Как да победим безсънието?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Как да победим безсънието?

Мнениеот FramarMedia » 14 Мар 2012, 17:54

Добрият сън ни зарежда с енергия и здраве. Но за да спим добре, е необходимо тялото ни да бъде достатъчно изморено, а умът ни - спокоен. За съжаление, най-често става обратното. Обездвижени, превъзбудени от напрегнатия ден, ние лягаме в малките часове с проблемите си и ставаме с тях. След лош сън или безсънна нощ сме нетрудоспособни, раздразнителни, разбити. По този начин не само не се зареждаме, а напротив - губим много енергия.
Най-добрия сън е между залеза и изгрева. Когато това не може да стане по естествен път, природата отново помага. В нея има всичко за нашето здраве. Но ние трябва да бъдем достатъчно осъзнати и вътрешно освободени, за да го видим, открием и усвоим.
Защото чудесата на химическите лекарствени форми са за кратко. След бързия първоначален ефект организмът привиква към тях и те престават да ни въздействат.
Изумително е какъв огромен жизнен потенциал крие природата. До този момент в света са идентифицирани около 2,5 милиона растителни екземпляра. Днес сме свидетели на истинска зелена революция в медицината. Учените са убедени, че в близко бъдеще ще станем свидетели на грандиозни открития в тази област. Преди да посегнем към многото чуждоземни билки, които ни се предлагат, трябва да знаем, че България е благословенна с лечебни растения. Благоприятното географско положение и климат дават възможност на родните билки да се развиват отлично и да притежават висока концентрация на биологично-активни вещества.България се нарежда на трето място в света по растително богатство. Дали ние умеем да ценим даровете на природата които са ни предоставени така щедро?
Народът е казал: за всяка болка има билка. Българският билков екстракт "А-Я" впечатлява със своето неподражаемо действие. За първи път у нас се прилага блатния тъжник като антистресово средство. Нови научни данни потвърждават че билката притежава и силно нервно успокоително действие, при това няколко пъти по-силно от валериана."А-Я" е био-екстракт от 6 топ български билки, предназначен да облекчи нервната ни система, дори когато изпаднем в нервен срив. Успокоява нервите и стимулира синтеза на СЕРОТОНИН(хормона на радостта) в мозъка. Според учените именно ниските нива на хормона са в основата на депресивните състояния. Става дума за нещо наистина различно, защото се отличава от всички сродни билкови продукти. Прилага се при безсъние, стрес, депресии, сърдечни неврози и климактерични смущения.

Доц. Д-р. Мая Проданова

Билков екстракт А-Я - капсули
Билков екстракт А-Я - разтвор
Аватар
FramarMedia
Модератор

Re: Как да победим безсънието?

Мнениеот Golfie » 14 Мар 2012, 18:35

Помня го този продукт, беше хит преди години! Питах майка ми, тя е много доволна, даже го е търсела, ама сега е хубаво, че ги има във Фрамар. Ще поръчам!
Golfie

Мнениеот mirena8312 » 04 Юни 2012, 14:50

Здравейте,
бих искала да попитам има ли опастност от пристрастяване към тези таблетки и може ли да се приемат заедно с ЕСБЕРИКУМ?
Благодаря предварително.
mirena8312

Мнениеот sanya » 05 Юни 2012, 10:43

Имах един доста дълъг период на безсъние след раждането на второто дете. Тогава майка ми ми беше купила някакво билково сиропче, което съдържаше мента, глог и валериан. Помогна ми тогава, а сега да чукна на дърво не съм имала подобен проблем.
Що се отнася до пристрастяването, не мисля, че би могло да се случи, защото това все пак са билкови екстракти. За взаимодействие с други хранителни добавки или лекарства, най-добре се консултирайте с вашия лекар.
sanya

Мнениеот Genoveva » 09 Юни 2012, 16:30

Аз не съм пробвала тия капки и капсули - Билкови екстракти А-Я, но съм пила един чай на Билкана, който наистина се оказа ефикасен. Половин час след като си изпил една чаша от него и заспиваш като бебе, няма пристрастяване, няма странични действия, малко гадно мирише от Валерианата, но с лимон и мед се пие без проблем. Препоръчвам го!
Genoveva

Мнениеот bobito » 10 Юли 2012, 16:08

Кой не е чувал, че чаша топло мляко с мед помага при безсъние? А знаете ли, че чаша неподсладен вишнев сок също действа благоприятно и удължава съня? Учени са установили, че повишава мелатонина в организма и чрез него по естествен начин можем да се избавим от безсънните нощи :)

Sok vishna.jpeg
Sok vishna.jpeg (4.77 KiB) Прегледано 3531 пъти
bobito

Мнениеот ДоРеМи » 11 Юли 2012, 10:28

bobito написа:Кой не е чувал, че чаша топло мляко с мед помага при безсъние? А знаете ли, че чаша неподсладен вишнев сок също действа благоприятно и удължава съня? Учени са установили, че повишава мелатонина в организма и чрез него по естествен начин можем да се избавим от безсънните нощи :)

Sok vishna.jpeg

Благодаря за хубавата идея :) Свекър ми прави сок от вишни и от днес започвам да давам на малката преди сън, пък току виж започнала да спи по-добре :mrgreen: В момента сме на кисело мляко с мед, но си го търсим и през нощта, което не е добре, защото вече сме големи. Ще опитам със сокчето, че да видим :roll:
ДоРеМи

Мнениеот rora » 05 Апр 2013, 13:21

Повечето хора смятат, че топлият душ преди сън ще им помогне да заспят по-бързо, но не се отдавайте на него непосредствено преди сън. Вярно е, че казват "да спя като къпан", но в действителност прегряването на тялото или неговото изпотяване може да попречи на добрия сън.
rora

Мнениеот Radoslav88 » 05 Апр 2013, 22:00

Най-добрите неща за сън са:
1. 5-HTP
2. Melatonin
3. Gaba
Radoslav88

Мнениеот niya_mazova » 30 Дек 2016, 15:10

За мелатонина съм чувала, другите две не ги знам. Като ми е трудно да заспя, започвам да чета и много бързо после се унасям :smile: . Това с душа също ми помага, нито се прегрявам, нито се изпотявам. Особено сега зимата много ми действа :grin: .
niya_mazova

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти