Адаптирано мляко

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Адаптирано мляко

Мнениеот teddy » 07 Мар 2012, 14:30

Здравейте, момичета :)
Моля за съвет - дъщеричката ми вече е почти на две години и половина, но продължава да пие адаптирано мляко вечер преди да заспи. Опитвам се да я ограничавам, но нещо не ми се получава... В момента сме на фризо-3-адаптирано-мляко-400-гр- - много съм доволна от продукта, но не знам докога да продължавам с него.
Ще се радвам да получа вашите мнения ;)
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: ФРИЗО 3 - адаптирано мляко

Мнениеот monito » 08 Мар 2012, 13:47

Ами нека си пие, щом иска детето - нали е от 1 до 3 годинки. Не мисля, че ще й навреди по никакъв начин. Моята племенница си пи адаптираното мляко почти до 3-годишна възраст. Отидоха на море и сестра ми й каза, че го е забравила в София. Лошото е, че се събуждаше през нощта известно време, но всяко нещо преминава с времето :)
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: ФРИЗО 3 - адаптирано мляко

Мнениеот shushito » 09 Мар 2012, 10:59

И аз съм най-доволна от Фризолак-а, още от самото начало сме на това адаптирано мляко и не сме имали проблем - нито сме повръщали, нито пък сме имали запек. Някои приятелки изредиха безброй млека, докато най-накрая изберат кое е най-подходящо за бебчето им. При мен този въпрос никога не е стоял :)
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: ФРИЗО 3 - адаптирано мляко

Мнениеот Didoncheto » 13 Мар 2012, 11:35

teddy написа:Здравейте, момичета :)
Моля за съвет - дъщеричката ми вече е почти на две години и половина, но продължава да пие адаптирано мляко вечер преди да заспи. Опитвам се да я ограничавам, но нещо не ми се получава... В момента сме на фризо-3-адаптирано-мляко-400-гр- - много съм доволна от продукта, но не знам докога да продължавам с него.
Ще се радвам да получа вашите мнения ;)

Спокойно, де, нека си го пие млякото ;) Като му дойде времето, детето само ще се откаже от него. И ние така пихме мляко до 3 г и нещо, не помня точно, но към края на 2-рата година започнах да й правя кисело мляко, вместо адаптирано. Впоследствие сама се отказа, а относно нощното хранене - никога не се е будила през нощта, единствено, ако ожаднее съм й давала водичка. Всяко детенце си е различно, но съм на мнение, че тя ще си покаже сама, когато дойде момента.
Didoncheto
 
Мнения: 27
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:57

Re: ФРИЗО 3 - адаптирано мляко

Мнениеот southern_sun » 13 Мар 2012, 12:24

Didoncheto написа:
teddy написа:Здравейте, момичета :)
Моля за съвет - дъщеричката ми вече е почти на две години и половина, но продължава да пие адаптирано мляко вечер преди да заспи. Опитвам се да я ограничавам, но нещо не ми се получава... В момента сме на фризо-3-адаптирано-мляко-400-гр- - много съм доволна от продукта, но не знам докога да продължавам с него.
Ще се радвам да получа вашите мнения ;)

Спокойно, де, нека си го пие млякото ;) Като му дойде времето, детето само ще се откаже от него. И ние така пихме мляко до 3 г и нещо, не помня точно, но към края на 2-рата година започнах да й правя кисело мляко, вместо адаптирано. Впоследствие сама се отказа, а относно нощното хранене - никога не се е будила през нощта, единствено, ако ожаднее съм й давала водичка. Всяко детенце си е различно, но съм на мнение, че тя ще си покаже сама, когато дойде момента.

Още през шестия месец захраних дъщеря си с кисело мляко, никога през живота си не е пила адаптирано мляко.Не съм имала проблеми със стомахчето и от домашно квасеното, но пък за сметка на това го пиеше всяка вечер почти до третата си година.И аз мисля, че когато сама реши ще се откаже от него, а ако успееш да я научиш да не вечеря, а да яде само мляко вечер ще е в голям плюс когато порасне.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: ФРИЗО 3 - адаптирано мляко

Мнениеот miki » 11 Апр 2012, 12:19

Нека си пие мляко детето щом му харесва, какво по-хубаво от това. Дори съм виждала АМ за по-големи дечица, така че спокойно. Джуниър нещо си... не помня точното име. Аз след 2-рата годинка съм давала кисело мляко с мед, пак от шише с биберон. Ние също бяхме на Фризолак и другите млека изобщо не ги близваше, но Фризолака е с много приятен ванилов вкус и сигурно затова :) Може да пробваш по някое време с киселото мляко, мисля че ще й хареса и ще си го пие с удоволствие ;)
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: ФРИЗО 3 - адаптирано мляко

Мнениеот nikita » 26 Апр 2012, 13:15

Хайде, мами, споделяйте какви адаптирани млека давате на вашите съкровища, за да се ориентират и другите мами, които все още не са започнали, като мен например :) Надявам се да кърмя още дълго време, но не е лошо да имам поглед върху нещата, а не да ровя във форума в последния момент. От кои марки сте доволни и от кои не сте, какво си папкат с удоволствие вашите бебоци и въобще всичко, за което се сетите?
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Адаптирано мляко

Мнениеот sanya » 27 Апр 2012, 10:23

В началото бяхме на Фризолак, но после ни се наложи да минем на Нан Сензитив на Nestle, защото имахме адски колики и имахме проблем със стомахчето :? До последно си карахме с него и не сме имали никакви проблеми от сорта на запек, разстройтсво, газове и т.н. Това си беше нашето мляко :)
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Адаптирано мляко

Мнениеот mecana » 02 Май 2012, 10:22

Ние пихме Фризовом, защото много повръщаше малкия и нямаше друг вариант. Сменихме няколко марки, но с Фризовома закрепихме нещата и в 5-ия месец започнах да го захранвам, като постепенно замествах храненията.
Не мисля, че има проблем детето да пие мляко, щом иска - какво по-хубаво от това. По-добре ли е да се тъпче с шоколади и чипсове? Нека си пие млякото, не мисля че ще му навреди по какъвто и да е начин. Някои мами дори дават прясно мляко, но аз съм за киселото, разредено със съвсем мъничко вода и мед :)
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: Адаптирано мляко

Мнениеот Dani_Dani » 01 Окт 2012, 14:18

Здравейте! Искам да ви задам едни въпрос! Моето момче навърши 1 год. и го обърнахме на Фризо 3, но същевременно от една седмица му давах коластра от крава/хомеопатично за засилване на имунитета/ и направи алергия - остра уртикария. Въпросът ми е дали е възможно в комбинация от двете храни да направи подобна алергия или в същия ден, в който започнах да давам Фризо 3 му дадох да опита от сладко купешко руло. Не разбахме от какво се отключи уртикарията. Сега не смея да му дам Фризо 3, за да не се обрине пак. Сега сме на диета и се върнахме на Фризо 2.
Dani_Dani
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Окт 2012, 14:10

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта