Крем намаляващ окосмяването без странични ефекти

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Крем намаляващ окосмяването без странични ефекти

Мнениеот the princess » 03 Апр 2012, 13:20

Здравейте, имам следния проблем: след епилация или каквото и да е обезкосмяване на следващия ден ми излизат пъпчици, които понякога са с бял връх. Ужасно е неприятно това тъй като на някои деликатни места дори остават белези. Бихте ли ми препоръчали крем намаляващ окосмяването, който се ползва след обезкосмяване? Благодаря ви предварително!
the princess
 
Мнения: 117
Регистриран на: 13 Мар 2012, 10:30

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот dochkata » 03 Апр 2012, 13:47

the princess написа:Здравейте, имам следния проблем: след епилация или каквото и да е обезкосмяване на следващия ден ми излизат пъпчици, които понякога са с бял връх. Ужасно е неприятно това тъй като на някои деликатни места дори остават белези. Бихте ли ми препоръчали крем намаляващ окосмяването, който се ползва след обезкосмяване? Благодаря ви предварително!

Оххх, знам какво имаш предвид - много е неприятно :? И аз имах същия проблем и доста се лутах в търсене на решение, защото косми не мога да търпя никъде по тялото си :mrgreen: По принцип използвам епилатор и зимата не е проблем, но лятото краката и ръцете ми стават толкова червени и на пъпчици, както ти описваш, че трябва да нахлузвам дългите крачоли...
Веднъж, докато бях в аптеката и избирах сиропче за малката, погледа ми се спря върху един крем на Биоксет, който намалява окосмяването. Не е депилатоар, а крем който се нанася след епилация. Доста се позачудих, но успяха да ме убедят, че е ефективен и си го купих - все пак това им е работата :mrgreen: Трябва да ти кажа, че вече 3-ти месец го ползвам и космите ми някак се разредиха и станаха по-тънки :shock: Обясниха ми, че въздейства върху корена на косъма, като не му позволява да се храни и по този начин окосмяването намалява. Важно е да се нанася след епилация /с епилатор или кола маска/, т.е. космите да са отстранени заедно с корена. Ако се бръснат, процеса доста се удължава. Все пак зависи и от окосмяването, и самия косъм, но при мен определено има ефект и ще продължавам да се мажа с това чудо на козметиката ;) Крема е подходящ и за лице, така че и мустачките "намазват" от цялата работа :mrgreen:
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот VIVI » 03 Апр 2012, 16:40

Хм, за пръв път го чувам този крем :roll: Това, че редуцира окосмяването звучи много добре, но откъде да си го купя? Не съм виждала тази марка по магазините или поне не съм обръщала внимание, де. Искам да питам крема за тяло ли се използва и за лице или си има отделно кремче за по-деликатните зони, а също така кой е производителя? Благодаря за инфото :)
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот ivka-86 » 04 Апр 2012, 09:37

VIVI написа:Хм, за пръв път го чувам този крем :roll: Това, че редуцира окосмяването звучи много добре, но откъде да си го купя? Не съм виждала тази марка по магазините или поне не съм обръщала внимание, де. Искам да питам крема за тяло ли се използва и за лице или си има отделно кремче за по-деликатните зони, а също така кой е производителя? Благодаря за инфото :)

Използвам крема втори месец вече и космите леко изсветляха и оредяха. Не става толкова бързо, но има ефект и ще продължавам да го ползвам. А кремовете за лице са различни от този за тяло. Мисля, че продуктите за намаляване на окосмяването на Биоксет са 3 вида - крем за тяло, крем за лице мазна кожа и крем за лице нормална, и суха кожа. Поне тези съм виждала в аптеката, де.
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот genata76 » 04 Апр 2012, 10:49

Добре, де, а как стои въпроса с този крем и мъжката кожа? Дали ще има ефект при мен, ако си го купя?
genata76
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:35

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот palechka » 05 Апр 2012, 10:48

genata76 написа:Добре, де, а как стои въпроса с този крем и мъжката кожа? Дали ще има ефект при мен, ако си го купя?

Няма причина да не е подходящ за мъже. Единственото условие за по-бърз ефект е кожата да бъде епилирана преди използването на крема, тоест космите да се премахнат от корена, а не да са избръснати.
Аз искам да питам - може ли да се използва за по-деликатните зони /триъгълник и мишници/? А също дали мога да използвам крема за тяло върху кожата на лицето - имам предвид мустака :mrgreen:
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот shushito » 10 Апр 2012, 12:12

И аз ще следя темичката с интерес :) Ако крема е толкова добър, колкото казвате задължително ще си го купя, защото моите косми са много твърди и дебели, и не питайте каква болка е, докато ги махам. Това е резултат от дългогодишното използване на самобръсначка :mrgreen: А, щях да забравя - на каква цена е и къде го продават, защото не съм срещала подобен крем по магазините?
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Крем намаляващ окосмяването

Мнениеот PasDeDeux » 09 Окт 2013, 18:58

До сега не бях чувала за подобен крем, който да работи ефикасно, но се радвам, че съм грешала!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Крем намаляващ окосмяването без странични ефекти

Мнениеот S_Milenska » 01 Дек 2014, 17:11

Не съм чувала досега за такъв крем! Много интересно, бих пробвала, особено за по-тънките косъмчета, а и тези по лицето ;) :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Крем намаляващ окосмяването без странични ефекти

Мнениеот Mon_ton » 11 Дек 2014, 16:07

Скъпичък този крем, но ако върши работа човек сериозно може да се замисли :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта