Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

Мнениеот Красимира Иванова » 26 Юли 2012, 00:32

екатерина_II написа:Г-жо Иванова,здравейте.
Вие сте ми последната надежда,не знам какво да правя.С мъжа ми сме заедно от около 7год.,6 от които в брак,имаме си детенце на 5 1/2.Всичко вървеше много добре,ние по характер много си пасваме и двамата сме весели,забавни гледаме на живота от към веселата страна и много смях и закачки имаше вкъщи,но преди 1 месец всичко се срина-видях съпруга си с друга жена и в последствие разбрах че е имал връзка от около 3 год.Първоначално когато ме видя той не знаеше какво говори беше уплашен и притеснен,каза че и нея обичал и мен някакви такива.Аз реагирах много спокойно,без драми и изпълнения,говорехме си.Той ме излъга че сега тепърва нещо си започвало че дори нищо са нямали,но в последствие аз прочетох разни писания неизтрити в интернет и разбрах че е било дълга връзка,но проблемна.През всичките тези години аз изобщо не разбрах че е имал връзка не е отсъствал дълго и често от къщи,не е бил затворен,заядлив или нещо подобно,играеше си с детето,помагаше ми смяхме се,забавлявахме се като че ли нищо не е било.Същевременно по писанията разбрах че тя го е подтиквала лекичко да се разведе с мен,но той й казал че инициативата трябва да дойде от него.Сега иска да е с мен,каза че като ме е видял да се отдалечавам и изобщо като съм ги видяла е разбрал че ще ме загуби и се уплашил,казва че ме обича,прегръща ме обикаля ме,но ми е много трудно.Как да забравя приказките които й е приказвал,когато си е мислил че е влюбен.Как да разбера дали е искрен сега,помогнете ми моля ви

Здравейте екатерина_II, разбирам чувствата Ви, огорчена сте, чувствате се излъгана, трудно Ви е да преглътнете, целият Ви свят се е сринал и това е най-нормалното чувство след подобна случка. Всъщност това е така, защото най-много ни боли, когато получаваме болка от хората, които са ни най-скъпи. За щастие обаче сме и склонни да прощаваме най-много на тях. Това, от което ще имате със сигурност нужда е време! Няма как прошката да дойде изведнъж, от раз, първата стъпка ще е да приемете, това, което е станало(което само по себе си не прошка). Да случило се, но то е нещо, което (колкото и парадоксално да Ви звучи) има и положителна страна за вас. Опитайте се да я намерите, да я формулирате, да извлечете ползата за Вас от ситуацията. Препоръчвам ви и консултация с психолог, семеен консултант.
Аватар
Красимира Иванова
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Мар 2012, 10:03

Re: Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

Мнениеот elsi » 24 Апр 2013, 20:15

Здравейте, д-р Иванова

Преди два месеца ми направиха спешно секцио в осмия месец на бременността-
На другия ден разбрахме, че бебето е с увреждания и шансовете са малки. Почина на следващия ден. Отначало го приех сравнително спокойно, всички ми се чудиха колко съм силна, на практика аз утешавах близките си, вместо те мен. Когато след седмица ме изписаха от болницата, нещата бавно започнаха да се променят. През деня се чувствах сравнително добре, но всяка вечер плачех. И така до днес - почти не е минал ден без сълзи. Очаквах, че след време ще имам поне някакво подобрение. в дните, в които съм заета с нещо, се чувствам по-добре, но след това ме връхлита отново със същата сила тази болка по загубата. Хората ми казват да гледам напред, но аз мисля само как ще минат месеците, препоръчани от лекарите за изчакване и как ще забременея пак. Мъжът ми се притеснява, че ще се превърне във фикс идея.
Другият ми проблем е, че след две седмици трябва да се върна на работа и това ме изпълва със страх - как постоянно клиенти и колеги ще ме питат защо съм се върнала толкова бързо от майчинство и как на всеки ще трябва да обяснявам и да го изживявам отново и отново.
Притеснявам се, че може би имам нужда от терапия при психолог, тъй като при мен когато съм разстроена имам сърцебиене и бодежи и ме е страх да не си навредя и на физическото здраве. Дали можете да ми дадете съвет?
elsi
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Сеп 2011, 10:37

Re: Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

Мнениеот ilianaiis » 09 Юли 2013, 22:59

Здравейте,имам две деца на 19 и на 15 години.Момчето е на 15г. и имам проблем с него.Вече за втори път се случва липсват пари от вкъщи.Първият път си призна.За втория път беше по голяма сума и не сме сигурни че е той,попитахме го ,но той отрече.Не съм забелязала да разполага след това с пари.Споделих с приятелка.Той ходеше често при нея.От тях също изчезна дребна сума.Вчера ми каза че го засякла да и взема портфейла,но го оставила да го направи.Поговорихме двете с него,но той не си призна и се разплака.После пак говорих с него каза че не е така.Какво ще ме посъветвате?
ilianaiis
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2013, 22:36

Re: Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

Мнениеот avent » 11 Сеп 2013, 10:04

Здравейте,
Имам следния проблем: Замайване на главата, стягане отгоре в темето,стягане във тила,паника, задушаване в гушата, заглъхване на ушите страх че полудявам,настръхване,все едно не мога да се концентрирам и обливане на горещи вълни. Ходих по всякакви доктори и накрая невролога ми заключи че съм в депресия със страхова невроза. Приемам Велаксин 75мг сутрин след ядене и Аурорикс 150мг вечер след ядене. Стягането в областта на темето и тила не минава, вярно е че приемам аурорикс-а само 2 дни но това притеснение и страх не се повлиява. За успокоение вземам седатив но ефект не. Искам да се успокоя но нестава. Много емоционална личност съм всичко го изживявам и го трупам. В малко градче живея на 35г. Предварително благодаря за компетентността Ви.
avent
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Сеп 2013, 08:36

Re: Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

Мнениеот karmelita_87 » 19 Сеп 2013, 10:51

Zdraveite,az sum na 26 god. omujena sum ot 8 godini i s moqt muj vinagi sme se karali za glupooosti ,no ot izvestno vreme zapo4na da si vtulpqva ili nqkoi drug go pravi 4e az go luja i mu izneverqvam a tova izob6to ne e taka,az durja na semeistvoto si i ne iskam da go zagubq za6toto mnogo go obi4am.imame dve prekrasni momi4enca na 8 i na 6 god.dori zaradi nego edvam zavur6ih u4ili6te no poneje bqh bremenna trqbvq6e da se omuja na 17 god.toi izob6to ne mi vqrva i postoqnno me podozira v nqkakvi luji.molq vi posuvetvaite me kakvo moga da napravq za da si vurna doverieto mu.i kak da postupq.blagodarq vi predvaritelno.
karmelita_87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2013, 10:41

Re: Красимира Иванова - психолог, семеен консултант

Мнениеот neligom » 28 Окт 2013, 16:47

Здравейте,моля посъветвайте ме как да постъпя.Проблема е следния:Дъщеря ми има връзка повече от година вече с неподходящо момче.Той е с една дума хулиганин занимава се с най различни лоши неща.опитвам да говоря с нея и да е убедя,че той не е добър човек,а тя не ме чува,за нея той е добър.Моля ви кажете ми как да я накарам да се вслуша в думите ми.Благодаря предварително!
neligom
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:37

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта