Д-р Олга Василева - анестезиология и интензивно лечение

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Олга Василева - анестезиология и интензивно лечение

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 26 Мар 2012, 15:49

Здравейте,
В тази рубрика можете да се обръщате към мен с въпроси свързани с:

- преданестезиологична и предоперативна подготовка на болни;
- Следоперативен период;
- Обезболяване при хирургична намеса;
- Грижи за пациента преди, по време и след операцията;
- Остри нарушения заплашващи живота на болния;
- Видове анестезия;

За мен и моята практика можете да научите повече от профила ми в Справочник Фрамар.
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Д-р Олга Василева - анестезиология и интензивно лечение

Мнениеот ирина » 26 Мар 2012, 19:05

Здравейте др Василева
Добре дошли във форума от мен
А сега на въпроса може ли организма да привикне към спиналната анастезия при положение че са направени доста такива
Интересувам се защото при последната такава ме болеше докато лекаря работеше,а в същото време не усещах нищо и не можех да мърдам от кръста надолу
Бкагодаря ви предварително
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Д-р Олга Василева - анестезиология и интензивно лечение

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 07 Май 2012, 16:59

ирина написа:Здравейте др Василева
Добре дошли във форума от мен
А сега на въпроса може ли организма да привикне към спиналната анастезия при положение че са направени доста такива
Интересувам се защото при последната такава ме болеше докато лекаря работеше,а в същото време не усещах нищо и не можех да мърдам от кръста надолу
Бкагодаря ви предварително

Здравейте, ирина!
По принцип спиналната анестезия може да се смята за една от най-надеждните методи на регионален блок.
Фактори, предразполагащи към несполучливата спинална анестезия са:
- неуспешна лумбална пункция;
- неправилна позиция на пациента;
- аномалии на гръбначния стълб (кифоза, сколиоза, остеопороза, калцификации и други);
- възраст, ръст, тегло, съпътстващи заболявания на пациента;
- недостатъчна доза на местния анестетик;
- проблеми при инжектиране на упойката (изтичане на анестетик между спринцовката и иглата);
- недостатъчен ефект на локалния анестетик (химическа несъвместимост на някои седативни препарати, неправилно съхранение на ампулите).
Има описани случаи за резистентност към местните анестетици, но това е изключително рядко.
Понякога, продължителното положение на тялото в една позиция може да доведе до дискомфорт по време на оперативната намеса. Това неудобство възможно е довело до усещане за болка.
Съжалявам, че закъснях с отговора. Надявам се, че съм Ви била полезна.
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50

Re: Д-р Олга Василева - анестезиология и интензивно лечение

Мнениеот Камелия » 05 Юни 2012, 16:40

Може и въпросът ми е малко глупав, но въпреки това ще го задам. Излезна ми нещо на окото от вътрешната страна на долния клепач, когато го погледна пред огледалото се вижда като гнойно топче.Предстои ми посещение при очен лекар и най-вероятно лекарката ще иска да ми го спука за да изтече съдържанието му, но искам да попитам тази манипулация с упойка ли се прави, тъй като много ме боли? С каква упойка ще ми го спукат и колко време ще трае упойката?
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Д-р Олга Василева - анестезиология и интензивно лечение

Мнениеот Dr Olga Vasileva » 05 Юни 2012, 17:22

Камелия написа:Може и въпросът ми е малко глупав, но въпреки това ще го задам. Излезна ми нещо на окото от вътрешната страна на долния клепач, когато го погледна пред огледалото се вижда като гнойно топче.Предстои ми посещение при очен лекар и най-вероятно лекарката ще иска да ми го спука за да изтече съдържанието му, но искам да попитам тази манипулация с упойка ли се прави, тъй като много ме боли? С каква упойка ще ми го спукат и колко време ще трае упойката?

Здравейте, Камелия.
Въпросът Ви изобщо не е глупав, не се притеснявайте.
Подобна манипулация се прави с местна анестезия и действието й продължава около 30-40 минути. Ако имате данни за алергия към анестетици или други лекарствени средства, задължително трябва да предупредите лекаря си.
Успех!
Dr Olga Vasileva
 
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Яну 2012, 22:50


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта