Аминокиселини при спорт във фитнес залата

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Аминокиселини при спорт във фитнес залата

Мнениеот borislav.bo » 19 Мар 2012, 13:22

Здравейте!
От скоро започнах да тренирам по усилено, за да вляза малко във форма за летният сезон 8-). Инструкторът ме посъветва да приемам аминокиселини и протеини. Попрочетох тук там и се оказа че те аминокиселините са около 20 вида, та на мен не ми е ясно какви точно амионокиселинимога да приемам. Не искам да се излагам по фитнес магазините да питам, защото всеки втори тренира и е запознат с видовете хранителни добавки и техните действия, а аз не съм от тези :oops: . Ако може някой, който е наясно с тези неща да ме светне по въпроса, ще съм благодарен.
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Аминокиселини

Мнениеот Djurata » 21 Мар 2012, 15:00

Аминокиселините са заменими и незаменими. Те могат да се набавят както с храна, така и с препарати. Разликата е, че при приемането им с хранителна добавка строежът на мускулите започва веднага, понеже не е необходимо предварително смилане и клетките ги приемат директно.На пазара има доста хранителни добавки под формата на амино киселини, мога да ти препоръчам, тези на GNC
Изображение

Изображение

Тези последните са от групата на незаменимите аминокиселини
Изображение
Djurata
 
Мнения: 19
Регистриран на: 18 Апр 2011, 16:12

Re: Аминокиселини

Мнениеот Forman » 21 Мар 2012, 16:33

borislav.bo написа:Здравейте!
От скоро започнах да тренирам по усилено, за да вляза малко във форма за летният сезон 8-). Инструкторът ме посъветва да приемам аминокиселини и протеини. Попрочетох тук там и се оказа че те аминокиселините са около 20 вида, та на мен не ми е ясно какви точно аминокиселини мога да приемам. Не искам да се излагам по фитнес магазините да питам, защото всеки втори тренира и е запознат с видовете хранителни добавки и техните действия, а аз не съм от тези :oops: . Ако може някой, който е наясно с тези неща да ме светне по въпроса, ще съм благодарен.

Да ти кажа от много години тренирам, но ако чакаш на едни аминокиселини да ти правят тялото ще си останеш с чакането. Аминокиселините се пият като заместител на храненето, като протеините, но не могат напълно да заместят храненето. Ако искаш да правиш мускулна маса, най-добре е да вземеш нещо по-яко.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Аминокиселини

Мнениеот yoanna » 22 Мар 2012, 12:22

Преди известно време се подложих на диета и започнах да ходя редовно на фитнес. Направиха ми програма и се заех сериозно да влизам във форма. Шокирах се, когато фитнес инструктура ми каза, че трябва да пия аминокиселини :shock: Против съм всякаква химия и категорично му отказах - все пак съм жена и нямам за цел да приличам на някой мускулест мъжага. Искам просто да съм във форма и да се чувствам добре в собственото си тяло. Тогава обаче, той ми обясни надълго и широко защо е важно да се пият аминокиселините... Защото подобряват обмяната на веществата и благодарение на тях при диета се изгарят мазнините, а не мускулната маса. Всички сме учили по биология, че мускулите са изградени от аминокиселини. Когато извършваме физическа дейност и натоварваме мускулите си, част от мускулната тъкан се разрушава. Ето защо е необходимо да снабдяваме допълнително организма си с аминокиселини, особено ако спортуваме.
Е, вече изпих една опаковка Амино 1000 и купих втора - все още не са ми поникнали мустаци :lol: Много ми се смяха, но какво да направя като не ги разбирам тези неща. Затова е най-добре да се консултирате със специалист, защото всеки ще ви каже различни неща и по-скоро ще ви обърка, отколкото да ви насочи в правилната посока ;)
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Аминокиселини

Мнениеот krasko » 22 Мар 2012, 15:29

yoanna написа:Е, вече изпих една опаковка Амино 1000 и купих втора - все още не са ми поникнали мустаци :lol: Много ми се смяха, но какво да направя като не ги разбирам тези неща. Затова е най-добре да се консултирате със специалист, защото всеки ще ви каже различни неща и по-скоро ще ви обърка, отколкото да ви насочи в правилната посока ;)

:lol: :lol: :lol: Ще ме умориш от смях, бе Йони... какви мустаци те гонят. Аминокиселините се съдържат и в храната, която приемаш - месо, риба, млечни продукти, бобови храни и др. Щом от нея не са ти поникнали мустаци, няма страшно :lol: Под формата на таблетки са просто по-лесно усвоими за организма - това е цялата работа.
krasko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:21

Re: Аминокиселини

Мнениеот palechka » 18 Май 2012, 11:19

Аз съм против приемането на всякакви химии :idea: Не е ли по-добре да се храниш здравословно и да тренираш, отколкото да пиеш химически синтезирани капсули, за да качваш маса и да я превръщаш в мускули? Имаме приятели, които от години правят опити за бебе, но безуспешно... Момчето е културист, с много златни медали, понастоящем треньор по културизъм... и какво от това, като не може да държи в ръце най-голямото щастие на земята. Сега ходят по лекари - в България и в Чужбина, и дай боже всичко да се оправи!
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Аминокиселини при спорт във фитнес залата

Мнениеот Radoslav88 » 14 Мар 2013, 13:40

Вземи си тези аминки - AMIX-Amino-HYDRO32-250-Tabs. Уникални са, супер добре възстановяват, даже качих малко килограми и сила, но това е по-скоро защото ям здраво.
Radoslav88
 
Мнения: 89
Регистриран на: 13 Фев 2013, 10:45

Re: Аминокиселини при спорт във фитнес залата

Мнениеот Kiro » 05 Юли 2013, 10:54

Ако искате нещо наистина много чисто препоръчвам ви тези на компанията Megabol : PLASMEX Blood Amino.
Аз само тях ползвам и съм страшно доволен.Поръчвам ги от този сайт : http://proteini-bg.com/
Kiro
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Апр 2013, 00:30

Re: Аминокиселини при спорт във фитнес залата

Мнениеот simov » 17 Юли 2013, 10:22

Насипни протеини и аминокисекини като фитнес добавки изгодно предлагам.
Подробна информация и фотос и моб. за контакт на www.proteini.alle.bg
simov
 
Мнения: 239
Регистриран на: 01 Фев 2013, 19:12

Re: Аминокиселини при спорт във фитнес залата

Мнениеот BeenieGal » 22 Май 2015, 16:58

:D Влязох да чета и да се информирам, а то какво стана пак съм объркана, но не чак толкова, а могат ли протеините за заместят аминокиселините или като се пие едното, трябва да се пие и другото :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Следваща

Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта