Клъстърно главоболие - главоболието на самоубийците

Клъстърно главоболие - главоболието на самоубийците

Мнениеот Memento » 22 Фев 2012, 16:22

Мнозина от вас сигурно са чували за така нареченото клъстърно или главоболието на самоубийците.
Болката от него не може да се сравни с нищо друго познато на човека. На какво се дължи и пълно излекуване от тези мъки още не е известно на медицината.

В един научнопопулярен филм споменаха, че засягало 1 на 1000 души което не е кой знае колко рядко. Любопитно ми е дали познавате такива хора в България и как се справят с този проблем тук в България?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Клъстърно главоболие

Мнениеот Даниела Стоянова » 24 Фев 2012, 15:49

Memento написа:Мнозина от вас сигурно са чували за така нареченото клъстърно или главоболието на самоубийците.
Болката от него не може да се сравни с нищо друго познато на човека. На какво се дължи и пълно излекуване от тези мъки още не е известно на медицината.

В един научнопопулярен филм споменаха, че засягало 1 на 1000 души което не е кой знае колко рядко. Любопитно ми е дали познавате такива хора в България и как се справят с този проблем тук в България?

Да си призная не съм чувала за това главоболие, а най-малкото,че довежда до самоубийства. И се позачудих дали не може да се излекува, да се пият някакви таблетки или Аулин?
Даниела Стоянова
 
Мнения: 123
Регистриран на: 05 Авг 2011, 13:42

Re: Клъстърно главоболие

Мнениеот Ann » 29 Окт 2012, 14:37

Даниела Стоянова написа:
Memento написа:Мнозина от вас сигурно са чували за така нареченото клъстърно или главоболието на самоубийците.
Болката от него не може да се сравни с нищо друго познато на човека. На какво се дължи и пълно излекуване от тези мъки още не е известно на медицината.

В един научнопопулярен филм споменаха, че засягало 1 на 1000 души което не е кой знае колко рядко. Любопитно ми е дали познавате такива хора в България и как се справят с този проблем тук в България?

Да си призная не съм чувала за това главоболие, а най-малкото,че довежда до самоубийства. И се позачудих дали не може да се излекува, да се пият някакви таблетки или Аулин?

Аулина не лекува, това е болкоуспокояващо то само притъпява болката. А чували ли сте за главоболие от седене на едно място, от миризми или от прическа? Ето прочетете и вие Деликатесите и прическата ни също могат да са причини за главоболие аз се изумих.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Клъстърно главоболие

Мнениеот Genoveva » 17 Ное 2012, 12:26

Memento написа:Мнозина от вас сигурно са чували за така нареченото клъстърно или главоболието на самоубийците.
Болката от него не може да се сравни с нищо друго познато на човека. На какво се дължи и пълно излекуване от тези мъки още не е известно на медицината.

В един научнопопулярен филм споменаха, че засягало 1 на 1000 души което не е кой знае колко рядко. Любопитно ми е дали познавате такива хора в България и как се справят с този проблем тук в България?

Винаги когато съм в цикъл имам ужасно главоболие, чак ми причернява пред очите, започва да ми се гади ужасно е и така 2-3 дена. За сега единствено Нурофен и Ибудолор ми помагат, но през час два иначе няма никакво спасение.
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Клъстърно главоболие - главоболието на самоубийците

Мнениеот black » 22 Окт 2016, 19:44

Не съм имал толкова силни пристъпи, само един или два пъти ме е боляла адски глава, но не бих казал, че е била чак толкова силна, че да пожелая да се самоубия. При мигрената, от която страда майка ми, има подобни болки, наистина е ужасно.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с неврологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта