Цените на лекарствата и лекарствените препарати

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Цените на лекарствата и лекарствените препарати

Мнениеот Margo » 20 Фев 2012, 11:10

Може би не само аз си задавам въпроса как се получава така, че в една аптека цената на дадено лекарство е една, а в друга е с няколко лева по -висока. Защо верига аптеки Марешки се превърна в социални аптеки, докато в останалите аптеки цените на лекарствата са с няколко процента по-високи? Кой определя цените на лекарствата и манипулира ли се пазара на лекарства в България?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Цените на лекарствата и лекарствените препарати

Мнениеот Genoveva » 28 Мар 2012, 13:39

Всички цъкаме с език когато влезнем в аптека, но никой директно не е поставил въпроса как точно се определят цените на лекарствата? Защо разликата е толкова голяма и няма ли да се постави някакво ограничение в цените най-после.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Цените на лекарствата и лекарствените препарати

Мнениеот The_The_Ramone » 28 Мар 2012, 19:56

Много интересно, а наистина ли смятате Марешки за евтина аптека? Голяма част от посетителите им не се интересуват от цени, защото лекарствата им се реимбурсират от здравната каса. Другите...да, евтини са. Но и това си има цена - навъсен персонал, кисели фармацевти на 70+, безкрайни върволици от хора и това е...за 5-10% по-малко. Струва ли си?
Не знам дали има понятие социална аптека, вероятно е просто игра на думи.
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Цените на лекарствата и лекарствените препарати

Мнениеот elena » 29 Мар 2012, 09:13

The_The_Ramone написа:Много интересно, а наистина ли смятате Марешки за евтина аптека? Голяма част от посетителите им не се интересуват от цени, защото лекарствата им се реимбурсират от здравната каса. Другите...да, евтини са. Но и това си има цена - навъсен персонал, кисели фармацевти на 70+, безкрайни върволици от хора и това е...за 5-10% по-малко. Струва ли си?
Не знам дали има понятие социална аптека, вероятно е просто игра на думи.

:lol: :lol: :lol:
Много добре казано! То един млад човек няма в тези аптеки, странно защо...
Не знам дали знаете, но Здравната каса трябва да плати 30 хил. лева глоба, заради незаконното определяне на цените на лекарствата у нас. А и ми е много чудно как става номера с по-скъпите лекарства в България, въпреки че са наше производство?! Онзи ден гледах по новините, че в съседните ни страни са значително по-евтини :shock:
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Цените на лекарствата и лекарствените препарати

Мнениеот tweety » 29 Мар 2012, 12:31

Това за персонала на аптеки Марешки не е съвсем вярно, като цяло в България персонала в сферата на обслужването има да се учи много. Не знам на какво да дължи, но на много места съм обслужвана като някой натрапник, крадящ от времето на тези, които се очаква да те обслужат. Не зависимо дали става дума за млади или възрастни. Да опашки има във всички аптеки работещи със Здравната каса, това е защото България като цяло е със застаряващо население, а всички знаем, че най-вече възрастните обръщат внимание на здравето си и те са тези, които висят пред кабинетите на личните лекари и пред гишетата в аптеките. Що се отнася до разликата в цената, има я и не можем да го отречем, но да плащам 10- 15% над цената заради обслужване- Е не съм съгласна. Не зависимо дали става дума за аптекар, сервитьор, барман или козметик в сферата на обслужването отношението продавач-клиент продава една стока, ако няма добро отношение няма посещение.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта