Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот Dr. Teodor Atanassov » 22 Апр 2012, 23:57

Здравейте,
много е вероятно да се касае за рецидив на заболяването. Трудно ми е да Ви дам съвет, без да съм Ви преглеждал.
Минете да Ви видя, когато имате възможност.
Поздрави!
Д-р Теодор Атанасов
IV-та Хирургична клиника, УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов"
http://www.teodoratanassov.com/
Аватар
Dr. Teodor Atanassov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2012, 17:18

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот anna_sl » 26 Апр 2012, 20:33

Здравейте др Атанасов, имам голяма хиатална херния и желая да се оперирам при вас, тъй като разбрах че сте специалист в тази област. Колебая се за метода на операция - дали да е безкръвна с лазер или с рязане. Какъв е реда да се запиша за преглед и работите ли със здравната каса?
anna_sl
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Апр 2012, 20:28

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот Dr. Teodor Atanassov » 28 Апр 2012, 09:18

Здравейте,
лапароскопските техники за лечение на това заболяване са също толкова добри за коригиране на дефекта, колкото и отворените, но Ви спестяват травмата на коремната стена от разреза и свързаните с него усложнения и дискомфорт. Възстановяването е значително по-бързо - ставате и се движите веднага след операцията и престоя в болница е 3-4 дни.
Тук можете да прочетете още информация за заболяването и начините за лечение:
http://www.teodoratanassov.com/publications-29

Работя с НЗОК. Можете да ме намерите на посочените контакти:
http://www.teodoratanassov.com/contacts

Поздрави!
Д-р Теодор Атанасов
IV-та Хирургична клиника, УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов"
http://www.teodoratanassov.com/
Аватар
Dr. Teodor Atanassov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2012, 17:18

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот vanko2 » 15 Яну 2013, 20:44

Здравейте д-р Атанасов,
от няколко години имам поставена диагноза херния долу в слабините, но ме е страх да се оперирам. Искам да попитам дали безкръвните операции са подходящи за случай? Четох, че били безболезнени и по-добри за възстановяване. След колко време ще мога да се натоварвам отново?
vanko2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Яну 2013, 19:35

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот Dr. Teodor Atanassov » 17 Яну 2013, 17:57

Здравейте,

т.нр. безкръвни операции са отличен избор за лечение на ингвинални хернии. Те се препоръчват като пръв метод на избор при определени ситуации.
Тенденцията при херниалните дефекти е да стават все по-големи. Те не търпят обратно развитие и единственото лечение е хирургично.
Все пак за да Ви дам мнение дали операцията може да се направи така е редно да Ви прегледам.
Поздрави!
Д-р Теодор Атанасов
IV-та Хирургична клиника, УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов"
http://www.teodoratanassov.com/
Аватар
Dr. Teodor Atanassov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2012, 17:18

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот gazara995 » 21 Авг 2013, 19:55

Здравеите др.Атанасов преди близо 2 месеца се подложих на THD операация при 4 стадии хемороиди,всичко мина добре но ми остана пролапс на аналната лигавица(не много голям),искам да ви попитам може ли да се подложа на Longo за премахване на пролапса, и дали Лонго е добра операция за пролапс,чел съм добри отзиви в сравнение с класическата операция относно болката.Искам да се отърва от този пролапс мисля че си дадох парите напразно и не предпочетох Лонгото пред THD.Моля ви за съвет.Много се притеснявам. :| :| :|
gazara995
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Май 2013, 22:36

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот Dr. Teodor Atanassov » 21 Авг 2013, 23:36

gazara995 написа:Здравеите др.Атанасов преди близо 2 месеца се подложих на THD операация при 4 стадии хемороиди,всичко мина добре но ми остана пролапс на аналната лигавица(не много голям),искам да ви попитам може ли да се подложа на Longo за премахване на пролапса, и дали Лонго е добра операция за пролапс,чел съм добри отзиви в сравнение с класическата операция относно болката.Искам да се отърва от този пролапс мисля че си дадох парите напразно и не предпочетох Лонгото пред THD.Моля ви за съвет.Много се притеснявам. :| :| :|


Здравейте,
Лонго е добър избор при наличие на пролапс. Всяка оперативна техника си има предимства и недостатъци и те се определят от анатомични особености, придружаващи страдания и от стадия на заболяването. Аз бих предложил директно лонго при 4-ти стадии хемороиди именно защото решава и проблема с пролапса.
Поздрави!
Д-р Теодор Атанасов
IV-та Хирургична клиника, УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов"
http://www.teodoratanassov.com/
Аватар
Dr. Teodor Atanassov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2012, 17:18

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот Beoulf » 22 Авг 2013, 15:46

Здравейте д-р Атанасов,на 5 август ми направиха спешна операция от апандисит,казаха,че работата била зле,защото започнало гноясване на дебелото черво,но са успели да оправят проблема!Лежах 6 дена и ме изписаха,сега съм в домашна почивка..въпроса ми е колко време е необходимо за затваряне на отвора,от който ми излизаше дренажа,защото в момента дупката е с коричка и е кърваво-червена(което е нормално,предполагам)и е леко зачервена отстрани!Трябва ли да изчоплям коричката сам,или тя ще си падне след време?И мазането там с контратубекс ще помогне ли за по-бързото оздравяване?Благодаря предварително:)
Beoulf
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Авг 2013, 15:40

Re: Доц. д-р Теодор Атанасов - лапароскопска хирургия

Мнениеот Dr. Teodor Atanassov » 24 Авг 2013, 13:15

Beoulf написа:Здравейте д-р Атанасов,на 5 август ми направиха спешна операция от апандисит,казаха,че работата била зле,защото започнало гноясване на дебелото черво,но са успели да оправят проблема!Лежах 6 дена и ме изписаха,сега съм в домашна почивка..въпроса ми е колко време е необходимо за затваряне на отвора,от който ми излизаше дренажа,защото в момента дупката е с коричка и е кърваво-червена(което е нормално,предполагам)и е леко зачервена отстрани!Трябва ли да изчоплям коричката сам,или тя ще си падне след време?И мазането там с контратубекс ще помогне ли за по-бързото оздравяване?Благодаря предварително:)


Здравейте,
отвора на дрена ще се затвори така, както зараства всяка рана. Обичайно това става за 4-5 дни. В началото е възможно превръзката да се мокри и цапа, но това не е притеснително. Зачервяването около раната също не е необизйно и ще изчезне до седмица.
КОричката ще отпадне сама, не я махайте насила. Контрактубекс можете да ползвате след отпадането на крустите.

Поздрави!
Д-р Теодор Атанасов
IV-та Хирургична клиника, УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов"
http://www.teodoratanassov.com/
Аватар
Dr. Teodor Atanassov
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Мар 2012, 17:18

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron