Има ли в България простотия ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Saiman » 27 Мар 2012, 21:06

dochkata написа:
Saiman написа:Много точно определение за простотията ,която е навсякъде.По горе четох пост колко е хубаво и готино у нас и как ние сме виновни че полицията не си върши работата.То да не ти се случва ама някой ако ти направи такова нещо и полицаите се озъртат и се чудят къде да изкарат смяната друга песен ще запееш " dochkata".Какви пари човека отишъл да се разходи и му разказали играта на колата.И не ми говори за полицаите, спира ме един на жабките в Стара Загора и ми иска документите гледа гледа и на края на изпроводяк ми вика "И да си пускаш фарчеата "аз не мога да зацепим за какво говори.След като пак ми го каза най накрая включих.Не знам как ги избират ма са много зле.

А, по добре да не пея, че... :lol:
Далеч не съм искала да оневинявам озъртащите се полицаи с поста си. Просто изказах мнение, че не всички са еднакви! И то не важи само за полицаите, а за абсолютно всички сфери. Простотията си я носим вътре в нас и не ми казвайте, че вие, ваш близък или приятел никога не сте изпростявали по един или друг повод. Такова ни е обществото, манталитета ни е такъв и трябва да се сърдим само и единствено на себе си. Като сте останали недоволни от работата на полицаите, поискахте ли им имената, пуснахте ли жалба? Ама на нас все не ни се занимава и си все си казваме - От мен да мине... Е, няма как да се промени ситуацията в България, докато чинно свеждаме глави и не искаме да си усложняваме живота с излишни разправии. Ние сме част от обществото и за да се промени то, трябва първо ние да го направим - така поне мисля аз! Винаги съм казвала това, което мисля и съм отстоявала правата си, и да ви кажа честно живея доста добре със себе си. И защо мислите, че подобни неща се случват само в България?

Е какво мислиш че щеше да се случи ако се беше оплакал на полицаите а ? Едно голямо нищо.Викал съм кат и не дойдоха накараха ме да отида там сам е като отидох какво се промени намериха колата която ме беше ударила, но собственика не,колата продавана препродавана и това беше случаят, приключи за десет минути.Можело да я открия и да я доведат в полицията но след три месеца а до тогава колата трябва да не се кара и да не се ремонтира .Значи едно нищо само дето си губех времето.За какви права говорим права имаш само на книга а държавната машина е толкова счупена че няма подкарване.Изпростяване в компамия е едно а вандалски прояви по улиците е съвсем друго.
Saiman
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:44

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот upsurd » 27 Мар 2012, 21:19

Има много простотия.Купувам си обувки от" Парк мол " Стара Загора, намалени със 70 %,купувам ги за 120 лв.На другия ден се разлепиха.Отивам в мола и обяснявам с най нормален тон за какво иде реч.Продавачката ми обясни че прави компромис и ще ги залепят.Предупредих я че ако не са залепени добре няма да ги взема.След една седмица отивам пак да ги взема и естествено не бяха залепени добре,обувам ги и до колата и пак същото.Започна една разправия и така два месеца,стигнахме и до комисията за защита на потребителя и там имаше проблеми.Разбрахме се да ми върнат парите отивам там трябваше да избирам обувки, но да не са от новите модели и т.н.Това се случва януари и си купих боти,март месец ми се оправи проблема.Е то беше дойдела пролетта и вече не ми трябваха боти.А трябваше и да се обаждам да подсетя комисията за защита на потребителя да си свършат работата. Обувките бяха Джиани не си купувайте боклуци на висока цена. Е това ако не е простотия кое ?
upsurd
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2012, 11:08

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот monito » 28 Мар 2012, 09:34

upsurd написа:Има много простотия.Купувам си обувки от" Парк мол " Стара Загора, намалени със 70 %,купувам ги за 120 лв.На другия ден се разлепиха.Отивам в мола и обяснявам с най нормален тон за какво иде реч.Продавачката ми обясни че прави компромис и ще ги залепят.Предупредих я че ако не са залепени добре няма да ги взема.След една седмица отивам пак да ги взема и естествено не бяха залепени добре,обувам ги и до колата и пак същото.Започна една разправия и така два месеца,стигнахме и до комисията за защита на потребителя и там имаше проблеми.Разбрахме се да ми върнат парите отивам там трябваше да избирам обувки, но да не са от новите модели и т.н.Това се случва януари и си купих боти,март месец ми се оправи проблема.Е то беше дойдела пролетта и вече не ми трябваха боти.А трябваше и да се обаждам да подсетя комисията за защита на потребителя да си свършат работата. Обувките бяха Джиани не си купувайте боклуци на висока цена. Е това ако не е простотия кое ?

И на мен ми се случи същото нещо, но с маратонки Pepe Jeans, които уж бяха оригинални. Бяха летни, в цвят капучино и кантове в тъмно синьо и червено. Е, казвам ви на първото обуване и цветовете се размиха :shock: Нормално е крака да се изпоти в маратонка, но чак пък цветовете й да се разтекат... Отивам в магазина още на следващия ден, а продавачката ми казва - Вие сте ги изпрали в пералнята на 90 градуса, как иначе ще стане! Да, пера маратонки в пералнята, но на 30 градуса и не докато са нови :evil: Едни разправии, едно чудо и накрая се оказа позната на нашите, та благоволи да ми върне парите. Искаха да ми дадат друг чифт, но отказах - какво да ги правя, като се размажат отново?!
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот teddy » 08 Апр 2012, 08:23

shushito написа:Да се смееш ли, да плачеш ли, не знам? И мен много неща са ме разочаровали, но една случка направо ме потресе :( Бях студентка в София и работих в една рекламна агенция до Пирогов. Спирката ми беше на Руски паметник... До Пирогов има и една друга болница, 1-ва или 2-ра Градска болница не си спомням точно. Та какво ми се случи - един човек получи епилептичен пристъп и се строполи на тротоара, който е точно срещу болницата. Тичам отсреща и в паника обяснявам, че трябва да излезе лекар, а те най-безцеремонно ми заявяват - Обадете се в Пирогов! :x Звъня в Пирогов, а оттам ми казват /с право между другото/ - Болницата е на две крачки, отидете там! Е, направо ми падна пердето, ви казвам :evil: Не съм конфликтна личност, но безхаберието на хората просто ме влудява. Върнах се в болницата, развиках се едно хубаво, така че всички да ме чуят и най-накрая благоволи да излезе един лекар. Докато отиде при човека отсреща, той вече се беше поокопитил и се опитваше да се изправи... Ще те оставят да умреш като куче на улицата и никой няма да те погледне :( Излишно е да ви казвам колко хора ни подминаха, без дори да попитат какво става. Спряха се единствено едни чужденци, туристи и въпреки, че не говорят български останаха при човечеца, докато не се върна с лекаря. Кажете ми на какво прилича това, в каква държава живеем? Как ще подминеш, човек в такова състояние? Утре недай си боже може да е твоя баща... Ума ми не го побира!

За безразличието на хората просто няма какво да говорим. Като коне с капаци сме - изобщо не ни интересуват другите около нас. Всеки се е затворил в черупката си и гледа той да е добре. Декември месец, по-миналата година, отивах до полицията, защото ни предстоеше да си вадим нови лични документи. Дъщеричката ми беше на 1 годинка и спеше в количката. Минавам покрай пожарната и виждам как един мъж е хванал здраво за ръката момиче горе-долу 8-ми или 9-ти клас, а то се дърпа и казва - Пусни ме, пусни ме! Отминах ги, защото не знаех каква е ситуацията, помислих, че е баща й. В полицията естествено имаше огромна опашка и се отказах да влизам с малката. Връщам и минавам отново покрай същото място, а детето продължава вече на по-висок тон да вика - Пусни ме, боли ме, ще ми счупиш ръката! Отново ги подминах, но като чух че момичето запощна да вика за помощ и сърцето ми не издържа :? Обърнах количката и се върнах. Хванах я ръката и я попитах познава ли този човек, а тя хлипайки ми отговори - Не! Той й казваше - Спокойно, сега ще дойде батко ти, а детето направо изпадна в паника и отговори, че няма батко, да я пусне, че я боли и т.н. Хора вие разбирате ли, че никой не спря, докато аз не отидох при тях и не се развиках да пусне детето :x В каква държава живеем??? Дете вика за помощ, при това до полицията и до пожарната, посред бял ден и никой не спря да му помогне :evil: Какви хора сме, утре недай си боже може да е нашето дете. Дойде едно момче, което се оказа военен и хвана мъжа, извикахме полиция и така... Заседна ми буца в гърлото, обадих се на мъжа ми да дойде да ни прибере, защото едва след това се разтреперих и притесних - ами ако беше направил нещо на моето дете, знам ли го какъв е?! Въпреки всичко, ако се върне времето назад ще постъпя по същия начин, надявам се и повечето от вас да го направят, защото иначе сме обречени!
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Elica » 11 Дек 2014, 16:43

За съжаление такива истории знаем всички и сме ставали свидетели на това! Пълни простаци сме и никой не може да ме убеди в противното! А за наглостта и това, че се правим на ударени думи нямам. Преди години в голям магазин (няма да казвам кой), едно момиченце на 7-8г тъчаше и пищеше - вътре в магазина. НИКОЙ не я погледна, нито охрана нито никой да се зачуди защо тича и реве. Хванах я за ръката я и попитах какво става - детето каза, че е била тук с вуйчо си но го е загубила и не знае къде е. Попитах я къде са паркирали (реших,, че може вуйчото да е забравил за детето след като е бил и с приятелката си), излезнахме ад потърсим колата. Върнахме се, отидохме при охраната и те вече я взеха успокоиха и й обясниха че ще се върнат и т.н. Та така никой не се обърна да погледне.. :shock:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот gomez123 » 11 Дек 2014, 17:02

Смятам, че въпросът не е зададен достатъчно правилно, по-скоро Къде в България няма простотия :mrgreen:
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Pipilota » 11 Дек 2014, 17:36

gomez123 написа:Смятам, че въпросът не е зададен достатъчно правилно, по-скоро Къде в България няма простотия :mrgreen:

Правилно! Тук сме се нагледали на какви ли не случаи, от простотия между хората, до простотия в държавата като цяло!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Kremiliya » 16 Яну 2015, 14:06

В България друго смятам, че няма, всичко е простотия :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот fairy » 22 Мар 2016, 15:12

Kremiliya написа:В България друго смятам, че няма, всичко е простотия :)


Тя че преобладава, преобладава, ама по-добре да се концентрираме на непростотията и на хубавото, че то е по кът. Всеки ден можем да даваме пример за простотия, но като не я забелязваме и обръщаме внимание на доброто, ще я омаломощим. :grin:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Lisica » 22 Мар 2016, 17:04

fairy написа:
Kremiliya написа:В България друго смятам, че няма, всичко е простотия :)


Тя че преобладава, преобладава, ама по-добре да се концентрираме на непростотията и на хубавото, че то е по кът. Всеки ден можем да даваме пример за простотия, но като не я забелязваме и обръщаме внимание на доброто, ще я омаломощим. :grin:

Да, може ида не търсим простотията, но в тая тема точно за това сме се събрали - за да наблегнем на нея. :mrgreen:
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта