Чупливи и делящи се нокти - търся заздравител

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Чупливи и делящи се нокти - търся заздравител

Мнениеот eli » 15 Мар 2012, 17:10

Винаги съм имала проблем с ноктите, а именно че никога не мога да си оформя дълъг и красив маникюр :( , по простата причина, че имам много слаби нокти. Чупят се непрекъснато, а не са някакви меки, напротив нормално твърди са си. Другото е че са силно набраздени и дори и да ги лакирам, пак си личи, трябва да повтарям с лака няколко пъти за да станат гладки, както би трябвало. Избягвам да ги полирам, защото си мисля, че ще започнат да се чупят повече. А сега и започнаха да се делят :cry: . Взех си някакъв заздравител на Rimel, но мисля че няма кой знае какво действие, бих казала даже никакво. Сега си взех един на Impala, все още нямам наблюдение за него. Но, ако вие имате някакво решение на проблема, моля споделете го, защото незнам как да се справя.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот micky » 19 Мар 2012, 11:47

По принцип чупливостта на ноктите се дължи на липсата на витамини, затова може да започнеш от там, заздравителите са само допълнение към тях.
Също така трябва да вземеш под внимание, лакочистителят, който използваш, начинът по който пилиш ноктите си и грижите които полагаш за ях след използване на домакински препарати.
Аз от време на време си правя някакви курсове на подхранване за около седмица, като втривам течен витамин А всеки ден вечер преди лягане, а през деня втривам зехтин колкото пъти имам възможност. Дейтвието е поразяващо. Може да пробваш и ти ;) . Успех!
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот eli » 22 Мар 2012, 14:35

А витамин А, от аптеката, който е на ампули ли употребяваш?
Аз сега си взех едни витамини Оенобиол, за коса и нокти, казаха ми че са много добри. Също си взех и заздравител за нокти на Римел. Ще пробвам и твоя съвет за витамин А и дано да се оправят.
Благодаря ти!
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот palechka » 22 Мар 2012, 16:48

И аз имах същия проблем - пих хранителни добавки, мазах какви ли не кремчета и серуми, и накрая ги оправих със зехтин. Сутрин и вечер по една капка в основата на нокътя и масажираш, за да поеме хубаво. Вече нямам проблем с ноктите, но продължавам да си ги подхранвам по този начин 2 пъти месечно.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот ivka-86 » 22 Мар 2012, 16:56

Аз ти препоръчвам маслото на Икаров, много съм доволна от него. Нанася се с четчица по ноктите и кожичките около тях, масажираш и оставяш така поне 20-тина минутки.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот monito » 23 Мар 2012, 10:59

micky написа:По принцип чупливостта на ноктите се дължи на липсата на витамини, затова може да започнеш от там, заздравителите са само допълнение към тях.
Също така трябва да вземеш под внимание, лакочистителят, който използваш, начинът по който пилиш ноктите си и грижите които полагаш за ях след използване на домакински препарати.
Аз от време на време си правя някакви курсове на подхранване за около седмица, като втривам течен витамин А всеки ден вечер преди лягане, а през деня втривам зехтин колкото пъти имам възможност. Дейтвието е поразяващо. Може да пробваш и ти ;) . Успех!

Съгласна съм с теб! Като допълнение бих написала една желатинова маска, която се прави точно с тази цел - 2 с.л. зехтин се заливат с 1/2 ч.чаша топла вода и се изчаква да набъбне. Така получената смес се поставя на котлона, докато заври и се изсипва в подходящ съд, за да изстине. Като се охлади сместа, ръцете се потапят вътре за около 20-тина минутки. Отнема време, но е много ефикасна.
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот roshlata » 30 Мар 2012, 14:13

Още в началото на бременността ноктите ми започнаха много неприятно да се цепят. Никога не ми се беше случвало и най-вероятно причината беше липса на витамини. Купих си заздравител за нокти, започнах да слагам ръкавици докато чистя, но без резултат :? Накрая си купих бадемово масло и с него горе-долу се справих с положението. В следващите месеци, сигурно от витамините за бременни и действието на маслото ми се заздравиха и все още се радвам на красив маникюр :) Надявам се като родя, проблемът да не се възвърне...
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот eleonora » 09 Апр 2012, 11:54

Използвам балсам за нокти, който е подхранващ и заздравяващ, с витамин А, Е и ланолин. Нанасям 2 пъти на ден, като го втривам по нокътя и в самия пръст до първата гънка. Дано съм обяснила правилно :) Не си режа ноктите с нокторезачка, а ги изпилявам с пила и редовно ги лакирам. Привърженик съм на красивия маникюр и се опитвам да си го поддържам доколкото е възможно :)
От друга страна чупливите и делящи се нокти могат да бъдат индикатор за проблем в човешкия организъм - най-често липса на витамини.
eleonora
 
Мнения: 66
Регистриран на: 28 Мар 2012, 10:04

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот ceciii » 12 Апр 2012, 16:09

Най-доволна останах от маслото за нокти на Икаров. Редовно използвам заздравител за нокти и ги лакирам, защото така се предотвратява появата на гъбички, поне аз така си мисля, де :) Ще опитам и хватката със зехтина - звучи ми доста правдоподобно ;)
ceciii
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:43

Re: Чупливи и делящи се нокти

Мнениеот VIVI » 07 Юни 2012, 15:19

Освен всички подхранващи процедури за нокти е хубаво те да се пилят с пила, а не се режат с нокторезачка :idea: Откакто започнах да ги пиля, никога не са ми се цепили. Е, случвало ми се е да счупя нокът, но все пак сама си върша домакинската работа и това е неизбежно нищо, че слагам ръкавици. Също така си купувам лакочистител без ацетон и никога не махам кожичките около ноктите. Опитвам се да се храня здравословно, за да си набавям необходимото количество витамини и засега тези грижи са достатъчни за красивия ми маникюр ;)
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта