:17

Re: Чинчила

Мнениеот st.simeonova » 23 Авг 2011, 21:15

Лигавенето при чинчилите се характеризира с постоянно изтичане на слюнка по кожата на брадичката. Други симптоми са загуба на апетит /храни се по-малко, търси по-мека храна и впоследствие губи от теглото си/, язви в устата и загуба на кожа под брадичката. Основната причина е много израстнали кътници /тъй като зъбите при чинчилите растат постоянно/. Минерален дисбаланс, който довежда до лошо израстване на кътниците довежда до това заболяване. Временното лечение включва подрязване на засегнатите зъби и допълнително даване на животните на клонки за гризане и острене на зъбите, креда или тебешир и костно брашно (за набавяне на необходимите калциеви и фосфорни соли). Предоставяне на дървесина и минерални блокчета за дъвчене може да предотврати това заболяване, но не е сигурно понеже се предава и генетично.
При чинчилите се среща и сами да дъвчат своята кожа. Някои от основните причини за това поведение са скука, мръсни кожи, диетичен дисбаланс и наследствени фактори. За справяне с този проблем е необходимо да се осигури на животните играчки, които те да дъвчат. Висока температура и висока влажност не се понасят добре от чинчилите.
st.simeonova
 
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Авг 2011, 15:07

Re: Чинчила

Мнениеот Margo » 24 Авг 2011, 11:41

20087029.JPG
20087029.JPG (29.43 KiB) Прегледано 1208 пъти

Много мили същества изглеждат, но не са ли много мънички?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Чинчила

Мнениеот velichka_mutafova » 12 Сеп 2011, 23:52

Женската чинчила ми умря.Много съм тъжна, мъжката е самотна не се храни.Проблема със зъбите е неразрешим.Той е бич за чинчилите.
velichka_mutafova
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Юли 2011, 10:17

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта