Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот vikito89 » 30 Мар 2014, 14:14

Здравейте Д-р Петков.имам въпрос към вас.Преди 2гд започна да ми отича десният крак отока започна от седалището надолу но от 4-5 месеца започна и да ме боли болките са предимно в горният и долният мускул преминават и от силни на слаби болки чуствам ги като силно пробождане когато седя когато клекна.като се движа ми е по добре.понякога и кръста започва да ме боли и трудно се изправям.Ще очаквам вашият съвет.Благодаря предварително.
vikito89
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Мар 2014, 23:51

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 06 Апр 2014, 18:45

Zoi написа:Здравейте, имам диагностицирана венозна недостатьчност и преживяна белодробна тромбоемболия през 2005г.Пия синтром.Вьпросьт ми е може ли да употребявам хранителни добавки свьрзани с отслабване или поддьржане на здравословно тегло и за красота.Избрала сьм oenobiol femme 45+.


Не би трябвало да има проблем с хранителните добавки, но най-добре ще бъде да прочетете подробно упътването на двете лекарства. Ако има несъвместимост, тя трябва да е упомената.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 06 Апр 2014, 18:47

vikito89 написа:Здравейте Д-р Петков.имам въпрос към вас.Преди 2гд започна да ми отича десният крак отока започна от седалището надолу но от 4-5 месеца започна и да ме боли болките са предимно в горният и долният мускул преминават и от силни на слаби болки чуствам ги като силно пробождане когато седя когато клекна.като се движа ми е по добре.понякога и кръста започва да ме боли и трудно се изправям.Ще очаквам вашият съвет.Благодаря предварително.


Най-добрият вариант е да се обърнете към личният си лекар, за да прецени към какъв специалист да ви насочи - съдов хирург или невролог.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот AirMan » 08 Апр 2014, 22:31

Здравейте, Доктор Петков!
Притеснявам се, затова минавам директно на въпроса- вчера, късния следобяд, ръката ми посиня. Пръстите, ако трябва да съм точна. От върха, почти до дланта. На самата длан и на опакото на ръката се появиха сини петна и започнах да чувствам слабост и лека, тъпа болка в цяла ръка (от рамото). Започнах да я разтривам, да свивам и отпускам пръстите ( както когато се дава кръв), да я разтръсквам, направих и контрастни душове и след около 15 минути ръката ми си възвърна цвета. Бях по потник и широка риза, така, че нямаше нищо, което да я е притискало, за да спре оросяването. И студено не беше- над 20 градуса. Физически упражнения не съм правила този ден. Погледнах си другата ръка- нормална на цвят, устните- и те. Сега всичко е нормално, като изключим леката болка в ръката, която си остана и перманентно студените ми пръсти. На 28 години съм, нормално телосложение- 166/ 64 кг. Откъм заболявания съм бедна- имам сколиоза, която си нося от ученическите години. Не пуша от почти 10 години , алкохол пия 2 пъти в годината, плувам веднъж седмично, вредният ми навик е, че пия много малко вода, около литър на ден. Общо взето съм в добро здраве, в средата на февруари ми правиха пълни изследвания, понеже трябваше да ставам донор на стволови клетки- само два от показателите ми не бяха съвсем в норма- леко завишена пикочна киселина (8.01 mg/dL ) и тромбоцити на горната граница ( 380 pro nL ), всичко останало- в златната среда + ЕКГ и ехография на коремни органи- всичко в норма.
Не знам как да реагирам, не искам да преувеличавам, но съм притеснена. В момента съм в друг град и ако имам нужда от медицинска помощ трябва да се обърна към спешния кабинет, а не знам дали проблемът ми е спешен или търпи 2-3 седмици отлагане. Смятате ли, че трябва да реагирам веднага?
Благодаря Ви предварително!
AirMan
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2014, 22:09

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Elena1969 » 10 Апр 2014, 13:17

Здравейте.
Съжалявам, мен за моя лош писане на български език. Произход-аз съм и аз 45 години.
Моята диагноза варикозна болест етап 2 на левия ми крак.

През 2007 г. аз имам в катастрофа и оттогава е претърпяло postravmaticeskim депресивно разстройство. Лекар започва да взема сертралин (Sertralinum) 25 mg.

След раждането през 2009 година разширени вени вени на краката ми и напредва тази година април имах операция 2 лазер коагулация на кръвоносните съдове (EVLK) ляв крак заедно с flebektomiej.
След операцията е бил назначен на употребяващи dabigatran eteksilat PRADAKSA (Dabigatran etexilate) дневно в доза от 220 mg за предотвратяване на образуването на кръвни съсиреци и превръзка крака еластичен трикотаж.

Дали тези лекарства се сертралин (Sertralinum)сертралин 25 mg?
Колко голям е риска от неблагоприятни последици, когато взети заедно тези две лекарства Dabigatran etexilate 220 mg и 25 мг Sertralinum?
И трябва ли изобщо да вземат SERTRALINE 25 мг PRADAKSA? Не е вредно ли е това? Не ще ли се образува тромбы?
Увеличаване на протромбинового индекс(време) директно води до увеличаване на риска от образуване на кръвни съсиреци SERTRALINE 25 мг PRADAKSA?
С уважение. Благодаря ви Елена за отговора.
Elena1969
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Апр 2014, 12:46
Местоположение: россия

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Анна Чакърова » 10 Май 2014, 18:46

Здравейте Доцент Петков
На баща ми му беше сложен байпас на централната аорта и още два в горната част на левия крак извинявам се ако терминологията не е точна .Операцията беше 8 часа изписаха го на 5 ден
След 4 дни силно разтройство се наложи да влезе в болница беше получил бъбречна недостатъчност
Слава богу само след 2 хемодиализи започна да уринира
креатинина вече е 150 след 2 седмици но изхвърлената урина е в голямо количество все още около 4 литра и губи много минерали
Искам да попитам можете ли да ме консултирате по въпроса ,за колко време се нормализира уринирането и ще подействат ли добре прясно изцедени сокове
Да вметна че е с диабет тип 2 подагра на 68 години
Преди 3 години правихме същата операция на десния крак и такива проблеми нямаше
Благодаря предварително с уважение Анна Чакърова Моля за съвет и мнение
Анна Чакърова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Май 2014, 18:19

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот gks123 » 16 Май 2014, 01:50

Здравейте, имам следния проблем от няколко месеца ми тръпне - мравучка левия крак ниско долу в областта на ходилото от глезена надолу, ходих не невролог няколко пъти, правиха ми emg два пъти и всичко си е наред, посъветваха ме повече положителни емоции и щяло да ми мине. Само, че не ми минава вече доста време та въпросът ми е възможно ли е да имам някакви съдово заболяване и ако да, какви изследвания трябва да си направя. Благодаря предварително!
gks123
 
Мнения: 5
Регистриран на: 16 Апр 2014, 10:44

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот svetla petkova » 10 Юни 2014, 17:22

Здравейте доктор Петков.От дълги години страдам от венозна недостатъчност на двата крака.Всяка година приемам Диокет по 4 месеца от Април до края на Август.Освен това се мажа външно с Вариксинал мехлем.Въпроса ми е, кое от лекарствата е за предпочитане-Детралекс или Диокет или може би е по-удачно да ги редувам?
svetla petkova
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2013, 18:28

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Dr Dimityr Petkov » 21 Юни 2014, 08:36

svetla petkova написа:Здравейте доктор Петков.От дълги години страдам от венозна недостатъчност на двата крака.Всяка година приемам Диокет по 4 месеца от Април до края на Август.Освен това се мажа външно с Вариксинал мехлем.Въпроса ми е, кое от лекарствата е за предпочитане-Детралекс или Диокет или може би е по-удачно да ги редувам?


Хроничната венозна недостатъчност не може да се лекува само с медикаменти. И двата препарата повлияват позитивно заболяването, но моят съвет е да се обърнете към съдов хирург, който да ви предложи ефективен план на лечение - операция, лазерна аблация, склеротерапия или комбинация между тях.
Аватар
Dr Dimityr Petkov
 
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Мар 2012, 09:43

Re: Доцент Д-р Димитър Петков, д.м. – съдови заболявания

Мнениеот Георгиев_В_Г » 05 Юли 2014, 10:24

Здравейте господин доцент! Писах Ви и във Фейса, извинете ме за повторението, на 64 години съм, военен пенсионер, но от 3 години се обездвижих, напълнях , по краката ми отдолу, под колената, се появиха тук таме кафява пигментация и сърбеж на кожата. Подувания нямам и видими разширени вени, но четейки тук и друга литнература, почти съм сигурен в диагнозата си-ХВН! Господин доцент, взел съм вече мерки за обездвижването и килограмите(ползвам велоергометър поне 90 мин на ден, разходки и диета), но най-много ме притеснява болката в мускулите на краката, просто са неописуеми понякога, дори в последно време и трудно стоя прав, така ме болят, а и имам мускулни схващания! От днес ще пия флебодия, но моля Ви, как и с какво да намаля поне малко тези съсипващи болки в краката, другото се понася, но това просто ме отчайва, първите 100 метра навън са страшни! Дали няма нещо обезболяващо или гел?? Предварително Ви благодаря!!!
Георгиев_В_Г
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юли 2014, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron