Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 03 Фев 2014, 22:37

Masrya написа:Здравейте! Не знам дали въпросът ми е уместен тук, но ми е много важно да получа някаква насока, не можах да намеря друга по-подходяща тема, за което се ивинявам.
По темата - вчера получих удар по гърба (долу ляво, малко над седалищо) за който нямам спомен да е бил много силен, но около минута след удара почуствах остра, ПАРЕЩА болка долу по гърба, която ме принуди да не се движа. Не мога а опиша силната болка, не можех да ходя нормално, добре че имаше хора до мен и ми помогнаха. Стоях малко с лед и ми стана по-добре, но не можех да ходя нормалко. Можех да седя без да мърдам много, мазах се с някакъв обезболяващ гел, за да мога да заспя, не можех да легна нормално.Когато се напрягам да встана от леглото, болката е неописуема. Също не мога да ходя нормално до тоалетна, всяко леко напрежение, дори когато вдишвам повече въздух, ме боли, и то пари. Сега може би е малко по-добре, но бих искала да знам дали има нещо общо с някой гръбначен нерв? И какво би облегчило тази болка ( не искам да пия обезболяващи)


Здравейте,
Посетихте ли вашият личен лекар е първият въпрос. Той би могъл да ви помогне или да прецени към какъв специалист да ви насочи или да ви предложи лечение за вашето страдание.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот vanesa7616 » 16 Фев 2014, 13:56

Здравейте Доц.Петков.Октомври месец бяхме на преглед при вас със детенцето ми което е със синдром на Клиппел Треноне Вебер.Имам запитване,дано да е във вашата компетенция.Детенцето е и със астма. Не се повлиява от лекарствата който приема за астмата.Много често прави бронхити,който лекуваме трудно и продължително.Личната лекарка каза че се съмнява ,че синдрома на Клиппел Треноне Вебер оказва влияние,поради нарушено кръвообръщение и затова лекарствата който приемаме за астмата на нас не ни действат.Въпроса ми е може ли да има нещо общо между двете заболявания.Благодаря предварително.
vanesa7616
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Мар 2013, 16:42

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот gorskioreh » 16 Фев 2014, 14:25

Здравейте!Към момента съм на химиотерапия.Започнах да имам проблем с вените на ръката през която правят вливките. Боли ме и се вижда леко очертаване на вените.Мажа ръката си с Хепароид Зентива и Троксевазин. Освен това вече 10 дни приемам Детралекс.
Моля за Вашето мнение!!
gorskioreh
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2013, 13:16

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 17 Фев 2014, 16:29

vanesa7616 написа:Здравейте Доц.Петков.Октомври месец бяхме на преглед при вас със детенцето ми което е със синдром на Клиппел Треноне Вебер.Имам запитване,дано да е във вашата компетенция.Детенцето е и със астма. Не се повлиява от лекарствата който приема за астмата.Много често прави бронхити,който лекуваме трудно и продължително.Личната лекарка каза че се съмнява ,че синдрома на Клиппел Треноне Вебер оказва влияние,поради нарушено кръвообръщение и затова лекарствата който приемаме за астмата на нас не ни действат.Въпроса ми е може ли да има нещо общо между двете заболявания.Благодаря предварително.


Не би трябвало да има връзка между заболяването и астмата. Най-добър вариант за лечението е да се свържете с пулмолог.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 17 Фев 2014, 16:33

gorskioreh написа:Здравейте!Към момента съм на химиотерапия.Започнах да имам проблем с вените на ръката през която правят вливките. Боли ме и се вижда леко очертаване на вените.Мажа ръката си с Хепароид Зентива и Троксевазин. Освен това вече 10 дни приемам Детралекс.
Моля за Вашето мнение!!


При този вид терапия това не е рядко срещан проблем. Към лечението, което провеждате бих добавил съвет, ако е възможно по-често да се сменят местата на вените през които се правят така наречените вливки.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Мели Илиева » 09 Мар 2014, 21:20

Добър вечер Доцент Д-р Петков,

Аз съм момиче на 30 год. и ми се появява синя вена зад коляното и ме боли има ли някакъв мехлем за лечение?
предварително благодаря
Мели Илиева
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Мар 2014, 21:06

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот gorskioreh » 10 Мар 2014, 12:54

Здравейте доц. д-р Петков,
Бях Ви писала съвсем скоро,че съм на химиотерапия и имам проблем с вените.Бих Ви помолила за препоръка как да си помогна.Мазането с Хепароид Зентива и Троксевазин, както и приемането на Детралекс/вече го спрях/няма никакъв ефект.Естествено, че вливките се правят в различни вени, но това е най-малкото.
Предварително Ви благодаря!
gorskioreh
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2013, 13:16

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 17 Мар 2014, 21:39

Мели Илиева написа:Добър вечер Доцент Д-р Петков,

Аз съм момиче на 30 год. и ми се появява синя вена зад коляното и ме боли има ли някакъв мехлем за лечение?
предварително благодаря


Най-правилно е да се консултирате със съдов хирург и той да прецени, какво ще е последващото лечение. За съжаление мазането с мехлеми при лечението на хронична венозна недостатъчност (ХВН), за началото на която най-вероятно се касае, не е най-добрият терапевтичен подход. Лечението трябва да бъде максимално ефективно, за да имате нормално качество на живот.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 17 Мар 2014, 21:48

gorskioreh написа:Здравейте доц. д-р Петков,
Бях Ви писала съвсем скоро,че съм на химиотерапия и имам проблем с вените.Бих Ви помолила за препоръка как да си помогна.Мазането с Хепароид Зентива и Троксевазин, както и приемането на Детралекс/вече го спрях/няма никакъв ефект.Естествено, че вливките се правят в различни вени, но това е най-малкото.
Предварително Ви благодаря!


Друг вариант, който е щадящ за вас е поставянето на "венозен порт" - устройство което чрез малка операция се поставя подкожно и през което могат да се вливат различни медикаменти. Особено ефективен е точно при провеждане на химиотерапия.
Доколкота знам, такива портове се поставят в болница Токуда в Отделението по съдова хирургия.
Изпращам ви и линк към инфо за самият порт (за съжаление е на английски, но това едва ли ще е проблем):
http://www.bbraun.bg/cps/rde/xchg/cw-bb ... ID00000992
Искрено се надявам да съм помогнал.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Zoi » 27 Мар 2014, 07:45

Здравейте, имам диагностицирана венозна недостатьчност и преживяна белодробна тромбоемболия през 2005г.Пия синтром.Вьпросьт ми е може ли да употребявам хранителни добавки свьрзани с отслабване или поддьржане на здравословно тегло и за красота.Избрала сьм oenobiol femme 45+.
Zoi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Мар 2014, 09:03

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron