Балсам за коса - какъв продукт да изберем?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Балсам за коса - какъв продукт да изберем?

Мнениеот VIVI » 11 Апр 2012, 16:38

Всяка жена използва балсам за коса, защото той е незаменима част от грижата за нашата коса. Има толкова много разновидности на пазара, че се замисляме кой точно да изберем. А необходимо ли е да използваме балсам за коса и защо?
Балсамите като цяло подхранват косата ни и са съобразени със специфичните й нужди. Предотвратяват нейното заплитане, хидратират косъма, като ни помагат да запазим здравия й вид. Има и по-специфични балсами, които предпазват косата от вредните слънчеви лъчи или такива, които неутрализират статичното електричество. Изобщо изборът е много голям и е много важно правилно да се насочим към най-подходящия балсам за нашата коса.
Най-общо балсамите биват три вида - едните се използват като маска, другите стоят на косата 2-3 минути и се изплакват, а има и такива, които не се отмиват. Препоръчително е, когато избираме балсам, той да е от същата марка като шампоана, защото в противен случай рискуваме да има несъвместимост в съставките на двата продукта и да не получим очаквания ефект. Дори може да навредим на косата си, ако не направим точния избор.

balsam-kosa.jpeg
balsam-kosa.jpeg (7.14 KiB) Прегледано 2007 пъти
VIVI
 
Мнения: 63
Регистриран на: 07 Мар 2012, 16:02

Re: Балсам за коса

Мнениеот nadya » 12 Апр 2012, 11:22

Боядисвам косата си от дълги години и продуктите, които избирам за нея са точно за боядисана коса - шампоан, балсам, маска, независимо какво. Задължително използвам балсам, защото иначе косата ми стърчи навсякъде и няма оправия. И аз предпочитам да са от една марка - в момента използвам и трите продукта на Elseve. Не робувам на марки и често ги сменям. Иначе балсама ми винаги е от тези, които се отмиват. Предпочитам да използвам отделно маска за коса, струва ми се, че е по-ефективно.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Балсам за коса

Мнениеот elena » 12 Апр 2012, 12:33

Не тача продуктите, които са 2 в 1 и винаги си купувам отделно шампоан и отделно балсам. Използвам серията на Нивеа, а балсама го нанасям единствено по върховете на косата, за да не ми я омазняват. Чух за един продукт - силикон за коса :roll: Малко се изненадах, защото никога не съм използвала, а и не съм знаела, че съществува такъв. Знаете ли какво точно представлява и как се използва?
elena
 
Мнения: 76
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:28

Re: Балсам за коса

Мнениеот roshlata » 12 Апр 2012, 15:33

Аз пък да ви кажа, използвам балсам само и само да си разресвам по-лесно косата. Не разчитам на това, че за 1-2 минути ще ми я подхрани. По-скоро използвам маска за коса за тази цел. Лятото използвам балсама за коса вместо шампоан, особено, когато сме на море - така ми е казала моята фризьорка и косата наистина не се изтощава толкова.
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Балсам за коса

Мнениеот rony_80 » 18 Апр 2012, 12:51

И през ум не ми минава да вляза в банята и да нямам балсам за коса, защото моята е просто неконтролируема :lol: Като прибавим и факта, че постоянно я суша и изправям с преса, сами можете да си представите за какво става въпрос. Сега съм си купила един балсам за коса, който е точно за тази цел - да предпазва косъма при топлинна обработка. Името му е Профешънъл Кеър и изглежда ето така :)

balsam-kosa.jpg
balsam-kosa.jpg (24.68 KiB) Прегледано 1982 пъти
rony_80
 
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:25

Re: Балсам за коса

Мнениеот aninka » 23 Апр 2012, 09:23

Момичета, препоръчайте ми балсам, който да не се измива - косата ми е суха и къдрава :roll: Използвах такъв балсам на Сън Силк, но вече не мога да го намеря, а единствено така горе-долу удържам положението и успявам да си усмиря косата :) Измия ли го, все едно не съм използвала балсам въобще и всеки косъм е със собствено мнение :lol: Предварително благодаря за всяко едно мнение и съвет!
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Re: Балсам за коса

Мнениеот monito » 23 Апр 2012, 11:54

aninka написа:Момичета, препоръчайте ми балсам, който да не се измива - косата ми е суха и къдрава :roll: Използвах такъв балсам на Сън Силк, но вече не мога да го намеря, а единствено така горе-долу удържам положението и успявам да си усмиря косата :) Измия ли го, все едно не съм използвала балсам въобще и всеки косъм е със собствено мнение :lol: Предварително благодаря за всяко едно мнение и съвет!

Спрейчето на Gliss Kur ще ти свърши чудесна работа - много лесно се нанася, защото е с помпичка и може да се нанася върху влажна или върху суха коса. Също KLORANE имат една маска с манго, която се използва след шампоана като балсам, но престоява 5 минути и се изплаква - против цъфтеж и заплитане на косата. И от двата продукта съм страшно доволна :)
monito
 
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:13

Re: Балсам за коса

Мнениеот yoanna » 26 Апр 2012, 10:52

Против цъфтеж използвам кристали за коса, а балсама ми е задължително с отмиване, защото иначе косата много бързо ми се омазнява. Използвам балсамите на Елсев - най-добре ми подхранват косата и много лесно я разресвам след това. Никога не слагам в корените, а единствено по дължината на косъма, стоя 2-3 минути и изплаквам.
yoanna
 
Мнения: 61
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:17

Re: Балсам за коса

Мнениеот Silvi » 26 Апр 2012, 16:31

yoanna написа:Против цъфтеж използвам кристали за коса, а балсама ми е задължително с отмиване, защото иначе косата много бързо ми се омазнява. Използвам балсамите на Елсев - най-добре ми подхранват косата и много лесно я разресвам след това. Никога не слагам в корените, а единствено по дължината на косъма, стоя 2-3 минути и изплаквам.

От кристалите косата ми става стрихава, а що се отнася до балсамите наистина Елсев е добър, аз лично съм ползвала само шампоана, но съм наистина много доволна.
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Балсам за коса

Мнениеот ivka-86 » 03 Май 2012, 11:11

Моята коса е толкова къдрава, че без балсам не мога изобщо да вкарам гребен в нея. Реша се веднъж седмично, докато съм в банята и върху косата ми има порядъчно количество балсам. Използвам този на Давинес Лов, който е за къдрава коса и освен, че я подхранва и овлажнява, ефективно улеснява разресването. Без него не тръгвам никъде на път - това е първия продукт, който слагам в несесера за козметика, защото ако не сложа балсам на косата си първо ще заприличам на бухал в главата и второ, ще изкарам акъла на някой, че после трябва да давам пари за леене на куршуми и такива неща :lol: Я, по-добре си вземи балсамчето и да ти е мирна главата - и откъм обем, и откъм ядове ;)
ivka-86
 
Мнения: 40
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:12

Следваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта